Navitech NX 220R İnceleme konusu

Merhabalar forumda navitech nx 220r modelini kullananlara sesleniyorum bir inceleme videosu çekermisiniz internette bir tane bulamadım dedim civictr forum bu konuda hiç duyarsız kalırmı :D BEKLİYORUZ SAYGILARIMLA 8)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ynt: Navitech 220R İnceleme Videosu yokmuU

Hatırladığım kadarıyla Nx 220R cihazı olan arkadaşları etiketliyorum, uygun olan arkadaşlar yardımcı olmaya çalışacaktır.

Mesudum
aknasmub

Ben çekmek istiyorum fakat vakit bulamadım. Sorunuz varsa yanıtlamaya çalışırım.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hocam sorum yokta hani inceleme maksatlı Kütahya'da gidip bakabileceğim yer yok Honda servisinde de necvox var navitech te karar kıldım bu yüzden rahatsız ettim :)

Aracınız
Civic FB7 2012

İncelemeyi videoyla yapmasak da foto ve yazı versek...

Hani hazır yapılmışı varken...

Nasıl size uygun gelecekse hocam düşünmeniz yeterli

Navitech 220R İnceleme Videosu yokmuU

Tamam hocam ben nacizane görüşlerimi paylaşayım.
1.Cihaz konsola tam uyuyor,rengi uyuyor.tasarımı güzel.göze hoş görünüyor bence.
8aac06dce384d3dd704acdae4a99964e.jpg

2.Cihazın radyosu bahsedildiği kadar kötü değil.eski orjinal stok sistemde yer altı otoparklarda çekmez iken navitech cihaz yeraltı otoparklarda çok rahat çekiyordu. Şehirlerarası yolda deneme fırsatım oldu. Radyo ses kalitesi ve şehirler arası çekim kalitesi gayet yeterli bence. Radyoya fm olarak toplam 18 adet kanal kayıt edilebiliyor. Cihaz üstünden kayıtlı radyolar arasında geçiş çok rahat. Radyo konusunda tek sıkıntı direksiyondan kayıtlı radyolar arasında geçiş imkanı yok. Direksiyondan sağ sol yön tuşuna basınca radyo aramaya başlıyor. Benim için çok sıkıntılı bir durum değil. Fakat eski sisteme alışkın olunca insan biraz yadırgıyor.

3.Bluetooth ile iphoneumu çok rahat eşleştirdim. Araç içinde telefonun bluetoothu açık olunca otomatik olarak algılıyor ve arama geldiğinde otomatik olarak telefon zil sesini hoparlörlere veriyor. Ekrandan dokunarak telefonu cevaplayabiliyorsun. Arama geldiğinde müziği direk kesiyor. Görüşmelerin kalitesi kötü değil. Sadece klima çalışırken ve camlar açıkken karşı taraf biraz zor duyabilir sizi. Telefon rehberi senkronize edilebiliyor. Rehberdeki kişileri ekrandan arayabiliyorsunuz.

Devam edeceğim...

4. Cihazın tv fonksiyonu da mevcut. Fakat araç hareket halinde iken görüntü ve çekim kalitesi iyi değil. Dururken karasal yayınları otomatik tarıyor ve izlenebilecek şekilde kanalları ayarlıyor. Durur vaziyette kanal çekim kalitesi bence yeterli gayet güzel kanallar çekiyor. Kendinizi şehirler arası otobüsteymiş gibi hissediyorsunuz :)

5. Cihazın torpido gözünde usb çıkışı mevcut. Usb okuma hızı yeterli. Kolçak içi usb kullanılmıyor, sadece telefon şarjı için kullanılabiliyor.

6. Cihazın sd kart girişi mevcut. 32 gb a kadar destekliyor. Sandisk 32 gb microsd kart aldım. Youtube dan klipler indirdim ve çok rahat klipleri izleyebiliyorum. Uzun yolda çok rahat oluyor. Gece yolculuklarında gözümü almıyor. Renk ayarı yapılabiliyor ama rengi kısınca görüntü kalitesi düşüyor. Sd kart okuma hızı çok iyi.

Kısaca böyle. Vakit buldukça yazacağım...

Direksiyon tuşlarından kanal değiştirme diğer tüm cihazlar da böyle mi, ben nx214f kullanıyorum benimkinde öyle bir sorun yok. Belki nx220 de montajla ilgili bir sorun da olabilir.

Haydar hocam bu herkeste olan bir durummuş. Sordum bunu taksn ustaya bu eksiklik dedi kabul etti. Ben başka kullanıcılarda da olduğunu duymuştum. Montajla ilgili sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Bence yazılımsal bir sıkıntı. Çözülebilir aslında.

Geri