Civic FB7 Şoför kısmından su gelmesi (LPG montaj hatasından dolayı)

Trust

0
Aracınız
Daha önce forumda konusu oldu bazı arkadaşlar yoğun yağmurda aracın şoför kısmında su alması şikayeti var idi.
Geçenlerde benim de başıma geldi ufak bi araştırma sonucu motor kısmından lpg kabloları içeriye aktarım sırasinda delinen yerin silikon ile kapatılmaması sonucu çamurluk kısmından gelen suyun kablolar üstünden süzülmüş olduğunu fark ettik.oda suyun içeri girmesine sebep oluyormuş.

Olurda silikon kullanılmamış olan var ise mutlaka silikon yapsın illaki birgün o su girer içeriye. Yerin resmini paylaşıyorum

cf4ffde39cda869efc02ad25d5b54489.jpg

knntr

0
Arkadaslar benim aracimda hala paspas alti islaklik devam ediyor fakat isin enteresan tarafi arabayi 5 gundur yikamadim klima kalorifer acmiyorum ama hala arabayi yaklasik yarim saat kullandiktan sonra paspasi kaldiriyorum islaklik oluyo. Motor suyuna bakiyorum tam anlamadim sizler bir cozum bulabidiniz mi acaba

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaslar benim aracimda hala paspas alti islaklik devam ediyor fakat isin enteresan tarafi arabayi 5 gundur yikamadim klima kalorifer acmiyorum ama hala arabayi yaklasik yarim saat kullandiktan sonra paspasi kaldiriyorum islaklik oluyo. Motor suyuna bakiyorum tam anlamadim sizler bir cozum bulabidiniz mi acaba

Döşemedeki aynı ıslaklık devam ediyor olabilir, kuruması uzun sürer.

stalas

0
Aracınız
merhaba,
2005 cıvıc benımde yagmur sorunum var,
sofor tarafı ve sol arka yagmur suyunu ıcerı alıyor.
on camı tekrar sılıkon yaptırdım.lpg kablolarının gectıgı yerlerıde sılkonlatıım
baska cozum ve onerınız varmıdır?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
merhaba,
on camı tekrar sılıkon yaptırdım.lpg kablolarının gectıgı yerlerıde sılkonlatıım

Sunroof giderlerini kontrol ettiniz mi?

stalas

0
Aracınız
Alıntı stalas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba,

sanruftan degıl,
kapı ve kapı camlarından olabılırmı?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Alıntı stalas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba,

sanruftan degıl,
kapı ve kapı camlarından olabılırmı?

Olabilir, sunroof havuzuna su dökerek kaçak kontrolü yaptınız mı?

Benim aracimda su aldı 2104 premium lpg li. Servise bıraktım ön taraftan lpg hortumlarının girdiği yerden alıyormuş koltuklar ve döşemeler komple sökülüp kurutulacak. İlk defa garanti işe yaradı.

Lenovo P1a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

merhaba arkadaslar..aracim sofor o tarafi ve yan tarafi su aliyor..tahliye giderlerinden zannetmistim..servise gotirdum..sol ön cam kenarindan aliyormus suyu..test yapmislar..mail atmislar arac garamtide oldugu icin maik cevabi bekliyoruz..ön cam fiilleri degisecekmis..simdi bu arac sol taraftan su aliyorsa sag taraf paspas neden islaniyor?servisten yanit bekliyorum ben simdi..ama havalar yagisli..arac bana lazim..ben bu aracin sol cam kenarini elekteik bandiyla iyice bantladim..su alma olur mu daha?bu hondadan biktim gercekten..inallar servis ..yardimci olabilir misiniz?

Geri