Civic FB7 Civic FB7 - 4 Kapı + Bagaj + Alt Takım Pütür = Hand Made İzolation :)

Insallah :) ozel mesaj attim ama geldi mi acaba ??

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
selamlar.
Bende golf ten sonra honda ya geçmiş birisi olarak ses konusunda çok sıkıntılarım var. bunu çözmek için yaptığım araştırmalar sonucu kapı saçlarını ve çamurlu içlerini kaplama yapmanın işe yaradığı yönünde lakin önemli bir şey anlatıyor gibi geldi fb7 özellikle yan çarpışma tetslerinde çok çok iyi sonuçlar almış bir araç siz kapı içini bir arada tutan bir malzemeyi uygularsanız gelecek darbenin kaporta üzerindeki dağılımını ciddi oranda değiştirirseniz iyi yapıyorum derken çok çok daha elzem olan güvenlik önlemlerini bozmuş olursunuz bir honda sever ve bir fizikçi olarak görüşümü bildirmek istedim saygılar.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
selamlar.
Bende golf ten sonra honda ya geçmiş birisi olarak ses konusunda çok sıkıntılarım var. bunu çözmek için yaptığım araştırmalar sonucu kapı saçlarını ve çamurlu içlerini kaplama yapmanın işe yaradığı yönünde lakin önemli bir şey anlatıyor gibi geldi fb7 özellikle yan çarpışma tetslerinde çok çok iyi sonuçlar almış bir araç siz kapı içini bir arada tutan bir malzemeyi uygularsanız gelecek darbenin kaporta üzerindeki dağılımını ciddi oranda değiştirirseniz iyi yapıyorum derken çok çok daha elzem olan güvenlik önlemlerini bozmuş olursunuz bir honda sever ve bir fizikçi olarak görüşümü bildirmek istedim saygılar.

Hocam söylediğiniz çok doğru, şu da bir gerçek üst segment bir çok araba da bu ve bunun gibi izalasyon malzemeleri kullanılıyor, fabrika da kullanılan daha özel ve kaliteli bir malzeme mi soru işareti.
Ben hondalar da ses ile yaşamaya alıştığım için çok umursamıyorum :)

Aracınız
İzolasyon konusunda atacağınız ilk adım lastikleri değiştirmeniz olsun. Abimin golfu ne o kadar yaklaştı ki kışlıkları takınca.. Bizim lastikler cok sesli arkadaslar madem yalıtımı kotu yapıyorsun sessiz bir lastik tak dimi

Aracınız
lastikleri hemen değiştirdim turanza kullanıyorum gayet başarılı.birde firen sıkıntısı var onu nasıl çözmek gerek fikri olan uygulayan varsa yazarsa çok sevinirim.

Aracınız
lastikleri hemen değiştirdim turanza kullanıyorum gayet başarılı.birde firen sıkıntısı var onu nasıl çözmek gerek fikri olan uygulayan varsa yazarsa çok sevinirim.
Turanza çok sert lastik. Tecrü beyle sabit. Ama sağlam ve iyi lastik. Turanza ses yapar. Önceki aracım fluencenin lastikleri turanza er300 modeliydi ve epey sert bir lastiktu.

Tsunami TS

Aracınız
Turanza çok sert lastik. Tecrü beyle sabit. Ama sağlam ve iyi lastik. Turanza ses yapar. Önceki aracım fluencenin lastikleri turanza er300 modeliydi ve epey sert bir lastiktu.

Tsunami TS

Katılıyorum Turanza sert lastik zaten etiket değerlerine bakarsanız sessiz lastikler olmadıgını görürsünüz. Benim aracımda da turanza var yol tutuş fren performansı çok iyi ancak kaba asfaltta gidince müzik sessini bastırıyor yol sesi. Açıkcası Honda nın benim gördüğüm tek büyük eksiği Yalıtım. Ve burada yalıtım yapan arkadaşlarıda tebrik ediyorum çok iyi çalışmalar keske bizimde vaktimiz olsa yapabilsek eminim sürüş konforu çok artmıştır. Lastik tavsiyesi olarakta michelin tavsiye ederim çok sessiz ve yumusak lastikleri.

kevin

0
Arkadaşlar Merhaba,

Uzun bir süredir aklımda olan projeme başlıyorum.Bir önceki aracımda ziebart'a yaptırmıştım, şimdi ki biraz el işi olacak :) Kimilerine göre olmayan yol sesi bence japon'ların kronik sorunu.Ek olarak araca bir de ses sistemi yaptırdım, dolayısıyla daha tok bir kapı ve zıngırdamayan bir bagaja ihtiyacım var.Yol sesi için'de pütür'ü en kötü ihtimalle dört çamurluğua atmayı düşünüyorum.

Öncelikle malzemelerimiz :)

1)10'ar Metrelik 2 tane Bitüself aldım.4 Kapı içi saclarını ve bagajı komple kendinden yapışkanlı olan bu malzeme ile kaplayacağım.

w9yzph.jpg

2)4 adet akustik sünger, kapılar için.Bitüself kaplamasından sonra, izolasyon yapışkanı ile akustik süngerleri kapılara yapıştıracağız.

es48ed.jpg

29oojyc.jpg

3)İzolasyon yapışkanı.

2wnbxu9.jpg

Operasyon için havaların düzelmesini bekliyorum.Salı günü İst'de hava güneşli gözüküyor, o zmn start'ı vereceğiz.Bitüself kaplamasından sonra 1 gün boyunca bekleyip çıkma, patlama, atma varmı diye bakacağız.Ertesi gün akustik süngerleri yapıştıracağız.

Detayları buradan paylaşırım.

Arkadaşlar vaktim ve el becerim olmadığı için yalıtımı kendim yapamıyorum ziebart a yaptıranlar var mı aranızda ve tavsiye edermisiniz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar vaktim ve el becerim olmadığı için yalıtımı kendim yapamıyorum ziebart a yaptıranlar var mı aranızda ve tavsiye edermisiniz

Ziebart marka olarak iyidir, ama iş uygulamayı yapan ustada bitiyor, yapılan uygulama örneklerini inceleyerek karar verin.

Aracınız

Bence turanza daha sesli bir lastik bende fc5 ile takılı geldi turanzalar arabada lastik sesinin dışında başka bit ses yok şimdi kışlıklar var düşünn conti onlarda yazlıklardan daha az ses alıyor . Bu arada fc5 ile bi önceki kasayı bilmiyorum honda olarak ama golf ile kıyasladığımda sadece lastik sesi farkı var onuda yumuşak lastik ile dengelersin rüzgar sesi 160 larda falan gelmeye başlıyor az olarak . Motor sesi sert kullanımda normal sakin kullanımda 80 90 larda dış ortamlardan hiç ses gelmiyor. Sadece lastik sesi oda lastiklerden kaynaklı onuda yazın miclen ile çözmeyi planlıyorum :) en iyisi fc5 e geçin :)

Geri