Kaza

Herkese iyi akşamlar iyi bayramlar arkadaşlar. Bayram Arefesi günü sabahı aracıma binmek için indiğimde bi baktım ki aracı çizmişler. Çizik değil de resmen arabayı kesmişler. Sağ arka kapı boyu ve çamurluk ezilmiş ön kapıda ise 3 cm kadar bi hasar var IMG_0654.JPGIMG_0654.JPGfotodaki gibi. Şimdi asıl soruma gelelim. Başa gelen çekilir. Kaskom var. Şimdi aracı Honda'da mı tamir ettireyim yoksa dışarıda kasko ile anlaşmalı bir ustaya mı gideyim. Servis sağ arka kapı ve çamurluk değişecek ön kapının da sacı değişecek dedi. 10000 tl hasar kaydı çıkar dedi. Sağ ön kapının sacının değişimi içime sinmedi. Çok küçük bir hata var çünkü. Sanayideki usta kapı değişir çamurluk değişir 5000 tl ancak hasar kaydı çıkar ön kapıyada işlem yaparız el ayası kadar boyalı olur dedi aklıma yattı. Şimdi tamiri dışarıda yaptırsam aracın garantisi bozulur mu bunu öğrenmek istiyorum araç otomatik garantiye önem veren birisiyim.IMG_0654.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=6853]i_karabiber[/MENTION] Geçmiş olsun, resimlerin boyutu yükleme esnasın da düşmüş linkte anlatıldığı şekilde resimleri tekrar yükler misin?
Hasar kaydının az olması için servis harici tercih edilebilir, ancak değişen parça zaten değişen olarak expertiz de çıkacak. Garanti konusunda değişim yaptıracağınız kısımdaki tüm parçalar garanti dışı kalacaktır.

https://www.civictr.com/showthread.php/4969-Mobil-Uygulama-ile-resim-yükleme

Öncelikle geçmiş olsun.Bence serviste yaptırmayın derim bizzat başıma geldi dünyanın hasar kaydını çıkarıyorlar 10000 dediklerine bakmayın daha bile fazla çıkabilir bence dışarıdan kasko anlaşmalı biyerde yaptırsanız daha uygun ve makul Bi r fiyata yaptırabilirsiniz araç yeni sonuçta yarın birgün satacağınız zaman hasar kaydı inanın aracın satışını çok etkiliyor tabi dışarda yaptıracağınız servisin işçiliğide çok önemli gördüğüm kadarıyla araç metalik boya bunların boyaları bilgisayarda yapılıyor diye biliyorum iyice araştırın tekrardan geçmiş olsun

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yazdığım mesajı düzeltemedim kusura bakmayın arkadaşlar ilginize teşekkür eserim 2012FB7 ben de sizinle aynı fikirdeyim ustaya güveniyorum ama iş bitince belli olur artık herşey

Aracınız
Civic FC5 2017
Geçmiş olsun çok üzüldüm. İşinin ehli ve modern boya makineleri olan bir yerde yaptır. Boya rengi tutsun. Ne kadar az hasar kaydı o kadar iyi.

Gecmis olsun bilerek yapmislar sanirim nasil kiyiyorlar anlamiyorum.Bence bu hasari serviste yaptirin en azindan hasar fazla ciksada satarken serviste yapildi dersiniz.

GT-I9190 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Teşekkür ederim kimsenin başına gelmesin inşallah. Bilerek olduğunu zannetmiyorum ama insan hatasının sorumluluğunu almalı bence kaza bela illaki olur ama vurup kaçmak çok ahlaksızca. Bakalım yarın net bir karar vereceğim artık.

Aracınız
Civic FB7 2012
öncelikle geçmiş olsun. bence servise hiç bulaşmayın çünkü kaza durumlarını çok abartıyorlar. benim de benzer bir olay başıma gelmişti. servise gittim 10-15 gün süre verdi ve aynen size söylendiği gibi tampon değişecek kapı komple boyanacak dedi. sanayiye götürdüm 4 gün sürdü kapı boyandı tampon tamir gördü o kadar.

Aracınız
Geçmiş olsun. Sanki kamyonet tarzı bir araç kasası takılmış gibi duruyor. Ayrıca delinen yerler kaynak ve sac parçasıyla onarılıp çekiçlenip macunlada yüzey düzlenir ve değişim olmadan 3 parça yarım boyanır gibi ama kimse bukadar işçiliğe zamana uğraşmaz. Az bi şekil değişikliğinde hemen değiştirmeye kalkıyorlar.
Eski nostaljik araçların onarımında kapı altları çürükleri bile kesip sac kaynatarak alıştırıp çekiçleyip düzgün yüzey elde ediliyor ama dedimya uğraşmaz kimse.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri