Lastik seçimi

Aracınız
Aracamı 6 ay önce almıştım 20 binde aracım şuan 49 bine gelmek üzere çok km yaptığımdan modeli düşük bir araç aldım artık civic'i haftasonları veya özel yerlere giderken kullanıcam servise bakıma gittiğimde lastiklerin acik değişmesi gerek yazılmış baktığımda dümdüz olmuş lastiklerim biraz hızlı ve agresfi fren tarzı kullanışım ve de ayrıca arka disklerin değişmesi gerek yazmışlar frenler bitik gibi aracın komple disklerini değiltirmem gereklimi yoksa tornayla işi çözermiyiz ayrıyetten şimdi bir kaç sorum var
1-yazın yaz lastiği kışın kış lastiğimi yoksa 4 mevsimde iş çözermi
2- orj lastik markası nedir yada siz ne kullanıyorsunuz neden tecihiniz o
3- çıkmacılardan iyi lastik alsak mutsuz olurmuyuz?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
1. Soru nerede yasadıgına baglı sert kış geçiyorsa kışın kış lastigi şart. 4mevsim kurtarmaz.
2. Biriston turanza t001 kullanıyorum ama memnun değilim çok ses yapıyor. yol tutusu idare eder.yumusak ve sessiz lastik tercih edin derim.
3. Lastikte önemli olan üretim tarihi ve tamir görmemiş olmasıdır. 2016 üzeri çıkmacıda 5-6mm üzeri dişleri olan lastik bulursanız alıp takabilirsiniz.

disk değişimide öle hemen yapılmaz siz frene bastıgınızda arabada titreme falan oluyorsa yuksek süratte tabi ozaman degiştirebilirsiniz yoksa disk bitmez 50binde . Balata değişimide basit serviste yaptırmayın bence alın dısarda gidip taktırın 50tl el emegi alırlar.

Aracınız
Civic FB7 2013
Aracamı 6 ay önce almıştım 20 binde aracım şuan 49 bine gelmek üzere çok km yaptığımdan modeli düşük bir araç aldım artık civic'i haftasonları veya özel yerlere giderken kullanıcam servise bakıma gittiğimde lastiklerin acik değişmesi gerek yazılmış baktığımda dümdüz olmuş lastiklerim biraz hızlı ve agresfi fren tarzı kullanışım ve de ayrıca arka disklerin değişmesi gerek yazmışlar frenler bitik gibi aracın komple disklerini değiltirmem gereklimi yoksa tornayla işi çözermiyiz ayrıyetten şimdi bir kaç sorum var

Büyük ihtimalle torna diskleri kurtarır.

1-İstanbulda yaşıyorsanız ve arabayı da çok fazla kullanmam diyorsanız kış lastiğine gerek yok.Çok kötü havalarda o da yolda birkaç gün zaten aracı çıkarmazsınız.
2-Fabrikadan üzerinde continental premium contact 2 gelir, ben premium contact 5 aldım, orta yumuşaklıkta ve ıslakta tutuşu güzel önemli olan da yağmur performansı.
3-Lastik önemli çıkma lastiğe hiç bulaşmayın

ENSAR

0

Artık sadece ticariler değil her arabaya kış lastiği zorunlu diye duydum.4 mevsim diye lastikmi olur yaa (bana göre)Ben İstanbul çatalcadayim karın en çok yağdığı bölgelerden biri.4 mevsimlikler kapı önünde yatarken ben karın keyfini sürüyorum.

Disklerden anlamam ama bir keresinde çıkma lastiklerde çok büyük çakallık yapıldığını görmüştüm.Lastik yollarını kaziyordu şerefsizler aralar derin gorunsun diye.Tanidik varsa eyvallah ama dışardan girme bu işe bence.

HUAWEI VNS-L31 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bu araba dergilerinin yaptığı lastik test sonuçlarına göre hareket edin autobild adac vs vs. Islakta ve kurudaki fren mesafesi en kısa olanı alın bence

Aracınız
1. Soru nerede yasadıgına baglı sert kış geçiyorsa kışın kış lastigi şart. 4mevsim kurtarmaz.
2. Biriston turanza t001 kullanıyorum ama memnun değilim çok ses yapıyor. yol tutusu idare eder.yumusak ve sessiz lastik tercih edin derim.
3. Lastikte önemli olan üretim tarihi ve tamir görmemiş olmasıdır. 2016 üzeri çıkmacıda 5-6mm üzeri dişleri olan lastik bulursanız alıp takabilirsiniz.

disk değişimide öle hemen yapılmaz siz frene bastıgınızda arabada titreme falan oluyorsa yuksek süratte tabi ozaman degiştirebilirsiniz yoksa disk bitmez 50binde . Balata değişimide basit serviste yaptırmayın bence alın dısarda gidip taktırın 50tl el emegi alırlar.

Hocam bir ara otobanda giderekn hızım vardı 170 tır önüme kırınca ani fren yaptım ama içeride klima açıktı fren sıcaklığını bile hissetmiştim abartmıyorum o zamandan beri titriyor frenler ön takımlar sadece

Aracınız
Büyük ihtimalle torna diskleri kurtarır.

1-İstanbulda yaşıyorsanız ve arabayı da çok fazla kullanmam diyorsanız kış lastiğine gerek yok.Çok kötü havalarda o da yolda birkaç gün zaten aracı çıkarmazsınız.
2-Fabrikadan üzerinde continental premium contact 2 gelir, ben premium contact 5 aldım, orta yumuşaklıkta ve ıslakta tutuşu güzel önemli olan da yağmur performansı.
3-Lastik önemli çıkma lastiğe hiç bulaşmayın

Torna hakkında bilginiz var mı hocam yaptırsam diskler küçülüyor falan diyorlar?

Aracınız
Civic FB7 2013
Torna hakkında bilginiz var mı hocam yaptırsam diskler küçülüyor falan diyorlar?

Disk küçülmesi derken tornacı yüzeyi düzeltmek için 1-2 mm yüzeyden alacak et kalınlığı düşer fakat bu problem yaratmaz sanayi de yaygın yapılan bir işlem eğer diskin hali çok kötü değilse

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Disk tornalama,

Aracınız
Disk küçülmesi derken tornacı yüzeyi düzeltmek için 1-2 mm yüzeyden alacak et kalınlığı düşer fakat bu problem yaratmaz sanayi de yaygın yapılan bir işlem eğer diskin hali çok kötü değilse

Hocam pek anlamıyorum ama size açıklıyayım abs gibi titriyor aşırı derece hissettiren bir durum bu ve sanki fren tutmuyomuş gibi ve fren pedalım titriyor ama hangi disk inanın bilmiyorum hafta sonu sanayi ye gidicem dürüst bir Japoncu servis arıyorum şuan

Geri