Acil yardım motor ikaz

Aracınız
Herkese merhabalar. Aracım fb7 2016 model. 30000 bakımı adanada yapıldıktan sonra 1800 km yol yaparak ığdıra geldim. Dün hareket esnasında motor ikaz lambası yandı. Araçta çekişte herhangi bir değişiklik yok. Aracı akşam park ettim ve sabah çalıştrdğmda halen yanıyordu. Servisi aradım yakıttandır dediler. Yol boyu farklı yerlerden lpg aldım ama benzin deposunu adanada doldurmuştum. Şimdi sıkıntım şu; en yakın servis erzurumda. Brc serviside yok ığdırda.
Akü kutp başını söküp taksam fayda eder mi?
Tavsiyelerinizi bekliyorum. Neden olabilir ne yapabilirim. Son çare erzurum ama ikaz lambası yanarken gitmek ne kadar mantıklı olacak bilemiyorum.

Igdir da herhangi motor ustasına gidip bi bakitirin kodu neymis bu ariza nin.Kafanizi kemiren sorunu bir nebze olsun dindirmeniz icin diyorum..P0171 vs.. çıkarsa fakir karisim olur. Lpg ilgilidir mesela. Sonra cikan sorunu bildikten sonra daha rahat hareket edersiniz...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3161]cllylmz[/MENTION] Muhtemelen zengin veya fakir yakıt karışımı yada yakıt kalitesinden arıza ışığı yakmıştır.

Aracınız
Bosch servisi varmış orda baktık bu hatalar çıktı. Sildiler. Şuan benzınde kullanıyorum lpgye alsam tekrar skntı olur mu?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

eros

0
Bizim arabalarda da aynı sorun var.Lpg de de kullanabilirsiniz.Bu arızanın gitmesi için Brc servisi geçen hafta benim arabaya motor kısmından fren pedalının üst kısmına ayrıca bir kablo çekip bağlantı yaptılar.Bir daha böyle bir sorunla karsilasmayacagimi söyledi ve arıza sinyali hiç gelmedi henüz.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Sürekli olan bi arıza değildi 30000 dir ilk defa arıza verdi. Brc servisine gitmem mi lazım bir daha vermesin diye.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

eros

0
Bu arızanın genel nedenleri var.Montaj hatasi,usta hatasi,buji kirlenmesi, sübab ayarının bozulması ve aldığımız lpg nin kalitesi gibi buna benzer nedenler sayabiliriz.Fakat sizin araç daha 30000 de.Sübab ve bujilerden olamaz diye düşünüyorum.Bana göre aracınızı lpg de kullanıp arızanın tekrarı olup olmayacağına bakmalısınız.Arıza tekrar gelir ise Brc servisine gitmelisiniz.

eros

0
Bu sorun orjinal lpg li olup aracı 0 bayiden alıp eve giderken motor arazasi veren arkadaşlar var forumda.

Son düzenleme:
Geri