air süspansiyon

Ynt: air süspansiyon

Aslında tam zamanında foruma geldiniz Koray Bey hoşgeldiniz , bende düşüncelerimi az çok belirttim güzel bir sistem ama herkes gibi benimde tereddütlerim var dediğim gibi jant lastik birde yay alıp usta parası vermektense orjinal jantlara air sistemini kurmak ne kadar mantıklı? bildiğim kadarıyla şuan fiyatlarınız 4000-4500 arası

öncelikle benim gibi birçok air hakkında, kulaktan söylenti konular değilde genel bir bilgi verirseniz çok iyi olur .

air fiyatı net olarak nedir ?

bakım aralığı ve bakım fiyatları nedir ?

aslında merak ettiğim ayrı bir konu ise kendi aracınızda bu sistemi kullanıyormusunuz ?

bir çok kişi gibi benimde arabamı koyabildiğim bir garajım yok kış şartlarında örneğin kar yağdığında veya bir soğuk olduğu zaman körüklerde sorun çıkmıyıcak mı ? ( Birçok kişi bu yüzden arabasını garajdan çıkartamıyor bugün konuştuğum bir kişi soğuktan körüklerin bile değiştiğini söyledi )
tarafınızdan yapılan 1 tane civicin resimlerini gördüm jantlardan dolayı pek yere basılmadığı belirtilmiş bizim araçlarımıza uygulanan sistemde dezavantaj bir durum var mı ? sonuçta araçlar 6 yıl garanti kapsamında bunuda göz önünde bulundurmakta fayda var diye düşünüyorum ama sorun çıkmıyıcaksada neden olmasın jant lastik ve yay alma arifesinde olan biri olarak airinde kötü bir tarafı yoksa neden düşünülmesin .

çok soru sorduğumun farkındayım ama sonuçta bir arabamız var oldu mu en iyisi olsun istiyoruz , hayırlı geceler ...

Abi aynen dediğin gibi oldu artık kafam karıştı yay araştırmaktan Koray Bey tam zamanında geldi eğer istediğim gibi bir sonuç çıkarsa neden olmasın diyerek bir açık kapı bırakırım en azından park ederken tıss diye yere park ederiz :)

Geç cevap için kusura bakmayın.
Dün çok yoğundu. 740'ı teslim ettik.

Zaten bu işin doğrusu önce havalı süspansiyon yaptırıp sonrasında jant seçmek.
Tekerlekler kamber aldığı için, havalı süspansiyon öncesi seçtiğiniz jant havalı süspansiyon sonrası içeride kalabiliyor.

Air fiyatlarımız net olarak shop.airmadz.com dan araç bazında takip edilebilir.
En düşük kitimiz olan manuel sistem bile 4 noktadan bağımsızdır ve android sistemler üzerinden araç dışından yönetilebilir.
Araca göre farklılık göstermesinin nedeni de araçların amortisör yapısı ve amortisör fiyatları.
Onun dışında dönemsel kampanyalar yapıyoruz. Yoğunluğumuza göre de ayrıca indirimler uygulayabiliyoruz.
Siteyi inceleyin, sitedeki telefonlardan da bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Buradan gördüğünüzü söylemeyi unutmayın, elimizden gelen indirimi yapalım.

Bakım için kompresörün ucuna taktığımız nem filtresini düzenli aralıklarla boşaltmanız ve altı ayda bir körükleri gözle kontrol ettirmeniz yeterli. Körük ömrü araç lastiği gibi minimum 3-4 yıldır. Ancak kullanıma göre ömrü kısalabilir. Örneğin çamurlu ve tuzlu kullanımdan sonra temizlenmezse, çatlaklar daha erken oluşabilir.

Kendi tüm araçlarıma yaptırdım. Tüm ortaklarımızın araçlarında da vat. Yeni aldığım arabaya da bu ay içerisinde montajı tamamlayacağız. Kendimizi böyle bir keyiften neden mahrum edelim :)

Nem filtredi körüklere ve valflere su gitmesini önlüyor. Bu sayede sıfırın altında da donmalar olmuyor ve güvenli şekilde kullanılaniliyor. Hiç bir sorun yaşamadan sıfırın altındaki sıcaklıklarda kullanabilirsiniz.

Hondaların ön dizaynları nedeniyle yüksekliği kısıtlayıcı faktör, taşıyıcının üst tarafa değmesi. Ancak sizin ki gibi son kasa Civiclerde bu sorunu yaşamıyoruz. Shop'taki Civiclerin fotoğraflarını incelemenizi öneririm. Varsa sorularınız, örnekler üzerinden yardımcı olabilirim.

Son olarak eğer olunca en iyisi olsun diyorsanız yolun sonunda havalı süspansiyon var. Jant, lastik ve body kit parçalarını da doğru seçebilmek için önce airden başlamak lazım.

Ayrıca havalı süspansiyon uzun vadeli bir yatırım olarak da görülebilir. Havalı süspansiyon sistemi amortisörler ve yönetim sistemi olarak iki ana bileşenden oluşur. Aracınızı değiştirdiğiniz zaman da yönetim sistemini sorumsuz şekilde yeni aracınıza taşıyabilirsiniz. Havalı süspansiyon amortisörlerini de başka bir Civic sahibine satabilirsiniz.

740 ın resimlerini gördüm facede , bizim aracın resimlerinede baktım fakat neden tam dip basılmamış jantlardan diye yorumlardan yazmışsınız fakat zaten lastikler dar değilmi yani 225 değilmiydi lastikler , benim beğendiğim görüntü ise astra j lere uyguladığınız görüntüler çok daha güzel tam dip basılmış civicteki görüntü böyle değil
Açıkçası ben body kiti falan hallettim yani küçük bölümlerin hepsini tamamladım şimdi jant lastik ,yay düşünürken siz foruma girince benim yine kafam karıştı :)
Örneğin çamurlu ve tuzlu kullanımdan sonra temizlenmezse, çatlaklar daha erken oluşabilir. Burda belirttiğiniz temizlemeden kastınız yıkama mı ? örneğin biz bugünki gibi yağmurlu çamurlu havada çıktık dönüşte yıkatmamız mı gerekicek aracı ?

Haftaya babayıda kahve içmeye ikna edebilirsem ,sizin içinde bir sorun yoksa yanınıza gelsek yerinizde bir görsek konuşsak bize detaylı bilgi verseniz ?

Tuz ve çamur derken araziye girmekten bahsediyorum açıkaçası :)
Range rover gibi araziye çıkan kişiler körüklere sıçrayan körüğü yıkatmazlarsa arada kalabiliyor.
Bu tarz kullanımdan sonra aracı yıkatmanız ve körüklere de su tutmanız yeterli.
Şehir içi kullanımda kesinlikle sorun yaşamazsınız.
Normalde körük ömrü 5 sene ise, bu şekilde arada çamur kalarak kullanılırsa 4 seneye iner örneğin.

Haftaya Cumartesi bekliyoruz o zaman. Hem aracınızın üzerinde konuşuruz.
Hem de sizi misafir etmiş oluruz.

Air konusunda ne kadar cahil olduğum belli oldu :)

İnşallah haftaya cumartesi gelicez

Estağfurullah
Öğrenmek için çabanız bile yeter.
Hiçbirimiz anamızın karnından air ile doğmadık. :)

O biraz aracın tasarımına bağlı olarak değişiyor.
Örneğin bir Civic'te orjinal kadar komforlu olmasına rağmen sizin istediğiniz gibi yaylanma olmuyor.
Çünkü aracın alt donanımı ona göre yapılmış değil.
Ancak 740 gibi bir araçta tam da sizin istediğiniz gibi oluyor.
Çünkü aracın yürüyen donanımı komfor ön plana alınarak yapılmış.

Uzun yolda da şehir içinde de havalı süspansiyon kadar konforlu başka bir alternatif bulamazsınız ama :)

Geri