Ön camda silecek izleri

Merhaba Arkadaslar,

Aracimda bulasik deterjanı ile karisik su kullaniyorum camlar cizilmesin diye Clio 2 Rxt den beri yaklasik 13 senedir malum Civic tede aynı sekilde kullaniyorum fakat farklı olarak silecekler calismazken ön camda durduklari yerde kapalı pozisyonda yani ön camda silecek izleri cizgi halinde olusmus defalarca islak ve kuru bezle sildim, bastırdım ama olmali hala izler öylece duruyor. Acaba sizinde araclarda ön camda silecek cizgileri var mi vede cikatmanin bir yolu var mi en basit olarak kaynar su ile falan mi silmek lazim onu denemedim ama ise yarar mi acaba ? .duv.

Ynt: Ön camda silecek izleri

bende yok. Ancak neden bulaşık detarjanı diye sormadan edemiycem. Piyasada bir sürü cam suyu varken. Performası daha mı iyi?

Trust

0
Aracınız

yıl 2014 olmuş 2015 e ramak kalmış bulaşık deterjanı ile cam suyu kullanmak mi kalmış atilla hoacm
siz deterjanı fazla koydugunuzdan ne kadar suylada karistirsaniz illaki o izlere sebep olur.bunun için hiç uğraşmasanız benzincide uygun fiyata cam suları var ondan kullanın.o koydugunuz deterjan sileceklerinde ömrunu kısaltır.
köyü renkli pantolonlarda çamaşır makinasından çıktıktan sonra deterjana bağlı izler olur.sizin başınıza da gelen sorun aynı sorun.

[quote author=nonickname link=topic=802.msg14241#msg14241 date=1412846564]
bende yok. Ancak neden bulaşık detarjanı diye sormadan edemiycem. Piyasada bir sürü cam suyu varken. Performası daha mı iyi?
[/quote]

Sade su camı cizer demislerdi seneler once bende bulasik deterjanı ile suyu karistirip kopuklu su olarak kullandim senelerce tabiki daha guzel temizliyor sileceklerden de ses gelmiyor hem temizlerken :)

[quote author=avansis link=topic=802.msg14247#msg14247 date=1412847243]
yıl 2014 olmuş 2015 e ramak kalmış bulaşık deterjanı ile cam suyu kullanmak mi kalmış atilla hoacm
siz deterjanı fazla koydugunuzdan ne kadar suylada karistirsaniz illaki o izlere sebep olur.bunun için hiç uğraşmasanız benzincide uygun fiyata cam suları var ondan kullanın.o koydugunuz deterjan sileceklerinde ömrunu kısaltır.
köyü renkli pantolonlarda çamaşır makinasından çıktıktan sonra deterjana bağlı izler olur.sizin başınıza da gelen sorun aynı sorun.
[/quote]

İsmail Hocam, renoda senelerce o sekilde kullanmistim ama ön camda boyle izler olusmamisti ama o hazir silecek sulari icinde para tuzagı diyenler var servislerde sormadan eklenmesin diyenlerde var bende anlamadim hangisi dogru ama senin yazdiklarinda mantıklı geldi simdi bana o hazir sulardan alırsam sorun cozulur mu diyorsun peki camdaki izleri nasil cikartmak lazim ozel bir temizlik maddesi mi almak lazim acaba NoFear bilir kesin onada c/c yapayım en iyisi :)

[member=5]avansis[/member]
[member=2]NoFeaR[/member]

Trust

0
Aracınız

internette araştırırsan bulursun uygun fiyata var.ben kullanmıyorum nasional in yağmur kaydiricisi var.silecekler rahat kaydığı için normal su kullanıyorum.yazın evde klima çalıştığında kilima suyu koyuyordum safsu diye ama bi artı yada eksisini görmedim.
izleri çıkarmak için kıl kullan belki çıkartır.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[member=7]Attila Khan[/member] Hocam, izleri kil veya pasta ile çıkartabilirsin, aracı yıkarken deterjan kullanmanı tavsiye etmem deterjanın kimyasalından dolayı plastik aksamların bir süre sonra yapısı bozulabilir.

eray

0

[quote author=Attila Khan link=topic=802.msg14240#msg14240 date=1412846247]
Merhaba Arkadaslar,

Aracimda bulasik deterjanı ile karisik su kullaniyorum camlar cizilmesin diye Clio 2 Rxt den beri yaklasik 13 senedir malum Civic tede aynı sekilde kullaniyorum fakat farklı olarak silecekler calismazken ön camda durduklari yerde kapalı pozisyonda yani ön camda silecek izleri cizgi halinde olusmus defalarca islak ve kuru bezle sildim, bastırdım ama olmali hala izler öylece duruyor. Acaba sizinde araclarda ön camda silecek cizgileri var mi vede cikatmanin bir yolu var mi en basit olarak kaynar su ile falan mi silmek lazim onu denemedim ama ise yarar mi acaba ? .duv.
[/quote]
Ati...sıvı vim ve lavoba ac da deneseydin

[quote author=eray link=topic=802.msg14448#msg14448 date=1412971598]
Ati...sıvı vim ve lavoba ac da deneseydin
[/quote]

Eray Abi, herkes dalga geciyorda bircok kisi bu sekilde kullaniyor köpüklü su kaygan oldugu icin camlari cizmez denmisti bana Bika serviste bende o gün bu gündür senelerce kullandim Clio da valla sikinti olmamisti 6 sene, Civic in camida mi kalitesiz yada silecekleri ondan süpheleniyorum suanda :)

[member=227]eray[/member] gerçekten komiksin.Kardeşim adam can derdinde sen et :D
uamarım sorunuzu çözersiniz geçmiş olsu size de :eek:k:
[member=7]Attila Khan[/member]

Geri