2016 lpg yakit tuketimi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Artvin de lpg 2.92 arkadaşlar. Benzinde mi kullansam aracı acaba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Artvin de lpg 2.92 arkadaşlar. Benzinde mi kullansam aracı acaba

Lpg litre bazında daha fazla yakacağı için benzin daha mantıklı duruyor :)
Tanıdık birine Batum dan benzin aldıramaz mısınız?

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Lpg litre bazında daha fazla yakacağı için benzin daha mantıklı duruyor :)
Tanıdık birine Batum dan benzin aldıramaz mısınız?

Ben de öyle düşündüm NoFear, bu tarafta olduğum sürece belki de benzinde binerim lpg nin bi karı olmuyor gibi :)

Aracınız
Geri muglaya tayinim cikti cok sukur. Ve ben hala depo isini cozemedim. Her gecen gun daha az aliyor 25 - 27 litre arasi gaz aliyor depo araba eskidi. Sorun cozulmedi.

Mousto

0
Aracınız
aracım imid ekranda 10lt altına düşmüyor ama hesapladığımda lpg imid ekranda yazandan az yakıyor birinci sorun bu başka bu sorunla karşılaşan var mı
ikinci sorum ise eski aracım clio dizel 2005 di ve çok çok az yakıyordu o aracım bunda fazla yaktığını düşünüyorum moralim bozuluyor.67tl ye lpg 2.59 gibiydi 267 km yapıyor şehir içi,bir diğeride 246km 62 tl ye şehir içi yapıyor.Ama çok çok sakin sürüyorum gazı okşuyarak sürüyorum eski aracımda dip gaz yapardım anca o zaman bu kadar yakardı neden acaba yardımcı olursanız minnettar kalırım.

Aracınız
aracım imid ekranda 10lt altına düşmüyor ama hesapladığımda lpg imid ekranda yazandan az yakıyor birinci sorun bu başka bu sorunla karşılaşan var mı
ikinci sorum ise eski aracım clio dizel 2005 di ve çok çok az yakıyordu o aracım bunda fazla yaktığını düşünüyorum moralim bozuluyor.67tl ye lpg 2.59 gibiydi 267 km yapıyor şehir içi,bir diğeride 246km 62 tl ye şehir içi yapıyor.Ama çok çok sakin sürüyorum gazı okşuyarak sürüyorum eski aracımda dip gaz yapardım anca o zaman bu kadar yakardı neden acaba yardımcı olursanız minnettar kalırım.

Her yakıt aldığınızda yol bilgisayarını devir saatinin olduğu kısımdaki o cirkin çubuğa basılı tutarak sıfırlıyor musunuz
Kıs aylarında ortalama tüketim olduğundan yüksek görünüyor hava soguk olduğu icin
Trafik yoğunluğuna da bağlı olarak 30 tl lpg ile 300 km civarları bence normal değerlerdir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
inişli çıkışlı uzun yolda sakin kullanımda bugün 1lt LPG ile 14km gidebildim yani 7.2lt 100kmde ortalama, yol bilgisayarında 6lt gösteriyordu .lpg yi BP den almıştım. 110unu geçmedim yerler buzluydu hava sıcaklığı genel olarak -2 dereceydi.

Mousto

0
Aracınız
Arkadaşlar benim imid ekranla tüketimim çok farklı oluyor.İmid te 11.5 lt gösteriyor benim hesaplarıma göre 10lt çıkıyor lpg tüketimim bu sorunu yaşayan başka arkadaş var mı acaba?imidde 11.5 lt gösteriyor ben 28 lt lpg aldım 283km gitti araç beni hesabıma göre 10 lt civarı yakmış ama imid ekranda bakarsam 11.5 lt yazıyor ve moral bozuyor artık imid ekrana bakmıyorum km hesabına göre gidiyorum da aynı sorunu yaşayan var mı acaba merak ettim.

Geri