Hız sabitleyici

Merhaba arkadaşlar bende fc5 var executive ilk şehirlerarası yolumu yaptım ama hız sabitleyiciyi kullanamadım..
kullanma klavuzunu baya okudum da hız sabitleyici konusunu baya karışık anlatmış açıkcası ben de anlamadım..
Kısa yoldan sade şekilde bilen varsa anlatabilir mi zahmet olmazsa..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Main düğmesi işlevi kapatıp açar. Maine basın ekranda bir beyaz tekerlek gibi bir şey görünür. Bir daha basınca kaybolur. İşaret varken, hareket halindeyken set düğmesine basınca hız sabitlenir. Hızınız sanırım 40 ın üzerinde olmalı bunun çalışması için. Cancel iptal eder. Reset son sabitlediğiniz hızı tekrar sabitler. Hiç gaza basmadan uygun trafikle yolda sadece bununla gidebiliyorum mesela. Reset ile hızı artırabilirsiniz. Cancel basıp sonra tekrar set ile gaz kesip tekrar vermiş ama hızı azaltmış olursunuz. Reset ya da sete sabitleme yapılmışken uzun basınca hız 10 km artar azalır.

Klavuzda da oyle yaziyor..
Main düğmesine basıyorum sonra tekerlek çıkıyor tamam set düğmesine basıyorum o da tamam..
2 sorum var : klavuzda Set düğmesine basmadan ayağı gazdan çekin diyor
2. Sorum hız sabitliyor gibi oluyor ama çok nadir de olsa artıp azalmaya devam ediyor..
Yani yokuş ve iniş mi etkiliyor acaba

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Klavuzda da oyle yaziyor..
Main düğmesine basıyorum sonra tekerlek çıkıyor tamam set düğmesine basıyorum o da tamam..
2 sorum var : klavuzda Set düğmesine basmadan ayağı gazdan çekin diyor
2. Sorum hız sabitliyor gibi oluyor ama çok nadir de olsa artıp azalmaya devam ediyor..
Yani yokuş ve iniş mi etkiliyor acaba

Ayağınızı gazdan çekmeseniz de hareket halindeyken set e bastığınız da hız sabitleyici devreye girer, yokuş iniş ve çıkışlarında biraz hızı kaçırabiliriz, yokuş bittikten sonra setlediğiniz hıza tekrar döner.

Aracınız
Set e hız uygunsa istediğiniz zaman basabilirsiniz. Frene basana kadar sizi o hızda tutmaya çalışır. Gaza basarak hızı aşabilirsiniz, gaz keserseniz ama frene basmazsanız setli hızın altına düşmemeye çalışır. D ve eko da hızlanma inanılmaz yavaş olur. Gaza basıp desteklemek gerekir bazen. Mesela 110 setli diyelim yokuşa yaklaştınız, önce 103-104 gibi yavaşlayıp sonra tekrar hızlanma olabilir. Bu normal. S ve eko kapalı denemedim. O zaman olası en hızlı setli hıza çıkar gibi geliyor. Deneyeyim yazarım gene.

Aracınız
Set e hız uygunsa istediğiniz zaman basabilirsiniz. Frene basana kadar sizi o hızda tutmaya çalışır. Gaza basarak hızı aşabilirsiniz, gaz keserseniz ama frene basmazsanız setli hızın altına düşmemeye çalışır. D ve eko da hızlanma inanılmaz yavaş olur. Gaza basıp desteklemek gerekir bazen. Mesela 110 setli diyelim yokuşa yaklaştınız, önce 103-104 gibi yavaşlayıp sonra tekrar hızlanma olabilir. Bu normal. S ve eko kapalı denemedim. O zaman olası en hızlı setli hıza çıkar gibi geliyor. Deneyeyim yazarım gene.
S modda denedim, tahmin ettiğim gibi, devir daha yüksek olduğu için hızlanma çok daha çabuk oluyor. Bir gaz köklemek değil ama çabuk.

Hayırlı bayramlar herkese kışlık lastik almayı düşünüyorum da şimdiden bende 2017 executive var..hangi markayı tavsie edersiniz yumuşak ve çok ses almayan bi lastik olursa iyi olur..
Bi dr araba garantili de hondadan almam şart mi,başka yerden alıp taktırsam garantisi bozulur mu..
Bi fikir verir misiniz ?
Tesekkur ederim hayırlı bayramlar

Geri