LPG tavsiyeleriniz...

Arkadaşlar aşağılar da LPG ile ilgili epeyce konu var ama tavsiye niteliğinde bir başlık bulamadım. Bı arkadaş prins i sormus, bir arkadasta Atiker in kendi aracında sorun cikarmadigini yazmış. Ben LPG taktiracagim ama hangi markayı taktirsam diye karar kilamadim. Çok pahalı bir şey olmasını istemiyorum maddi imkanlar buna el vermiyor. Aracım 2006 model Civic ls. 87 bin km de. Kullandığınız ve onerebileceginiz neler var. Fiyatları nedir. Ve Uşak'ta taktiracagim belki Uşak'ta olupta burda olan arkadaslarda yardımcı olabilirler.

GM 5 d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
İlk aracım olan 2006ls de aldığımda akl marka kit vardı. Sorunsuz kullandım. İkinci aracım olan 2005ls ye ben taktırdım. Prinsi tercih ettim ve performans ve yakıt olarak beni şimdiye kadar hiç üzmedi. İki markayı da aynı modelde kıyaslama şansım olduğundan kesinlikle prins kıyas kabul etmez. Performans olarak farketmedim desem yeridir. Gerçekten iyi. Dezavantajı ise gerçekten pahalı bir kit. Ben 4 yıl önce 2.500tl ye mal etmiştim. Aynı zaman da filtre değişimleri de diğer markalara nazaran pahalı. 2 katı kadar. Fakat prins sistemlerinde 2 adet filtre bulunuyor. Yani filtre değişiminde 2 adet filtre değiştiriyorsunuz. Fakat ben 50.000km oldu hala değiştirmedim. Deneme yapıyorum. Yakında değiştireceğim.
Diğer aracım ve hala kullandığım 2001ies te atiker var. Aldığımda vardı. Hala kullanıyorum. Ama insan kaybettiği beygirleri arıyor. Performans kaybı yaşatıyor yani.
Karar sizin.
Hayırlı olması dileğiyle.
Selamlar...

Bir tutkudur Vtec.

Aracınız
Bir de sırf benzin pahalı diye tüp taktırmak çok mantıklı değil. Yıllık yaptığınız km ye göre kar zarar hesabı yapın. Amortisman konusu önemli. Eğer takacağınız kitten kar etmeden satacaksanız taktırmak yersiz olur.
Selamlar...

Bir tutkudur Vtec.

Peki ama ben buna 4-5 yıl bineceğim hiç yapmasam bile en az 50 bin km. Yol giderim. Satmayı zaten düşünmüyorum. Fakat yukarıda arkadaşların dediği prins benim için çok pahalı ... Ama gidipte 1000 liralık tanımadığım bı markaya da güvenemem. Zavoli BRC fln. Kullanan bilen yok mu acaba.

GM 5 d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ben lovato kullaniyorum hicbir sıkıntım yok. Benzin ve gaz arasinda performans farkini hissetmiyorum. Gostergesine bakmasam benzindemi gazdami gittigimi anlayamiyorum yani. Arabayi aldigimda uzerinde lovato vardi. Kendim taktiracak olsam lovato taktiririm buyuk ihtimalle. Cunku hicbir sorun yasamadim fiyati cok pahali degil nirmal seviyelerde.

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar,

LPG yatırımının dönüşü için yıl hesabı yapılmaz, km hesabı yapılır!

Bende zamanında ortalama tüketimler hesabına katıldığında 18.000 km sonunda LPG masrafını çıkarıyordu. Artık bu kadar kilometre yolu ne kadar zamanda yaparsanız... Az kullanan iki yılda, çok kullanan altı ayda çıkarır.
İşin içine şehir içi/dışı kullanımlar hesabı girince 12.000 km de olabiliyordu, 22.000 km de.

B.fiyatı x B.Sarfiyatı x Menzil = LPG.fiyatı x LPG.Sarfiyatı x Menzil + LPG.kiti.fiyatı

Denklemden Menzili çekin, hesabınızı yapın.

Aracınız
Atiker grand obd ll taktirdim 6 ay once.Aramiz gayet iyi bi tek sorunumuz gaz gosterge seviyesinin seviyesizligi :) onun haricinde cok sukur bi sikintimiz olmadi ki fiyat olarak 6 ay once 1650 tl ye taktirmistim.

SM-J500F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Kardes dogru secim yapmissin. Grand obd2 cok iyi. Lpg anahtari yaniltiyor bende de ayni durum var

Geri