Navitech nx-221 r inceleme yorumlarim

ikokci

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaslar iyi aksamlar navitech nx221 taktirdim cihaz iyi yalniz bi durum var sizde karsilastiniz mi ilk cihazi acinca hemen ekrandan tuslara dokundugumda tuslar calismiyo 2-3 dk sonra dan ekran tuslari aktif hale geliyo sizde de bu sekilde oluyo mu yoksa aldigim cihaz da problem mi var bu durum 256 ram den kaynaklanabilir mi?arkadaslar yardımcı ollursaniz makbule gecer iyi aksamlar
Bende aynı cihazı kullanıyorum, bahsettiğiniz sorunlar yok. Cihazı fabrika ayarlarına çevirip deneyin, düzelmezse sorun var gibi.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ysf84

0
Aracınız
Merhaba, ben aracımı yeni aldım. üzerinde nx221 var. Kafama takılan bazı sorular var. yardımcı olursanız memnun olurum.

1- Yeni 16 gb. SD kart aldım. (formatı fat32) İçine mp3 ve bir kaç adet de mp4 formatında klip koydum. Toplamda 8 gb oldu. Kartı araca taktığımda bir türlü okumadı. Ekranda okuyor yazısı çıkıyor ama 5-6 dk boyunca kartın içindekileri okuyamadı. Bu normal mi? Normalde ne kadar sürede okumalı?
2- LG G3 telefon ile BT bağlantısı sorunsuz oluyor. Sadece karşı taraf sesimin gelmediğinden şikayetçi oldu? Mikrofonu nerededir? mikrofon ses ayarı var mıdır?
3- LG G2 telefon ile BT bağlantısı yapamadım. Eşleşme gerçekleştikten sonra cihaz kilitleniyor. Kapatıp açmam gerekti. 3-4 defa denesem de olmadı. Daha detaylı vakit harcayamadım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba, ben aracımı yeni aldım. üzerinde nx221 var. Kafama takılan bazı sorular var. yardımcı olursanız memnun olurum.

1- Yeni 16 gb. SD kart aldım. (formatı fat32) İçine mp3 ve bir kaç adet de mp4 formatında klip koydum. Toplamda 8 gb oldu. Kartı araca taktığımda bir türlü okumadı. Ekranda okuyor yazısı çıkıyor ama 5-6 dk boyunca kartın içindekileri okuyamadı. Bu normal mi? Normalde ne kadar sürede okumalı?
2- LG G3 telefon ile BT bağlantısı sorunsuz oluyor. Sadece karşı taraf sesimin gelmediğinden şikayetçi oldu? Mikrofonu nerededir? mikrofon ses ayarı var mıdır?
3- LG G2 telefon ile BT bağlantısı yapamadım. Eşleşme gerçekleştikten sonra cihaz kilitleniyor. Kapatıp açmam gerekti. 3-4 defa denesem de olmadı. Daha detaylı vakit harcayamadım.

Video formatından dolayı açılmıyor olabilir, mp4 leri sd karttan silip deneyin, mp4 formatı için aşağıdaki yolu izleyin.

Mikrofon cihazın ön panelinde diye biliyorum.

Sorunu çözdüm. Buradan paylaşmak istedim. Biraz uğraştırdı ama sonunda oldu. Benim gibi yapamayan arkadaşlar olursa faydası olur.

Öncelikle youtube dan birkaç klip indirdim.

Daha sonra Any Video Converter programını indirdim.

Dönüştürmek istediğim klipleri ekledim ve dosyayı dönüştürmek istediğimiz formatı da Apple TV MPEG-4 Movie(*.mp4) olarak seçiyoruz.

Sonra dönüşümü başlat diyoruz. Dosyaları dönüştürüldüğü şekliyle usb ya da sd karta atıp Navitech cihazda izleyebiliyoruz.

Benim büyük uğraş sonrası bulduğum bir yöntem.

Belki birilerine faydası olur.

Video formatından dolayı açılmıyor olabilir, mp4 leri sd karttan silip deneyin, mp4 formatı için aşağıdaki yolu izleyin.

Yazdığımız mesajlar faydalı olmuş kullanıcılara. Sevindim bu duruma.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam format sıkıntısı olanlara senin mesajı alıntı yapıyorum :)
Civic olmasa da yine de katılımlarını bekliyoruz ;)

Teşekkürler hocam. Uzaktan takip daha tatlı oluyor. Hayırlı akşamlar.

ysf84

0
Aracınız

Şuan içinde sadece mp3 ve 5 adet mp4 var ve okumuyor. Dediğiniz gibi deneyeceğim. Ama bu mp4 leri bir adet mp3 ü daha önce bir usb ye attım ve gördü. Sadece mp4ler için format desteklenmiyor dedi, mp3 ü açtı. ama o zaman boyutu 340 mb toplamda 340 mb olan sadece 6 adet dosya vardı.

Aracınız
Arkadaşlar bende de navitech 221r var ancak son zamanlarda yaşadığım bir sorun var. Navigasyon çalışırken cihazda bir anda elektrik gidiyor ve kapanıyor bir iki saniye sonra tekrar elektrik geliyor ve kendi kendine açılıyor. Özellikle navigasyondayken yapıyor bunu var mı bilgisi olan...
[MENTION=442]Hakan Uzun[/MENTION]

Geri