Akü sizlere ömür

Merhabalar arkadaşlar.2012 model aracımın aküsü maalesef tamamen bitti ve bende oldukça şaşkınım.Gerçi son zamanlarda bir kaç kez takviye yaparak çalıştırmıştım ama genede insan şaşırıyor 2.5 senede akü nasıl biter diye...Bende mutlu akü ankara bayisine gittim 45Ah takacaklardı.Mutlu akünün bu model hondalar için ürettiği 55Ah dar tip aküsünün olduğunu belirttim.Önce çok şaşırdılar gercektende stokları inceleyince bilmiyorduk sayenizde öğrendik dediler :D. Birde nette 60Ah ters kutup dar akülerinde bizim araclara olduğunu okumuştum.Kutup ters olsa bile akü boşluğa diğer türlüde oturabiliyormuş.Açıkçası pek emin değilim ama akşama taktıracağım bakalım hangisi olursa.60Ah saat sıkıntı yaratırmı?Teamhonda formunda okumuştum sanırsam servis 45Ah üstü akü takılmasını tavsiye etmiyormuş şarj dinamosunu bozuyor diyer.Bu arada şarj dinamosu 2500 tl cik...Açıkcası bana pek mantıklı gelmedi.

Aracınız
Ynt: Akü sizlere ömür

Geçmiş olsun. Aracınızda extra bir donanım var mıydı. Bir de günlük kullandığınız mesafe kısamıydı.

Benim araç da 2012 model ve akü geçen Eylülde gümledi.

Servise gidip garanti olayını zorlayın. Değiştiren çok kişi var.

Bence 55 Amper i geçmeyin. Ayrıca bizim araçların aküsü dar ama ters kutup değil. Akü çevrilerek takıldığında kutuplar yerine tam uyuyor. Bu çevrilme ters kutup gibi yanılmaya neden oluyor.

[quote author=Gelendostlu link=topic=801.msg14226#msg14226 date=1412835819]
Geçmiş olsun. Aracınızda extra bir donanım var mıydı. Bir de günlük kullandığınız mesafe kısamıydı.

Benim araç da 2012 model ve akü geçen Eylülde gümledi.

Servise gidip garanti olayını zorlayın. Değiştiren çok kişi var.

Bence 55 Amper i geçmeyin. Ayrıca bizim araçların aküsü dar ama ters kutup değil. Akü çevrilerek takıldığında kutuplar yerine tam uyuyor. Bu çevrilme ters kutup gibi yanılmaya neden oluyor.
[/quote]
Teşekkür ederim.Extra donanım olarak navitech 214f navigasyon var.55Ah'i geçmemek konusunda bende sizinle hemfikirim.

sk67a

0

Öncelikle geçmiş olsun.

Aman DH'den "Acil" lakaplı birisi bu konuyu okumasın.
:aman:
[member=12]Gelendostlu[/member]

Geçmiş olsun

Garanti olayını zorlamak gerek. Çabuk bitmiş akü. Geçmiş olsun

Trust

0
Aracınız

akü garantiye girmez ama akü firmasının 2 yıl garanti süresi dolmamış ise mutlak değişim yaparlar.

Mehmet geçmiş olsun .senin araç bildiğin kadar garantide değildi zaten. Olsada ismailin dediği gibi garantiye pek sokmuyorlar. 55 a bencede iyi
.akuyu sanki navi cihazlarida biraz zorluyor.

[quote author=adigeokan link=topic=801.msg14252#msg14252 date=1412847699]
Mehmet geçmiş olsun .senin araç bildiğin kadar garantide değildi zaten. Olsada ismailin dediği gibi garantiye pek sokmuyorlar. 55 a bencede iyi
.akuyu sanki navi cihazlarida biraz zorluyor.
[/quote]
Evet abi garantide degil.navi cihazlari konusunda katiliyorum akuyu zorluyorlar.taktirirkende zaten teknik servis arac calismadigi zaman acmayin demislerdi...

Geri