Honda Civic KR FB7 - Performans Setup bitti

Aracınız
Merhaba arkadaşlar uzun süredir yazmıyordum :) Aracım performans da TR de tek olmaya devam ediyor.

Yapılan işlemler:
DC Sports Downpipe
K&N Air Filter
51 Düz Boru Eksoz
Stage 1 Exedy Clutch Kit
NGK Laser İridium Buji (Yeni nesil)
Stage 2 Yazılım ( PS Barbaros Bayrak )

(Yazılım için iletişime geçin yönlendireyim)

993b3d63ccc98ac06e29fb2bc97c726f.jpg

Aracım şu anda yazılımdan sonra kayıp güç eklendiğinde motor gücü 163HP ölçülmüştür. Aktarma organlarından kayıp güç düşüldüğünde yola 124 hp aktarılmaktadır :)

Fabrikasyon güç 125 hp dir fakat bu ölçümler motor dışarıda hesaplandığından kayıp güçsüz yazılandır. Aslında araçlarınız dynoya cıktığında 110 112 hp civarlarında verir :)
860d2a033b717c612d8aeed5bcf0ee79.jpg

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fabrika verisine göre 125 beygirden 15 beygir kayıp oluyo sizin setuptan sonra kayıp 163-124=39-40 beygire yakın bunun sebebi nedir

Aracınız
Fabrika verisine göre 125 beygirden 15 beygir kayıp oluyo sizin setuptan sonra kayıp 163-124=39-40 beygire yakın bunun sebebi nedir
15 beygir hayal ürünü :) ben sıfır aldığımda dynoya soktum 28 hp kayıp güç vardı :) ama o kayıp güce cok önem vermiyoruz krank gücü de vardır araçlarda biliyorsanız eğer o ölçimde kayıp daha da aza iniyor ondan fabrika verilrrş güvenilir değil :)

15 beygir hayal ürünü :) ben sıfır aldığımda dynoya soktum 28 hp kayıp güç vardı :) ama o kayıp güce cok önem vermiyoruz krank gücü de vardır araçlarda biliyorsanız eğer o ölçimde kayıp daha da aza iniyor ondan fabrika verilrrş güvenilir değil :)

O zaman benim bildiğim dilden konuşalım benim arabam 125 beygir ise sizin araba 170 beygir civarında mı

Aracınız
Hocam YouTube dan yazdım bak bende Sİ görünüm FB7 var. Motor Stock, Otomatik vites, Şimdi bu setup size kaça

maal oldu ?
K&N kapalı kutu filitreyi orjinal kutusunu bozmadan içine uyan bir filitresi var mı ? Nereden bulabilirim ?
NGK İridyumları N11 gibi sitelerden temin edebilir miyim ?
Hız limiti bende max 212 gördün çok zorladım ama gaz kesiyor 4. viteste istekli ama limit var.
Fabrika çıkış LPG var aslında bu zamlar devam ederse onuda söküp atıcam zaten hafta sonları bile bazen kullanmıyorum...

Aracınız
Hocam YouTube dan yazdım bak bende Sİ görünüm FB7 var. Motor Stock, Otomatik vites, Şimdi bu setup size kaça

maal oldu ?
K&N kapalı kutu filitreyi orjinal kutusunu bozmadan içine uyan bir filitresi var mı ? Nereden bulabilirim ?
NGK İridyumları N11 gibi sitelerden temin edebilir miyim ?
Hız limiti bende max 212 gördün çok zorladım ama gaz kesiyor 4. viteste istekli ama limit var.
Fabrika çıkış LPG var aslında bu zamlar devam ederse onuda söküp atıcam zaten hafta sonları bile bazen kullanmıyorum...
Merhaba evet gördüm yorumunuzu :) bende size cevap vericektim simdi kayboldu yorun yazamadım :) görünüm önemli değil, öncelikle setup 3.500 4.000 tl civarına bitti.
K&N air filter yazıp orjinal sitesine girip honda civic 1.8 model parçalarına baktığınızda kutu içi filtreyi görürsünüz :) 50$ üstü ücretsiz kargo hizmeti de var fabrikanın:) ordan alın. Yazılımı PS Chip Tuning barbaros bayrak atıyor :) NGK bujiler orjinalinde de var ama ben yeni nesil bujileri taktım cok minik mi iyileşme tercih etmeyedebilirsiniz. Kat iptali şart :) ben biraz uzun bi süreçte bitirebildim setup ı ama siz belki daha kolay halledersiniz ama Lpg li bi araçtan yüksek performans alamazsınız onun için imkanınız varsa aracı kuru yakıttan temizleyin :) ve unutmayın ki atmosferiği ne kadar yüklerseniz o kadar yakar :) ekonomiyi seviyorsanız yaptırmayın derim :)

Aracınız
Merhaba evet gördüm yorumunuzu :) bende size cevap vericektim simdi kayboldu yorun yazamadım :) görünüm önemli değil, öncelikle setup 3.500 4.000 tl civarına bitti.
K&N air filter yazıp orjinal sitesine girip honda civic 1.8 model parçalarına baktığınızda kutu içi filtreyi görürsünüz :) 50$ üstü ücretsiz kargo hizmeti de var fabrikanın:) ordan alın. Yazılımı PS Chip Tuning barbaros bayrak atıyor :) NGK bujiler orjinalinde de var ama ben yeni nesil bujileri taktım cok minik mi iyileşme tercih etmeyedebilirsiniz. Kat iptali şart :) ben biraz uzun bi süreçte bitirebildim setup ı ama siz belki daha kolay halledersiniz ama Lpg li bi araçtan yüksek performans alamazsınız onun için imkanınız varsa aracı kuru yakıttan temizleyin :) ve unutmayın ki atmosferiği ne kadar yüklerseniz o kadar yakar :) ekonomiyi seviyorsanız yaptırmayın derim :)

Hocam Durum şöyle şimdi En azından şu filitreyi takayım bir bakmak istiyorum. Tabi ki de LPG yi ne ben ne de arabam sevmiyor, Max 3.5 Rpm geçmiyorum zaten Lpg de bu yüzden her ay benzin alıyorum desem yeridir :) Bu Lpg nın yüksek devirlerde ne kadar zarar verdiğini çok iyi biliyorum aslında her devirde veriyor ama kendi çapımda minimize etmek istiyorum işte.. Amerika yerleşme planlarım var o yüzden çok para harcamadan minik oynamalar yapayım diyorum yazık oluyor şu arabalara Wankel motor gibi Atmosferikleride bitirmek istiyorlar anlamıyoruz Türk milleti olarak arabadan ona üzülüyorum, yorumu kaldırdım ondan görünmemiştir. Amazonda parça numarasıyla aratıp böyle bir şey buldum

https://www.amazon.com/33-2468-High-Performance-Replacement-Filter/dp/B006B7YJ2Q#Ask

Geri