Motor Arıza Lambası yanması Hakkında

Aracınız
Merhaba arkadaşlar 2016 Fd7 civic kullanıyorum. Aracı 10 gün önce aldım ve aldıktan 1 hafta sonra yetkili honda servisinden BRC kit taktırdım.
Montajdan 1 hafta sonra motor arıza lambası yandı. LPG yi opet den almıştım ve servisten opet katkılı yakıt satıyor almayın demişlerdi. Aynı gün lpg bitti ve shell den aldım.
Ertesi sabah aracı çalıştırdığımda ikaz lambasının söndüğünü gördüm. Ancak bu sabah (2 gün sonra) yine yandı.
Bildiğim kadarıyla Civiclere takılan BRC kit bu tarz sorunlar yaşatmıyor. Başına gelen yada bu konuda sorun yaşayan arkadaşlar var mıdır?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar 2016 Fd7 civic kullanıyorum. Aracı 10 gün önce aldım ve aldıktan 1 hafta sonra yetkili honda servisinden BRC kit taktırdım.
Montajdan 1 hafta sonra motor arıza lambası yandı. LPG yi opet den almıştım ve servisten opet katkılı yakıt satıyor almayın demişlerdi. Aynı gün lpg bitti ve shell den aldım.
Ertesi sabah aracı çalıştırdığımda ikaz lambasının söndüğünü gördüm. Ancak bu sabah (2 gün sonra) yine yandı.
Bildiğim kadarıyla Civiclere takılan BRC kit bu tarz sorunlar yaşatmıyor. Başına gelen yada bu konuda sorun yaşayan arkadaşlar var mıdır?

Diğer konuya cevap yazdım, ayrıca aracınız fd7 değil fb7 kasa ;)

http://www.civictr.com/showthread.php/2745-Lpg-kiti-taktıktan-sonra-Motor-Arıza-Işığı-nın-yanması

Aracınız
Klasik sorun cozum bulamadilar diye biliyorum ama..

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Arkadaşlar en son yetkili honda servisi gittiğimde arıza lambasını söndürdüğünü, ayar yaptığını Opet den yakıt almamam gerektiğini söyledi. BP tavsiye ettiler ve en kötü shell den almamı söylediler. Shell den aldım ve yine yandı. Depoyu bitirip BP den aldım ve bu sefer normalde yanıp sönen lamba sabit yanmaya başladı. 2A Müh. ile yaptığım görüşmede böyle birşey söz konusu olmaz Lisansı olan tüm istasyonlardan alabilirsiniz. İnce ayar ve yolda ayar yaptırmamı istediler. Yarın için randevu aldım bakalım ne olacak

Aracınız
Benim bildiğim ve duyduğum Opet ve aygaz dan kesinlikle almaması gerektiği..shell ve bu en guvenilir lpg..yalnız bir depo da bp ile 80 km daha az yapıyorum shell é gore...PO da teceubelerime gore shell den sonra en guvenilir ve shellé en yakın km yaptığım lpg. Saygılar

Aracınız
4yıldır lpg ile kullanıyorum,aklıma esen,önüme gelen yerden gaz alıyorum,10000de bir filtreler değişiyor,çok şükür bugüne kadar ne arıza lambası ne bir tıkanma tekleme olmadı.önceki aracımdada öleydi(fd6) 3yıl lpgli kullandım.opetten shellden bpden po dan alpetten başka aklıma gelmiyo ama heralde almadığım istasyon kalmamıştır.ben bu işin gazdan kaynaklı olduğu kanaatinde değilim,varsada %10luk bir kısmi sebep olabilir.forumda petkimde çalışan bi arkadaş bahsetmişti zaten,bütün gazlar poaştan işlenip çıkıyor diye.ama deponun dibi olabilir pislik kaçmıştır enjektörü tıkar ona bişey diyemem ki filtre zaten bu iş için var.bence servisler bu işi böle küçük yalanlarla geçiştiriyolar gibime geliyor.

Trust

0
Aracınız
Eğer ayarlar doğru yapılamadı ise farklı istasyonlardan alınan lpg ler arıza ışığı yakabiliyor.
Bu ayar ile alakalı bende opetten almayalı yıllar oldu. Shell ve BP favorim.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
3 yıldır aynı aracı kullanıyorum. Aldığımda arıza lambası yanıyordu.BRC yetkili servisine gidip kalibrasyonu yaptırdım. O gün bu gündür arıza lambası yanmadı. LPG'yide PO ve Shell 'den alırım hep.Mecbur kalırsam BP son seçenek olarakta Opetten alırım.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
2 yıldır opetten alıyorum lpg yi gram problem yaşamadım. Arıza lambasını ise servisle çözmeniz gerekmektedir. Sonuçta siz uyumlu olduğu ve garantili olduğu için oradan taktırdınız. Marka fanatiği değilim ama arada po dan aldığım da aoluyor shell den aldığım da . değişen bir şey olmuyor her defasında simit depo ile 300 km yapıyorum.

Geri