Kaza tehlikem

Merhaba.Yaklasik 1 saat once cok ciddi ve olumcul olabilecek tarzda bir kaza atlattim.Ben sehir ici bir yolda giderken selektor yapmama ragmen yolun yaninda bos bir alanda duran arac aniden onume cikti.Sert bir sekilde frene bastim ve abs acildi tak tak fren ayagima vurmaya basladigindan anladim.Frenden hic ayagimi cekmememe ragmen duramayip vuracagimi anladigim an ani bir sekilde sag taraftaki bosluk olan alana kirdim direksiyonu.Kimamla birlikte aracla drift yaparak yan bir sekilde durabildim.Cok sukur bir yere vurmadim.Yalniz arabanin yana dogru drift atarak durdugu alan tasli toprakli bir yer haliyle.Aractan soka girmis bir sekilde indim cunku bunu daha once hic yasamadim.Hafif yanik kokusu geliyordu balatalardan ve lastiklerden asfaltta da lastik izleri birakmisim haliyle resimlerini koydum .Aracin amortisorlerine filan baktim kirilan filan yok tekerleklerde bi asimetri dusukluk filan aracin bir tarafa cekmesi filan yok fakat kasislerde gecislerde boyle ugultu gibi bir ses yapiyor videosunu da cektim.Acaba on takima ya da baska biseylere zarar vermis midir bu durum yardimci olursaniz cok sevinirim hala soktayim olayi goren birisi verilmis sadakan varmis nasil carpmadan durabildim cok sanslisin diyerek inanamadi.bayagi bi korktum o yuzden anlatimda bir hata ettiysem affola.simdiden tesekkurler IMG_7094.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

nokiac

0
Kardeşim geçmiş olsun inşaAllah bir daha böyle bir durum yaşamazsın...

Emin ol seni en iyi anlayanlardan biri de benim. Ben de bu sene Ramazan-ı Şerif ayı içerisinde ve ömrümde ilk defa yaralı olan bir kaza atlattım.

Dikkatsiz, ehliyeti, ruhsatı, sigortası olmayan motorsikletli trafik canavarı yaşlı bir vatandaş sağ şeritten giderken ani bir şekilde önüme kırmasıyla kaza gerçekleşti. Çok şükür ölüm olmadı ama çok ağır yaralandı hatası yüzünden. O psikolojiyi daha tam manasıyla üzerimden atamadım. Ne olur ne olmaz diye kazadan sonra kaliteli bir araç içi kamerası aldım.

Bu sorunun cevabını şöyle bir yöntemle açıklayayım; Kardeşim bugün psikolojik olarak korkmandan dolayı en güzel ilaç dinlenmen gerekli ve evvelinde daha büyük sıkıntılar olmadığı için Allah'a dua etmen...

Aracını yarın sakin bir kafayla bir ustaya gösterirsin problemin varsa çözülür. Tekrardan gelmiş geçmiş olsun kardeş...

Nokiac kardesim Allah razi olsun cok guzel yazmissin.Valla biraz daha rahatladim bunlari okuyunca.Cok sukur Allah a daha kotu seyler olabilirdi.Carpsaydim karsidaki surucunun olme ihtimali gercekten cok yuksekti cunku tam sol on kapidan vuracaktim.Size de gecmis olsun.Allah im kimseye kaza bela vermesin amin

Etacli

0
Araç yana doğru kaydıysa illaki tekerlek ve ona bağlı aksamlarda bir sıkıntı meydana gelmiştir hiçbir şey olmasa bile parçalar zorlanıp esnekleşmiş olabilir gelen ses de zaten bunun habercisi geçmiş olsun olayı okurken yaşamış gibi oldum

İlbeyli58

Araç yana doğru kaydıysa illaki tekerlek ve ona bağlı aksamlarda bir sıkıntı meydana gelmiştir hiçbir şey olmasa bile parçalar zorlanıp esnekleşmiş olabilir gelen ses de zaten bunun habercisi geçmiş olsun olayı okurken yaşamış gibi oldum

İlbeyli58

Cok tesekkur ederim.Ustaya bi baktirmali miyim sizce bir de hangi ustaya gotureyim cevaplarsaniz cok sevinirim

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=8657]Hondacı vic[/MENTION] Geçmiş olsun Allah beterinden korusun, Alt takımı bir kontrol ettirmenizde fayda var.

Geri