Akü sizlere ömür

Merhabalar arkadaşlar.2012 model aracımın aküsü maalesef tamamen bitti ve bende oldukça şaşkınım.Gerçi son zamanlarda bir kaç kez takviye yaparak çalıştırmıştım ama genede insan şaşırıyor 2.5 senede akü nasıl biter diye...Bende mutlu akü ankara bayisine gittim 45Ah takacaklardı.Mutlu akünün bu model hondalar için ürettiği 55Ah dar tip aküsünün olduğunu belirttim.Önce çok şaşırdılar gercektende stokları inceleyince bilmiyorduk sayenizde öğrendik dediler :D. Birde nette 60Ah ters kutup dar akülerinde bizim araclara olduğunu okumuştum.Kutup ters olsa bile akü boşluğa diğer türlüde oturabiliyormuş.Açıkçası pek emin değilim ama akşama taktıracağım bakalım hangisi olursa.60Ah saat sıkıntı yaratırmı?Teamhonda formunda okumuştum sanırsam servis 45Ah üstü akü takılmasını tavsiye etmiyormuş şarj dinamosunu bozuyor diyer.Bu arada şarj dinamosu 2500 tl cik...Açıkcası bana pek mantıklı gelmedi.

Aracınız
Arkadaşlar 2011 civicin aküsü teklemeye başladı. Maşşallah ilk defa değişecek. Hangi aküyü tavsiye edersiniz. Önerilerinizi bekliyorum.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Sefa

0
Ben aracımı 2015 aralık ta sıfır aldım fakat aküm 1 yılda tamamen boşaldı servis akümü garanti den değiştirdi garantiyi zorlayın bence

Aracınız
Teşekkür ederim dostum. Onu bende okumuştum ama forumlarda malesef yapılan en büyük hata bunu kullan şunu kullan diye herkes kendi kullandığını söylüyor ama detaylı bir bilgi vermiyor. Neden fiyat vs vs gibi. Zaten 4 tane marka var bunları söylüyorlar.

Honka

0
Akü - Follow Home özelliği

Akü - Follow Home özelliği

Arkadaşlar akü küçük diye aracı terk ettikten sonra farların bir müddet açık kalmasını da istemiyorum. Nerden kapanacağını bilen var mı acaba? Yeni Civic Seda'n elegance.

meken

0
Aracınız
Civic FC5 2018
3.defa aku degisti. Hemen takviye kablosu aldim. Aku ölmus dediler. 7 ayda 3. Aku. İlk usta tecrubesinden sonra servise mi gotursdem diye dusunuyorum..

TURKCELL T50 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri