Cam filmi tamamen yasaklandi

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaslar bugun haberlerde gordum cam filmi tamamen yasaklanmis 407 tl cezasi varmis. Sökünce araclarimiz igrenc gorunecek :(

kayhanbozkus

0
Yönetici
Emzikli cocugu olanlar icin de bi zahmet cozum sunsunlar her seyi cok bilen yonettigini sananlar !

VTEC Otomatik (ES7) - Beyaz - 2004
Elegance Eco Otomatik (FB7) - Beyaz - 2013
Elegance Eco Otomatik (FC5) - Beyaz - 2017

raptor

0
Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar; Cam filmi serbest bırakıldı ancak uygulamanın yürürlüğe girmesine günler kala Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tekrar yasaklandı. Keşke hiç serbest bırakılmasaydı, ben yasakken de yıllardır araçlarımda UV filtreli piyasada kaliteli olarak bilindik cam filmlerinden ön camda dahil(şeffaf sadece ısı etkisinden koruyan) olmak üzere kullanmaktaydım ve şimdiye kadar bu konuda ceza yemedim. Yasakken en azından benim gibi cam filmini gerçek maksadı olan ısı ve ışıktan korunma amaçlı ve en açık tonlarda kullanan kişilere görevli memurlar tolerans gösterebiliyorlardı, ancak bizim halkımız her şeyi su istimal etmekte çok iyi olduğundan, forum ahalimizi tenzih ederim ama birkısım magandalar bunuda suistimal etti ve standartlara uymayan, kalitesiz ve zift gibi simsiyah içi hiç görünmeyecek derecede koyu filmler korkusuzca araçlara takılmaya başlandı ve sonuç ortada, Şeriatın kestiği parmak acımaz, bazıları çeşitli ortamlarda (Basın-İnternet gibi) resmi polis vb. araçlarda filmli gibi söylemlerle bizi kışkırtmakta, devletin resmi polis aracı güvenlik vb. nedeniyle filmli olabilir, memlekette envai çeşit terör örgütü cirit atmakta ve bu görevliler açık hedef konumunda, buna hangimiz itiraz edebiliriz. Arkadaşlar sakın dolduruşa gelip memurlarla münakaşaya girmeyin daha çok zararını görürsünüz, bir trafikçi arkadaşımla bu konuda yeni görüştüm, bu konuyla ilgili çevirmeye girersek cezası Ankara için konuşuyorum 206 TL imiş ve filmleri söktürüyorlarmış, dolayısıyla ne yazık ki şimdilik (İnşallah kısa zamanda yeni bir düzenleme getirilir)bize düşen ya bu cezaya katlanıp cam filmimizle devam etmek yada filmleri sökmek seçeneği. Sağlıcakla kalın.

Aracınız
Civic FB7 2015
Kimse kusura bakmasın, bu düzenlemenin güvenlik gerekçesi ile olduğuna ancak aptallar inanır. Bunu savunmaya kimse çalışmasın, gerçekten gerekçe güvenlik olsaydı koyardı standartı şu renkte olacak içi görünecek derdi olur biterdi. İnternetten silah alınıp cinayet işlenebilen bir ülkede yaşarken cam filmi yasağı güvenlik için falan olamaz. Vatandaşa resmen tuzak kurup düdüklemektir yapılan. Ayrıca daha önceki durumda yanlış hatırlamıyorsam kanunda sadece görüşü engelleyen ve dışarıdan görünmeyi engelleyen durumlar için yasak vardı. Açık renkli bir cam filmine ceza yazılması keyfi bir durum oluyordu ve gerekirse mahkemede hakkınızı arayabiliyordunuz. Şimdi ise tamamen yasak, itiraz şansın yok. Yapılan tamamen para toplamaya yönelik bir durum ve makul itirazlara cevap bile vermemeleri bundandır.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
yazık yahu serbest dendi birton para verip film yaptırdık şimdide söktük,halbuki 2numaraydı ve içerisi görünüyordu.bu uygulama bana göre resmen yasal soygundur,bu arada sökmeye birdaha para vermemek için kendim söktüm,sökmek kolay fakat camda kalan yapışkan izlerini çıkarmak tam bir işkence.biraz tiner ve permatik yardımıyla çıkartabildim tam bir eziyet.

Geri