320km 4 saatlik FC5 İncemele Testi

igmrc

0
Ben aracı hem inceledim hem de test ettim. Öncelikle alan arkadaşlara hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Arac gelmeden önce, Honda Efe'deki test sürüş yetkilisinden bahsetmek istiyorum. Aracı alacak adam yanına binse, o ilgisiz ve git de bitsin biran önce tavırlarından dolayı araçtan soğur. Araca gelecek olursak, dış tasarımına hasta olduğum için 3 aydır aracı bekliyordum zaten. Amerikadaki donanım listesi ve fiyatları Türkiye'ye uyarlamakla geçti 3 ayım. Ancak Amerikadaki gırtlağına kadar dolu tuoring 1.5 turbolu, honda sensing, remoute start vs daha birçok özelliği olana araç hesaplamalarıma göre max 100.000 tl oluyordu ve almak için sabırsızlanıyordum. Ancak eski motor, bir çok özellik yok, hiç opsiyon yok benim moral yerlerde. Beni etkiliyen en olumsuz özelliği cvt şanzuman oldu. Bu motor özelinde tabi ki, sürekli 6000 devirde hızlanmaya çalışan ve bağıran ve çok yakan bir araca dönüştürmüş. Stepne yok, bagajın üstünde bir koruma yok ve hoparlör vs herşey ortada, kaputu tutması için hidrolikli sistemi geçtim, çok acayip tam ortada bir çubuk koymuşlar, kumaş koltukları zaten arkadaşlar gayet iyi anlatmış, elegance donanım paketi yerlerde, opsiyon hiç yok, alırsan bu almazsan başka kapıya tarzı bir satış stratejisi ve daha aklıma gelmeyen onca şey. Efenin hemen yandaki Skoda Superb ini de test ettim. İlgi sonsuz, araç 10 numara, altın olsa civic alasım kalmadı bu karşılaştırma sonrası yani.

Aracınız
Hepinizin güzel yorumları icin teşekkür ederim. [MENTION=4660]igmrc[/MENTION] katılıyorum ☝️

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Arkadaşlar yazılan yorumları takip ediyorum ve bu haftasonu aracı bende birebir inceledim, kurcaladım.

- Öncelikle kaporta bana biraz daha iyi geldi. Özellikle ön arka çamurluk kalınlaşmış gibi.
- Aracın tavan döşemesinden sunroof vs düğmelerine, kapı iç kollarından cam düğmelerine kadar bir değişim göremedim.
- Ortadaki kolçak çok geride kalıyor ve anca dirsek denk geliyor.
- Arka koltuk köşeleri malum plastik olmuş.
- Elegance orta donanım olmuş ve bazı şeyler eksilmiş.
- Bagaj içi siyah döşeme gene ucuz hissi veriyor.
- İç döşeme ve plastik aksam siyah ve boğmuş, açık rengi varmı bilmiyorum?
- Ön kokpit yumuşak ama gösterge üst çıkıntısı sert plastik ve göze batıyor.
- Exe'de karter koruma olduğunu gördüm.
- Gene exe' de dokunmatik büyük ekran, led far, xenon vs.. gibi farklılıklar var.
- Arka stoplar led ve gerçekten güzel olmuş.
- Kasa genel itibariyle yakışıklı ve sportif olmuş, özellikle arka yan profil görünüşü harika.
- Gene exe' de bagaj açma dış butonu konmuş.
- Yağmur sensörü gene aynı yerinde. Keşke aynanın diğer tarafında olsaydıda sürücüye görünmeseydi.
- Gene exe' de otomatik butonlu el freni var.
- Demir grisi bir renk var ve beğenmedim, birebir görmeden katalogdan seçmeyin derim.
- Lastikler bristone turanza gördüm sanırım. İyi bir tercih olmuş.
- Arka cam, arka hoparlör ve plastik alanı fb7 ile aynı geldi bana.
- Direksiyon kumanda butonları sert plastik olmuş fakat yazılar içte olduğundan hiç silinmez bence.
- Akü gene aynı. Mutlu 47ah
- Jantlar aynı stil ama iki kol arası aralıklı doldurulmuş gördüm exe' de.
- Gene exe' de kapı kolu anahtarsız girişli gördüm.
- Arka diz mesafesi ve bagaj hacmi artmış.
- Sunroof kızağı farklı göründü, sanırım değişik öncekilerden. Ama tip aynı.
- Ön çamurluk içleri boşluklu ama genede el tam girmiyor ampül değişimine felan.
- Yan amerikanlar güzel ama lastikten bol toz, su ve çamur her herhalde. Çünkü tam sınır çizgisinde.

Daha çok ama bukadar aklıma geldi. Dedimya bir tornavida eksikti elimde, heryerine elledim :) Ama dediğim gibi kasa gerçekten hoş ve exe' si dolu bir araç. Camı karartıp Lpg attınmı tadından yenmez.

Alana şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3864]arif0668[/MENTION] Hocam eline sağlık güzel inceleme olmuş, bütün kullanıcılar aynı yorumları yapıyor ama bunu bir honda kabullenmiyor :)

Aracınız
Bugun elegance modele binme fırsatımoldu. Arkadaşların söylediği yerlere Özellikle dikkat ettim eksikler fazlası yok.. Dıs tasarımcok guzel ama içini hiç ama hiç beğenmedim..kolcak,koltuklar tuşlar sanki reno ya biniyorsun hissi ediyo. Valla bizim fb7 ya bırakıp bunu almam. (Elegance).. Fd6 varken fb7 ya test edip tekrar Fd6 ma binince attan inip etsene binmiş hissi oluşmuştu.. Bu sefer hiçbir değişiklik olmadı bende..

Wordls

0
Exe icin fan dugmesi dokunmatik. Okadar kullanissizki anlatamam.
Once bir tusa basiyorsunuz sonra ekrana fan hiz gorseli geliyor. Dokunmatik olarak acip kisiyosunuz.
Onla ugrasmak istemiyorsunuz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
İnceleme çok başırılı olmuş eleştirilere bende katılıyorum aracı kullandım bişeye dikkat etmeyi unuttum siz baktınız mı

1- Aracın tüm camları tam otomatikmi
2- Her kapıda cam açma tuşlarında ışık varmı ?

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
İnceleme çok başırılı olmuş eleştirilere bende katılıyorum aracı kullandım bişeye dikkat etmeyi unuttum siz baktınız mı

1- Aracın tüm camları tam otomatikmi
2- Her kapıda cam açma tuşlarında ışık varmı ?
Ön 2 cam otomatik, arkalar eski sistem. Tuşlarda ışık var mı dikkat edemedim.

lmertl

0
Aracınız
Elinize sağlık çok güzel bir inceleme olmuş? [MENTION=996]dtbeyaz[/MENTION] aynı fikirdeyiz Honda mühendislerinin bir sıkıntısı olduğu kesin adamlar yaptıkları şeyin üzerine koymayı başaramıyorlar.
Honda Bora'da aracı inceleme fırsatı buldum.
Öncesinde İç dizaynda fark yaratan bir yapı hakimdi analog devir saati ve head-up display tarzı dijital gösterge ile birlikte o yapı tamamen kaybolmuş.Keşke fb7 nin ön panelini daha da geliştirselerdi i-mid ekranını büyüterek ve işlevsellendirerek.
Gece yolculuklarındaki o görsel şölen devam ettirilseydi.
Yine kapıdan tok bir ses alamıyorsunuz.
Kumaş koltukların yanal destekleri iyileştirilmiş bence daha spor şekilde ayarlanmış.
Dış görünüş çok güzel sanki civic değil accord gibi kaslı bir yapısı var yan çizgileri de güzel ama arka tampon ve farlar yine olmamış bence her kasanın önü efsane arkası kötü.
Adamlar bu arabanın executive donanımlısını satmak için diğerlerine donanım koymuş gibime geldi.Elegance ı bitirmişler.
Motor konusunda ise fb7 kullanan biri olarak bizde araba yırtıcı olmadığı için performans yeterli geliyor ama bu aracın 3.20d ile boy ölçüşecekmiş bir tipi var yolda üzerler 90-95k verip de gitmemesi size kalmış.Bu kasanın turbosunu beklemek de fayda var.Fiyatları uçuk olacaktır muhtemelen.
Ama sorunsuzluk,görsellik ön planda olsun,performans aramam diyen biri için seçeneklerden biri olabilir.
f/p düşük buldum.
fd6 dış tasarım güzel,iç tasarım kötü,
fb7 iç tasarım güzel,dış tasarım kötü,
fc5 dış tasarım güzel,iç tasarım kötü :)
Hep bir üst kasayı bekliyoruz ikisi beraber olsun diye ama olmuyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Güzel inceleme sağolun.

Yalnız eksilere arabanın fiyatını eklemeyi unutmuşsunuz. :)

Geri