Üzücü Bir Kaza Sonucu Yardım

Aracınız
Merhaba Civic Ailesi,

Kaza sonucu aracımız maddi hasar aldı. Araçta camurluk kaput değişecek dediler. Bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim. Hondalarda yan sanayi üretim yok diye bliyorum. Usta da orjınaliyle değişecek dedi. aracın değer kaybı ne olur. Suç yüzde yüz karşı tarafa verildi. aracın iç kısmında sadece su deposu çatlamış. onun dışında hasar kaportasında var. Yardımcı olursanız sevinirim

962834de-e91e-42ab-8beb-5b88e7f27557.jpg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3399]ouzhanss[/MENTION] Hocam çok geçmiş olsun, çamurluğun durumu iyi değil değişmesi gerekebilir, kaput değişmeden doğrultulabilecek durumda, değer kaybı talep edebilirsiniz, forumda bu şekilde örnek konular var inceleyebilirsiniz.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Serviste değişim yapabilirsiniz sizin açınızdan daha sağlıklı olur direkt orijinal parça değişimi fakat hasar kaydı her türlü görünür. Fotoğrafı muhafaza edip satış sırasında gösterirsiniz. Sağ ön teker bilyalarını ve porya rulmanını da mutlaka kontrol ettirin, o bölgeden hasarlarda problem olabilir. Dosya kapanmadan onu da dahil ettirin.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
öncelikle geçmiş olsun. aracınızda sis farı, far yıkama, far ön panjur, tampon ,delta, silecek deposu kesin değişecekler listesinde gibi duruyor. radyotör vs iç kısmın kontrol edilmesi lazım. kazadan sonra airbag ikaz lambanızı da kontrol edin zira darbe sensörü hasar alanınızda. ön kaput boya ile kurtulur gibi ama çamurluk değişir gibi fakat yine de bilene sorun. ben servise verirdim ama karar size kalmış durumda. Tekrar geçmiş olsun.

Aracınız
öncelikle geçmiş olsun. aracınızda sis farı, far yıkama, far ön panjur, tampon ,delta, silecek deposu kesin değişecekler listesinde gibi duruyor. radyotör vs iç kısmın kontrol edilmesi lazım. kazadan sonra airbag ikaz lambanızı da kontrol edin zira darbe sensörü hasar alanınızda. ön kaput boya ile kurtulur gibi ama çamurluk değişir gibi fakat yine de bilene sorun. ben servise verirdim ama karar size kalmış durumda. Tekrar geçmiş olsun.

Dediğiniz gibi tamponda dahil. zaten durumuda ortada oldugu için unutmuşum bende yazmayı. kaputun değişmemesi için bizde çok direttik fakat değişmesinin daha iyi olacağını söyledi ustamız. kaput olayı benimde kafamı çok kurcalıyor malesef. arac alalı 6 ay oldu daha. değer kaybı nasıl olur araçta. veyahut değer kaybından dolayı ne kadarlık bir ödeme yaparlar. Daha önce yaşamış arkadaşlar paylaşırlarsa bilgilerini sevinirim.

Hocam bende alalı 5 ay olmuştu geçenlerde benzer bir kaza yasadim maalesef kaput ve sağ çamurluk değişti . hatta ve hatta servis ne bulduysa değişmiş usta tercih etmeniz iyi olmuş bana 14bin hasar kaydı çıkardılar. Umarım size de öyle olmaz dip not benim aracim 2013 modeldi

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam bende alalı 5 ay olmuştu geçenlerde benzer bir kaza yasadim maalesef kaput ve sağ çamurluk değişti . hatta ve hatta servis ne bulduysa değişmiş usta tercih etmeniz iyi olmuş bana 14bin hasar kaydı çıkardılar. Umarım size de öyle olmaz dip not benim aracim 2013 modeldi

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

7- 8 bin lira civarı bi ücret çıkmış aşağı yukarı

Aracınız
[MENTION=3399]ouzhanss[/MENTION] geçmiş olsun hocam kaputu orjinal çıkma baksan ustan ne diyor. Kaput kırıldığı için genelde hepsi değiştirmek istiyor. Bu kaput düzelmez diye bir kaide yok sadece kaputu açtığınızda kırılma kısımları görülür bu sıkıntı olabilir. Birde motor içinde ve alt takımda sıkıntı varmı fiyat çok geldi bana

Aracınız
[MENTION=3399]ouzhanss[/MENTION] geçmiş olsun hocam kaputu orjinal çıkma baksan ustan ne diyor. Kaput kırıldığı için genelde hepsi değiştirmek istiyor. Bu kaput düzelmez diye bir kaide yok sadece kaputu açtığınızda kırılma kısımları görülür bu sıkıntı olabilir. Birde motor içinde ve alt takımda sıkıntı varmı fiyat çok geldi bana

İç kısımlarda su deposu delinmiş. onun dışında bişi çıkmadı sanırım. parçalar orjinal gelecek. siz boyalı olmaması içinmi çıkma öneriyosunuz.

Geri