Fb7 için kablosuz şarj

Aracınız
Civic FB7 2015
Herkese iyi forumlar. Fb7 araçlarımız için vitesin önündeki boşluğa göre ince bir kablosuz şarj cihazı arıyorum. Öyle oraya uygun bulmak zor tabiki. Ama küçük yuvarlak olanlardan alıp bi şekilde o bölümşn altına monte etsem telefonu oraya koyunca cihaz telefonu şarj eder mi acaba??

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2015
Hyundai ya bineceğime çakmaklıktan ya da usb den şarja devam ederim ama yine de vazgeçmem Honda’mdan

Aracınız
Civic FB7 2015
Herkese iyi forumlar. Fb7 araçlarımız için vitesin önündeki boşluğa göre ince bir kablosuz şarj cihazı arıyorum. Öyle oraya uygun bulmak zor tabiki. Ama küçük yuvarlak olanlardan alıp bi şekilde o bölümşn altına monte etsem telefonu oraya koyunca cihaz telefonu şarj eder mi acaba??

Kullandığımız telefon modeline uygun bir cihaz alıp rahatlıkla kullanabilirsiniz. Vites kolunun önündeki boşlukta bulunan 12V çıkışına kablolu araç şarj cihazı bağlayıp onun Micro USB ucunu telefona değil kablosuz şarj cihazına giriş yaparak kullanabilirsiniz.

Aracınız
Civic FB7 2015
Kullandığımız telefon modeline uygun bir cihaz alıp rahatlıkla kullanabilirsiniz. Vites kolunun önündeki boşlukta bulunan 12V çıkışına kablolu araç şarj cihazı bağlayıp onun Micro USB ucunu telefona değil kablosuz şarj cihazına giriş yaparak kullanabilirsiniz.

Yani ben cihazı o gözün altına yerleştirmeyi düşünüyorum cihaz görünmicek hiç. Normal olarak vites kutusu önündeki göze koyunca şarj olsun istiyorum. Plastik arada engel olur mu?? Altına yerleştirebildiğimi farzetdek o şekilde çalışır mı diyorsunuz??

Aracınız
Civic FB7 2015
Yani ben cihazı o gözün altına yerleştirmeyi düşünüyorum cihaz görünmicek hiç. Normal olarak vites kutusu önündeki göze koyunca şarj olsun istiyorum. Plastik arada engel olur mu?? Altına yerleştirebildiğimi farzetdek o şekilde çalışır mı diyorsunuz??

Aradaki plastiğin kalınlığına bağlı. Bu tür cihazların şarj edebildiği mesafeler genellikle 5mm civarında. Ancak mesafe arttıkça havanın manyetik akıya gösterdiği direnç ve kaçak manyetik akının oranı artacak bu nedenle şarj kapasitesi düşecektir. Arada kalacak plastik yeterince ince ise montaj yapılıp şarj yapılabilir ama ne kadar randıman alırsınız onu denemeden kestirmek zor. Tabi bir de o bahsettiğiniz boşlukta montaj için yeterli yer var mı onu da görmek gerek. Güvenlik açısından bakacak olursak da, bahsettiğiniz türde bir montajda direkt güç kaynağına montaj yaparsanız (5V olması gerek) şarj cihazının sürekli çalışır vaziyette olmasından ötürü arıza durumunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Aracınız
Civic FB7 2012
Telefon kabı + kılıf kalınlığı + araba plastiği + şarj cihazı kalınlığı = imkansız!

Bendeki Spigen kılıf bile güzel bir hizalama gerektiriyor. Araya bir de araba plastiği eklenirse imkansız. Zaten arabanın hareket etmesi durumunda hizalama da çok verimli olmaz. Kımıldamayacak bir telefon yuvası hazırlamak lazım.

Aracınız
Civic FB7 2015
Burda okuduklarımdan sonra usb den çakmaklıktan şarj neyine yetmiyor dedim kendi kendime ama herkese çok teşekkür ederim sayenizde boşuna masraf etmedim ve emek harcamadım.

Geri