Civic FB7 çiziksiz yıkama resimli anlatım

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracımız doğru bir şekilde yıkadığımız takdirde kılcal çizikler ve harelenmeler oluşmaz.
Yaklaşık 18 aylık aracımı aşağıdaki şekilde kendim yıkıyorum, yıkamadan kaynaklı çizik vs bulunmamakta.
Aşağıda Foam lance (köpük aparatı) ile anlatım yer almakta, çift kova yöntemiyle ile de çizmeden yıkanabilir, yakında onun anlatımı da hazırlanacak.

İyi seyirler :)

Bakım çantamızı hazırlıyoruz.

emAFfqE.jpg

[size=14pt]Yıkama makinamız ve şampuanımız.

C1i0i4G.jpg

Aracımızın kirli hali

ouJttWp.jpg

s9Pd0qp.jpg

w73AXPg.jpg

Jant temizleyici ile jantlarımızın üzerindeki yol pisliklerini ve balata tozlarını yumuşatıyoruz.

6eBi2Ts.jpg

EgEjOlb.jpg

Yıkama makinasıyla aracımızın kaba kirini atıyoruz.

VL9dkGT.jpg

Kirleri yumuşayan jantımızı temizliyoruz.,

Qs1lAr6.jpg

Aracın üzerindeki pisliği akıtmak için ön köpükleme yapıyoruz.

dj66tsG.jpg

RsV0O0s.jpg

GC4vdlq.jpg

iuGC6v3.jpg

Aracımızın üzerindeki pisliğin köpükle akmasını bekliyoruz.

6cpVPPU.jpg

Köpük aktıktan sonra hiç bir işlem yapmadan duruluyoruz.

zCaU2oS.jpg

Aracımızı duruladıktan sonra Foam lance ile tekrar köpüklüyoruz.

VoVmHqv.jpg

UUN5Uju.jpg

Köpüklü kovamızı ve Meguiars yıkama eldivenimizi hazırlıyoruz.
Önemli not kesinlikle sünger fırça vs kullanmıyoruz.
Sünger araç üzerindeki tozu ve pisliği emmeyerek boya üzerinde gezdirerek aracı çizer.
Microfiber eldiven araç üzerindeki pisliği boya üzerinde gezdirmeyerek içine hapseder.

iHYAwQC.jpg

Mikrofiber eldiven ile aracımızı köpürterek temizliyoruz

acjCuTw.jpg

Arcımızı son kez durulayarak temizliyoruz.

432MyPy.jpg

Uber blue mikrofiber kurulama beziyle aracımızı kuruluyoruz.

nCXeaWM.jpg

Gelelim makyaja :)

Lastiklerimizi Meguiars Endurance ile parlatıyoruz.
50:50 fotomuz.

3vy0g1e.jpg

lHLP8Vg.jpg

5A3hj5d.jpg

Davlumbaz içlerini nasiol lastik parlatıcı ile parlatıyoruz.

oJEMW5w.jpg

Dış plastikleri Meguiars ultimate protectent ile parlatıyoruz.

LZXV4xt.jpg

y9jGBLn.jpg

Final fotoğrafları, hava karadığı için çok parlak çıkmadı.

fwwaZuE.jpg

Ag81F75.jpg

6zMx8po.jpg

CK7p5Wu.jpg

dA2sBIu.jpg

Bir gün sonra aracımızın durumu.

RFOphh6.jpg

NOlDuIQ.jpg

ZkXnqV6.jpg

9Aj8SJh.jpg

[/size]

Ynt: Civic FB7 çiziksiz yıkama resimli anlatım

Abi şu Lavor Express Plus mu acaba ? Almayı düşünüyoruz biraz yardımcı olur musun ? Lavor 19 gibi bir şey var ondan mı Express Plus mı ? Eğer Express Plus'sa iş görüyor mu kovadan su çekiyor mu ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Lavor express plus 19 diye geçiyor, sadece 19 olan artık satılmıyor diye biliyorum, fiyatına göre performansı gayet iyi, basıncıda güzel 2 yıldır kullanıyorum tık demedi tahtaya vuralım :)
Durgun sudan veya kovadan su çekeceğini zannetmiyorum, ben çeşmeden hortumu direk bağlayarak kullanıyorum.
Direk kovaya hortum atarak su çekebilecek makina var mı açıkcası bilmiyorum, orada yazanlar çoğu hikaye :)
Bildiğim kadarıyla içi su dolu ağzı kapalı bir bidonun alt tarafına çeşme bağlanarak ucuna da hortum ile çalışabilir, ama biraz çetrefili iş kesin bir yerlerden su kaçırır :)

Lavor express plus 19 diye geçiyor, sadece 19 olan artık satılmıyor diye biliyorum, fiyatına göre performansı gayet iyi, basıncıda güzel 2 yıldır kullanıyorum tık demedi tahtaya vuralım :)
Durgun sudan veya kovadan su çekeceğini zannetmiyorum, ben çeşmeden hortumu direk bağlayarak kullanıyorum.
Direk kovaya hortum atarak su çekebilecek makina var mı açıkcası bilmiyorum, orada yazanlar çoğu hikaye :)
Bildiğim kadarıyla içi su dolu ağzı kapalı bir bidonun alt tarafına çeşme bağlanarak ucuna da hortum ile çalışabilir, ama biraz çetrefili iş kesin bir yerlerden su kaçırır :)
[/quote] Anladım abi Express Plus için çok iyi şeyler yazmışlar tam bir f/p ürünü olduğu söyleniyor ve fiyat olarak ona en yakın Karcher 160 TL falan iken Lavor Express Plus 135 TL üstelik 130 bar basıncı var yazıyor. İŞ görür diyorsan alalım bunu :) Son olarak nerden aldın abi ? Hepsi burada ya da Gittigidiyorda Lavor'un sadece 19 olan modelini görebildim Express Plus yoktu kendi sitesi vardı Lavor Makina oraya da güvenemedik :(

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Dediğin siteden aldım :)
Alabilirsin sıkıntı olmaz, gelmez ise haber ver yerleri İzmirde gidip dükkanlarını basalım :)
Bu arada şapuan kutusundan benim resimlerdeki gibi performans bekleme, makina parası kadar para verdim o alete :)
Şampuan kutusunu yoksay hiç bir işe yaramaz.
https://www.lavormakina.com/lavor-amator-yikama-makinalari/lavor-express-plus

Anladım abi Express Plus için çok iyi şeyler yazmışlar tam bir f/p ürünü olduğu söyleniyor ve fiyat olarak ona en yakın Karcher 160 TL falan iken Lavor Heh abi üürn tamda buydu :) O şampuanlı ürün foam lance sanırım onları da çok araştırdım 100 - 200 TL arası diyorlar neredeyse makinadan pahalı ;D Şimdilik makina yeter abi onu da kısmetse yaza doğru alayım çok yük olmayım tek seferde babama ::)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Şampuan olarak ne kullanmayı düşünüyorsun?
Meguiarsın Endurance lastik parlatıcı jeli şiddetle öneririm piyasadaki en iyi ürünlerden biri.

Şampuan olarak ne kullanmayı düşünüyorsun?
Meguiarsın Endurance lastik parlatıcı jeli şiddetle öneririm piyasadaki en iyi ürünlerden biri.
Abi Turtle Wax kullanıyordum uzun zamandır cilalı şampuan o bitti birkaç hafta önce Bauhaus'tan Sonax'ın teflon cilasıyla cilalı şampuanını almaya gittim reyondaki eleman garip bi marka önerdi kendi arabamda da bunu kullanıyorum dedi daha ucuz daha fazla yıkarsın dedi gittim onu aldım :mad: Aldıktan sonra da pişman oldum :( Yakın bi zamanda iyi bi cilalı şampuan bi de hızlı cila almak istiyorum, lastik parlatıcı da kuzenim verdi abi garip pembe bi renkte oda parfümü şişesine doldurmuş nerden doldurduysa lastikleri çok parlak yapıyo ben tam olarak parlak sevmiyorum koyu siyah bi renk versin temizlesin ama cırtlak bi parlaklık oluşmasın

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Araçta boya koruma var ise kullandığın şampuana dikkat etmelisin, şampuanın ph değeri yüksek ise boya korumanı kısa sürede yok edecektir.
PH nötr Sonax turuncu şampuanı tavsiye ederim f/p ve boya korumaya zarar vermeyen güzel şampuandır.
Hızlı cilam var pek kullanmıyorum, boya korumlarım fazlasıyla işimi görüyor, illede alacağım diyorsan meguiarsın veya sonaxın alabilirsin.
Lastik parlatıcı olarakta benimkinin görüntüsü ortada bence çok parlak değil, parayı bir kere verip memnun edecek bir ürün, ömrü diğer ürünlerden kat kat fazladır, hatta şöylede bir güzelliği var lastiklerin yanakları su tutmuyor böylelikle diğerleri gibi akıp gitmiyor ;)

Abi boya koruma yok şimdilik ama onu da yazın yaptırcam aslında şu an bile yaptırabilirim ama havalara pek güvenemiyorum :) Bu arada renkler aynı ama bizde boyalı olan sağ ön çamurlukta avuç içi kadar yerin verniği atmış :( Dışarı çıkınca ilk işim şu Sonax şampuanı olmak olucak :) Lastik parlatıcın güzel abi öyle cayır cayır parlayanlardan değil tam ayarında birde ona bakıyım :) Bu garip ucuz lastik parlatıcılardan oluyo sanırım bir süre sonra lastiğin yanağında ince kılcal yatıklar oluşuyor :-\ Baya aydınlattın abi beni çok teşekkür ederim :) Ellerine sağlık

Geri