2013 civic hb 1.4 sport performans hakkında

Aracınız
Merhaba arkdaşlar. Yaklaşık 3 ay önce 2013 model civic hb 1.4 sport aracımı aldım. Aracımdan sürüş, malzeme kalitesi ve görüntü anlamında çok memnunum ama rampalarda çekiş
performans konusunda biraz sıkıntım var.. Rampalarda 1.4 turbosuz bir motorun çekişinin iyi olamayacagınında farkındaydım ama bu araba gitmiyor dedirtecek bir çekiş değil.
Dizel bir aracın 3. viteste düşük bir devirde zorlanmadan tırmanacağı bir rampada benim arabamla 2. vitesi yüksek bir devirde 3 e geçirip arabayı bayıltmamam gerekiyor. Yani düşük
devirlerde aracım rampalarda zorlanıyor ama devir kaybettirmeden biraz motor sesi duyarak kullanırsam bir sorun yok. Bu aralarındaki tork farkından kaynaklı bir dezavantaj. Yani rampalarda biraz devirli kullandıgınızda bu bir sorun olusturmuyor diyebilirim ta ki klimayı açana kadar :)
Evet klima açıkken aracın rampalarda gercekten zorlandığını hissediyorsunuz. Bunun için yazılım olayını araştırmaya başladım. Bildiğiniz önerebileceğiniz bir firma varmı yada aynı model
araca yazılım yaptıran veya yazılım ile ilgili düşünce ve tecrübelerini paylaşabilecek arkadaşlar bilgilendirirse çok memnun kalırım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=9837]ibrhmUZUN[/MENTION] Atmosferik motor da bağırıyor olsa da vites yükseltmeden bağırtarak yokuşu çıkmanız gerekiyor, yazılım konusunda atmosferik motor da elinize bir şey geçmez.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Rampa çıkışlarda aracınız max torku hangi devirde aliyor onu öğrenin 3-4 veya 5 hangi vites onu sağlıyorsa öyle çıkmalısınız.
Bende vtec 2 var 4200 max tork.
Atmosferik motorlarda tork yüksek devirde kalıyor ses fazla olması ondan. Güç olarak. Yazılım iş yapmaz. Fakat hava filtre kiti egzos sisteminde değişiklik yaparsanız performans artar. Yüksek devirler güçlenir. Kazasız sürüler dilerim...

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Rampa çıkışlarda aracınız max torku hangi devirde aliyor onu öğrenin 3-4 veya 5 hangi vites onu sağlıyorsa öyle çıkmalısınız.
Bende vtec 2 var 4200 max tork.
Atmosferik motorlarda tork yüksek devirde kalıyor ses fazla olması ondan. Güç olarak. Yazılım iş yapmaz. Fakat hava filtre kiti egzos sisteminde değişiklik yaparsanız performans artar. Yüksek devirler güçlenir. Kazasız sürüşler dilerim...

Aracınız
Teşekkür ederim bilgileriniz için. Sanırım artık araca alıştım. Daha doğrusu benzinliye alıştım demeliyim. 8 senedir dizel kullanıyordum ve bunlar genelde cok yüksek torklu şirket araçlarıydı. Bu yüzden geçiş döneminde bırak sıkıntı yaşadım ama suan tamamen sıkıntısız bir kullanımım var ve aracımdan çok memnunum. İlginiz için tekrar tesekkürler.

Aracınız
size şöyle bilgi vereyim bizim araçlarda 2.emme valfi yani vtec açma durumu i-vtec olduğundan sürüş karekterine göre gerçekleşiyor ve 4000rpm sonrasında yazılım o şekilde ayarlanmış araç max tork kazanıp güzelivmeleniyor örneğin pozantı yokuşuna geldiğimde cruise açık 110 la çıkarken rapma 500 mt öncesinde 4. vitese alıyorum ve zorlanmadan çıkıyor önceki aracım 1.6crdi i30 du arada ciddi anlamda fark var fakat bunu az da olsa kapatabilmeniz için 4000 üstü devri çevirmenizi tavsiye ederim.

Geri