2004 Civic EP2 Yakıt Tüketimi

Aracınız
Öncelikle selamın aleyküm iyi akşamlar arkadaşlar ayın 11 inde 2004 Model 170 Bin Kmde EP2 Kasa civic aldım Honda Cem servis müdüründen ancak geçenlerde yakıtını test ediyim dedim 1 depo gaz ile 106 liraya depo doldu 240 km yol gittim sadece buda 44-45 kuruşa tekabül ediyo bu arabanın bu kadar fazla yakmasına ney neden olabilir.Bana tavsiyelerde bulunursanız sevinirim yada şundan olur deyip yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ettim şimdiden

Aracınız
Aleyküm selam.
Aracınız otomatik mi manuel mi? Buna göre yakıt tüketimi değişir ki bence her iki durum için de tüketiminiz anormal derece fazla. Ben manuel kullanıyorum. Normal kullanımlarda 8,5lt yakıyor. Bu da sizin yaktığınızın yarısı. Yakıtın listesini 2,75tl den alsanız tüketiminiz yaklaşık 16lt. Bu modelde bu kadar gören hiç duymamıştım.
Aracınızın lpg, sübap be gaz kelebeği ayarlarını kontrol ettirin. Güvenebileceğiniz ustalara gidin. Bir anormallik olduğu aşikar. SonuçlaRını paylaşırsanız seviniriz.
Selamlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Bende 520i var 2200cc, klima açık gazlama ile şehir içi 16lt yakıyorum. Benim 16 lt normal ama civic için hiçbir koşulda normal değil.

Aracınız
lambda sensörü görevini iyi yapamıyo olabilir. Maf sensörü düzgün çalışmıyor olabilir. lpg ayarı aşırı zenginde olabilir. Lpg map sensörü düzgün çalışmıyor olabilir. Lpg enjektörlerinde sıkıntı olabilir. İlk aklıma gelen bunlar. Kontrol ettirin. Arıza tespiti yaptırın. Hemen değiştirmeyin tabi illa bozuk olcak diye birşey yok.

Slm.bndede 2004 ep2 otimatik var.yakit gayet ideal.bir drpo lpg ile agrasif kullanimda 230km.normal kullanimda 270 km yapiyor.bnzibdede uygun.unutulmamasi gereken sunlar
1: lpg bakimlarini (filtre filan) ve gaz ayarini yaptir.
2: otomatik vitesler manuelden daha fazla yakarlar.
3: lastik durumun nasil kontrol et.
4: subaplar cok siki ise cok yakar.bunlarida kontrol ettir.
Umarim bunlar isine yarar

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
16 lt leri.goruyorsan.sensorde olabilir enjktorde. Subab vs ne olursa olsun bu kadar abarti yakit yaktirmaz. Arac ariza lambasi yakiyormu hic bir honda servisinde makineden kontrol ettirin. Derdi neyse cikar meydana.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oncelikle.yakit depon kaclik.ve artik tl hesabini birak cunku yakit artiyor artik 44 kuris 22 kurus gibi oldu.35 lik depo ile agrasif kullanim da 237 km yapiyorum.normal suruste ise 287km. Ep2 2004 otomatik aracim.degerler bnde normal.tl olarak hesaplama.

Bendeki 2002 sedan şehir içi 12 litre 12-13 normaldir. Kimse kimseyi kandırmasın seninki 3_4 litre fazlası var. Öncelikle motor rölantin nasıl yolda benzinden tepe geçirdiğinde hissediyormusun. Normalde hissetmemeli.hissedersersen enjektörden veya enjektöre giden bağlantı gaz borucukların sıralaması yanlıştır yada filtre aşırı tıkanık.öncelikle benzinde saat gibi ise motorun. Sorunun lpg ve teşkilatında olduğunu bil ve olaya öyle yanaş.

Geri