100km hizla Yolda Giderken Arac Stop Etme!! Honda Civic FB 2013

Herkese Merhabalar,

Hem forumda hem de hondaci olarak yeniyim?
Aracimi 50000 km de Mayis ayinda aldim.
Honda Civic Premium Otomatik 2013 model.
Araci aldigim arkadas, aracina oldukca iyi bakmis,Honda yetkili servisi,zamaninda bakimlar vb.(40000km subap ayari yapilmis)
Gectigimiz aya kadar hersey normaldi.
Kurban bayrami tatiline giderken, Fatih koprusu yolu uzerinde orta seritte 90 km civarinda hizla seyrediyordum. Sollamak icin sol seride sinyal verdim ve gaza hafif yuklenerek hizimi 100 km cikardim. En sol seride gecmistim ki gaza yuklenmem esnasinda arac stop etti... Allahtan iki serit arasinda kaldim ve maalesef bir arkadas arkadan carpti. Resmen ikimizi de o trafikte Allah korudu!

Araci benzinde goturdum ve yola devam ettim, sorun olmadi.Fakat lpgye aldigimda ve ani gaz verme veya gaz yemesi getektigi anlarda di dit di dit sinyal vererek tekrar benzine donuyor.(ama her zaman degil)

Araci izmitte bir lpg ciye goturdum.Tabi arac hic sorun cikarmadi.Bilg. bagladiginda da sorun yoktu. Usta ben buna ne yapayim deyince de, salter atti bende... Bence de bisey yapma diyip aldim arabayi.

Sizce problem ne olabilir? Sonucta aracta benzinle de olsa ailemi tasiyorum ve hic de guvende hissetmiyorum:(

Tecrubeli arkadaslardan yardim veya tavsiye rica ederim.

Aracınız
Gecmiş olsun hocam... Benim de en cok korktuğum olay bu aslında.. Stop edince fren ve direksiyonu kullanabiliyormuyuz merak ediyorum. Kontağı aniden kapatıp tekrar calıstırmak mı gerekiyor tecrübenizi merak ettim

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=9844]maestro1984[/MENTION] Geçmiş olsun, [MENTION=2617]frkn[/MENTION] arkadaşımızın yorumuna katılıyorum.
[MENTION=996]dtbeyaz[/MENTION] Böyle bir durumda direksiyon motoru devre dışı olacağı için direksiyon sertleşecek ama anahtar iki konumunda olduğu için kilitlenmeyecek sertte olsa işlevini yapacaktır, fren pedalı ilk freni biraz etkili yapsa da sonrasında şişecektir.

En mantıklısı marş basmaktansa sağ sinyal verip sert direksiyon ile sağa yanaşmak fren şişene kadar ayak freni ile yavaşlamak en son duruş için el frenini kullanmak.

NoFeaR ustadim, bahsettikleriniz her biri oldu.
Ama ben o panikle cok birsey yapamadim. Allahtan arac seritleri ortaladi ve iki yanimzdan arac gecebildi.
[MENTION=996]dtbeyaz[/MENTION], vitesi P konumuna alip calistirdim ve sansima calisti. Sonrasinda benzinle yola devam ettim ama.

Benzeri benim başıma benzinli başka bir araçta 3 kere gelmişti. 3 olayda da aynı yerden benzin aldığımı farkedip bir daha oradan benzin almamıştım. Bence yakıt kalitesi ile ilgili bir olay.
100-110 la giderken kontağı kapatıp aracı tekrar çalıştırdığım kabusları çok iyi hatırlıyorum.
Geçmiş olsun.

Benzeri benim başıma benzinli başka bir araçta 3 kere gelmişti. 3 olayda da aynı yerden benzin aldığımı farkedip bir daha oradan benzin almamıştım. Bence yakıt kalitesi ile ilgili bir olay.
100-110 la giderken kontağı kapatıp aracı tekrar çalıştırdığım kabusları çok iyi hatırlıyorum.
Geçmiş olsun.

Geri