Cam Filmi sökmek

mert11

0
Arkadaşlar mağlum yeni düzenleme gereği cam filmlerini sökmek gerekiyor. Bunun pratik yolu varmı? video sitesinden baktım buhar makinesi maket bıçağı fön makinesi gibi araçlar kullanıyorlar. Deneyen varmı?

FD6 2010 ELEGANCE AT

Aracınız
Ben bugün kendim sökmeye çalıştım dön makinası ile. Söküm işleminin kolay olması anladığım kadarıyla tamamen çekilen filmin kalitesiyle alakalı. Eğer filminiz kaliteli ise çok rahat, hiç iz kalmadan sökülüyor. Ama film kalitesi kötü ise(benimki gibi) baya bi iz kalıyor. İz kalınca kolonya, aseton, seyreltilmiş alkol ile çıkarmaya çalıştım ama çıkmadı. Sonra yıkamacı. O da tiner ile çok uğraşmadan çıkardı. Yani kendiniz çıkarın ama yanınızda tineriniz olsun.

Kün feyekün..

Aracınız
Civic FB7 2015
Ben henüz sökmedim, şubattaki muayeneye kadar da sökmeyeceğim. Ama kayınpeder sökmüş, arka cam hariç diğerlerini bir kenarından kaldırıp çekerek çıkarmış, arka camı ise fön makinesi ile biraz ısıtıp çekmiş. Biraz tez canlıdır kendisi, rezistansa zarar verip vermediğini bilmiyorum. Arka camı dikkatli ve aceleye getirmeden sökmek gerek. Söktükten sonra kalan yapışkanı asetonla çıkardık ama uğraştırıyor. Tinerle çıkaramadım dedi kayınpeder. Camı çizmeyecek bir kazıma aparatı da iş görebilir.

Ben henüz sökmedim, şubattaki muayeneye kadar da sökmeyeceğim. Ama kayınpeder sökmüş, arka cam hariç diğerlerini bir kenarından kaldırıp çekerek çıkarmış, arka camı ise fön makinesi ile biraz ısıtıp çekmiş. Biraz tez canlıdır kendisi, rezistansa zarar verip vermediğini bilmiyorum. Arka camı dikkatli ve aceleye getirmeden sökmek gerek. Söktükten sonra kalan yapışkanı asetonla çıkardık ama uğraştırıyor. Tinerle çıkaramadım dedi kayınpeder. Camı çizmeyecek bir kazıma aparatı da iş görebilir.

Uğraşmaya değmez buhar ile çıkartıyorlar zararsız

ozgurr_o

Aracınız
Civic FB7 2015
Her çeşit film ağır kusurmu arkadaşlar.

Honda Civic Elegance AT 2008

Şu an ceza ve muayenede ağır kusur yazma işlemleri durduruldu. Yeni bir düzenleme yapacaklarını açıkladılar. Artık yeni düzenleme ile milleti nasıl ütecekler hep birlikte göreceğiz...

Geri