Şehir İçi Yakıt Tüketimim

zevra

0
Ynt: Şehir İçi Yakıt Tüketimim

Akü bile olsa sonuçta sarj dinomosunu fazla calistiracak ve dogal olarak yakittan yiyecek

şarj dinamosu elektrik ihtiyacına göre hızlı yada yavaş çalışamaz. motor devrine göre çalışır

Aracınız

[quote author=dr.ersoy link=topic=823.msg19615#msg19615 date=1415997188]
şarj dinamosu elektrik ihtiyacına göre hızlı yada yavaş çalışamaz. motor devrine göre çalışır
[/quote]
Yani "aşırı" dan kasıt, devreden çıkmaması.

Aracınız
2 gündür bahçede cila yapıyorum , ileri geri falan uğraştım sürekli , şu an anlık yakıt 62.3 litre gösteriyo :)))))

Aracınız
Arkadaşlar bu da benim 2016 dream otomatik ile yaptığım ortalama tüketim değeridir. Tamamen düzlük, uzun yolda ortalama 80 km. ile gerçekleşen değerdir.20160915_183711_HDR.jpg

Aracınız
Arkadaşlar açmış olduğum başka bir konuda yakıt şikayetimden bahsetmiştim ama burayada eklemek istedim.

Benim aracımdada yakıt tüketimim arttı havalar soğuduğu için mi bilmiyorum bakımları ve sübap ayarıda yapıldı. 7.9 lt - 8 lt arası iken 9.5-10 litre arasında yakar oldu. Sübap ayarından sonra biraz azalmıştı eskiye dönecek zannettim ama hala 9 litrenin altına düşüremedim ( güzergahım aynı ) Bazı yorumlarda 9 - 10 litrenin çok olmadığı söylenmiş ama 5 aydır 8 litre iken neden son 1 aydır 10 litreye kadar çıkıyor onu anlamadım.

Aracınız
Econ tuşunu kullanmanızı tavsiye ederim. Şehiriçi trafikte sinir hali ile sert gaza dokunmaları etkisiz kılan/tepkiyi azaltan bana göre faydalı bir tuş. +vites geçişlerini hızlandıran (üst vitese artırıyor) ve 3 silindir besleyerek yakıt tasarrufu sağlıyormuş. Sonuç tavsiye ederim. (Atik bir sürüş keyfi beklemeyin)

Aracınız
Econ tuşunu kullanmanızı tavsiye ederim. Şehiriçi trafikte sinir hali ile sert gaza dokunmaları etkisiz kılan/tepkiyi azaltan bana göre faydalı bir tuş. +vites geçişlerini hızlandıran (üst vitese artırıyor) ve 3 silindir besleyerek yakıt tasarrufu sağlıyormuş. Sonuç tavsiye ederim. (Atik bir sürüş keyfi beklemeyin)

Araç FD6 malesef econ yok

Geri