Ön sis farı led aksesuar

Öncelikle herkese selamün aleyküm. Uzun zamandır civic kullanmamla birlikte aranıza yeni katıldım. Aracım fotğrafta göründüğü gibiydi. Gibiydi diyorum çünkü geçenlerde istenmeyen bir kaza sonucu taktırmış oldugum ön sağdaki ledli sis farı kapağı kırıldı. Kaskoya işletmediğim içinde kasko karsılamadı. Diğer sol
986084d287126a130ac1564207fa8a2d.jpg
taraftaki ve tesisatı sağlam bir şekilde elimde kaldı. Tekrar taktırmak istesemde tek olarak satmadığını söyledi servis. Şu an ki maddi imkanlarım tekrar tamamını alacak durumda olmadıgı için sizlere danışmak istedim. Aranızda bu konu hakkında bilgi sahibi olan yada yardımcı olabilecek biri varmı. Tek olarak alabileceğim bir yer yada elinde olupta tek olarak verebilecek kimse varmı aramızda. Yardımcı olabilecek birini bulabilirsem sevinirim.
6ac4971d03088e01828e9649ea95843c.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Elegance sis farı ampül sorunu.

Elegance sis farı ampül sorunu.

Selamün aleyküm CivicTr sakinleri, başımdan geçen elim bir olayı kısaca sizlerle paylşmak istiyorum. Aracımı 16 şubat 2017 de aldım. Her elegance sahibi gibi bende farların ve sislerin sarı yanmasından rahatsız olup beyaz görüntüsü vermek adına halogen beyaz ampül taktım. Fakat ne yazıkki sislere taktıgım ampüller sis farı içindeki nikelaj (metal olması gerekip plastik olan) parçayı tamamı ile yakıp eritti. Camlarda dahil sis farlarım hezimete uğradı. Servise danışmamın sonucu ki zaten hep aynı cvp kullanıcı hatası. Kullandığım ampülün orjinalle aynı marka olmasıda değiştirmedi sonucu. O tarihlerde Başka yerden tedarik edemeyeceğim için iki adet sis farı ve işçilik 850 tl ödeyip değiştirdim. Yeni takılan sislere yine en kaliteli ampül-led-zenon hepsini ayrı ayrı denememe rağmen ısınmayı fazla bulup tekrar aynı sorunu yaşamaktan çekindiğim için orjinal ampülü taktım. Çirkin bir görüntü oldu ama sarı görünmesinden iyidir diyerek mavi far filmi kaplattım. Kısa farlara da philps zenon taktırıp ogörüntüyü sağlamaya çaliştim. Bu konuda sorun yaşayan birkaç kişi daha oldugunu da duydum. Forumda gördüğüm kadarıyla elegance donanıma sahip olup sislerini beyaza çevirenler var. O kişilere derim ki dikkatli olsunlar. Sorun yaşamıyorlarsa hangi ürünü kullanıp sorunsuz çalıştırıyorlar. Bilgi verirlerse sevinirim. Ve son olarak aynı akıbeti yaşamak istemeyenlerde dikkatli davranıp iyice düşünsünler. Ne olacağı belli olmuyor çünkü...

FD6 2008 Elegance Otomatik
FB7 2013 Elegance Eco Otomatik
FC5 2016 Elegance Eco Otomatik

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=10239]musty07[/MENTION] Komple parçalanmadı ise plastik kaynağı vs. ile tamir olabilir, tamir yolunu araştırdınız mı?

[MENTION=10239]musty07[/MENTION] Komple parçalanmadı ise plastik kaynağı vs. ile tamir olabilir, tamir yolunu araştırdınız mı?

Maalesef tamamen siyah olan sis farı çevresi parçalandı.öyle bi şansımda kalmadı.

Aracınız
Geçmiş olsun sisler için.. Dikkatli olmak lazım. Ancak burada merak ettiğim şey şu, servis orjinal beyaz ledler takmıyor mu ya da ellerinde yok mu? Executive aracımda sislerim tamamen beyaz led. Bu da ellerinde bu ledlerin olduğunun göstergesi değil midir ?

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Geçmiş olsun sisler için.. Dikkatli olmak lazım. Ancak burada merak ettiğim şey şu, servis orjinal beyaz ledler takmıyor mu ya da ellerinde yok mu? Executive aracımda sislerim tamamen beyaz led. Bu da ellerinde bu ledlerin olduğunun göstergesi değil midir ?

Sizdeki urun orijinal ledi, elegancetaki gibi ampul degisme ile yapilan ledden degil. Direkt yansitma yuzeyi ona uygun yapilmis.

iPhone cihazından CivicTR mobile app tarafından gönderildi.

Aracınız

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Öncelikle şunu söylüyeyim exe ve elegance donamımlarındaki sis farları aynı değil. Exe komple led ve beyaz ışık elegance eski tip halogen ampül önceki yıllardaki modeller gibi tek tip değil. Onuda sordum servise exenin sis takımı 2000 civarını bulur belkide geçer dediler. Ben sis farkarının ikisini 850 liraya değiştirdim serviste montaj ve işçilik dahil. Hatta onlarda alaycı bi şekilde ne olacağını bilmediğimiz için beyaz yapmak isteyenlere birşey önermiyoruz ve satmıyoruz dediler. Diğer bir konuda yaşadıgım sey kaza sonucu oluştu. Aslında İki farklı konu açmıştım ve detaylı birşekilde açıklamıştım iki konuyu da ama konular forum tarafından birlleştirilince bir karışıklık olmuş. O yüzden kusura bakmayın. Sis farı olayını bilgilendirme amaçlı anlattım. Diğer ön ledli çerçeve kaza sonucu kırıldı diğer parçaları hala elimde oldugu için bir şekilde eksik olannı temin edersem tekrar kullanmak istiyorum.

Aracınız
Civic FC5 2016
Öncelikle şunu söylüyeyim exe ve elegance donamımlarındaki sis farları aynı değil. Exe komple led ve beyaz ışık elegance eski tip halogen ampül önceki yıllardaki modeller gibi tek tip değil. Onuda sordum servise exenin sis takımı 2000 civarını bulur belkide geçer dediler. Ben sis farkarının ikisini 850 liraya değiştirdim serviste montaj ve işçilik dahil. Hatta onlarda alaycı bi şekilde ne olacağını bilmediğimiz için beyaz yapmak isteyenlere birşey önermiyoruz ve satmıyoruz dediler. Diğer bir konuda yaşadıgım sey kaza sonucu oluştu. Aslında İki farklı konu açmıştım ve detaylı birşekilde açıklamıştım iki konuyu da ama konular forum tarafından birlleştirilince bir karışıklık olmuş. O yüzden kusura bakmayın. Sis farı olayını bilgilendirme amaçlı anlattım. Diğer ön ledli çerçeve kaza sonucu kırıldı diğer parçaları hala elimde oldugu için bir şekilde eksik olannı temin edersem tekrar kullanmak istiyorum.

Merhaba. Ali baba dan tek sipariş vermeyi deneyin . Ama Türkiye de de çifti 250 civarı. Hatta satan yerlere tek sorabilir siniz .

Tekrar geçmiş olsun .

Sadece hayal et

Geri