Fabrikasyon LPG’li fb7

Selamün aleyküm. 2.el araç alma aşamasındayım. Tercihim fabrikasyon lpgli civic. Pek çok araçta lpg var ancak bunların kimisi serviste montaj yapılmış, kimisi fabrikasyon, kimisi ise dışarıda yaptırılmış. Pekala fabrikasyon montajı nasıl anlayabiliriz. Bunun bi ayrıntısı var mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Markası BRC olacak.LPG dolum ağzı benzin kapağında olacak.Gosterge vitesin olduğu kısımda olacak.Ama bunların hepsini başka firmalarda yapabilir.Fabrikasyon derken bu aracın LPG montajı yurtdışında yapilmiyor.Serviste yapiliyor.Bu duruma herkes fabrikasyon LPG diyor.En garanti yöntem sase ve motor no vererek servis üzerinden sorgulama yaptırmak.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.Evet servisler de montaj yapıyor ancak ben bunu servise sormuştum onlar da fabrikadan direk lpg çıkışlı araçların subaplarının, üst silindir kapağının ve bazı parçalarının lpgye uyumlu ve farklı olduğunu söylediler. Yani araç banttan benzinli inmiş olabilir ve daha sonra serviste lpg de takılsa direk fabrikadan Lpgli olarak çıkanların motor parçaları lpg için daha uyumlu imiş.

raptor

0
Aracınız
Civic FB7 2016
En sağlamı serviste sorgulatmak. Ayrıca fabrika çıkışı Lpg li olanların 6 yıl yada 150.000 Km garantisi periyodik bakımları
yetkili serviste yapılmak şartıyla aynen devam ediyor, ancak sonradan serviste takılanların garantisi 3 yıla düşüyor.

Aracınız
Bilgilendirmeniz için teşekkürler.Evet servisler de montaj yapıyor ancak ben bunu servise sormuştum onlar da fabrikadan direk lpg çıkışlı araçların subaplarının, üst silindir kapağının ve bazı parçalarının lpgye uyumlu ve farklı olduğunu söylediler. Yani araç banttan benzinli inmiş olabilir ve daha sonra serviste lpg de takılsa direk fabrikadan Lpgli olarak çıkanların motor parçaları lpg için daha uyumlu imiş.

LPG ye hazır olarak üretilen CİVİC lere ECO denir ECO olan Civicler lpg takılı olsun olmasın dediginiz gibi motordaki bazı parcalar lpg ye uyumlu olarak takılmıştır. ECO olan motorların motor kapagı üzerinde bir pilastik kapakları daha var öyle anlaşılabilir. LPG yi seviste veya dısarda takılması cok fark etmez hatta dısarıda prins VSI-2 kit takılı bir civic benim daha oncelikli tercihim olur ECO olması sartı ile. ECON ile karıstırmayın ama tüm civiclerde ECON modu vardır aracın ECO olması ile onun bir alakası yok.

Aracınız
Civic FB7 2015
Pekâlâ ruhsatta eco ibaresi yazıyor mu?

Benim aracın orijinal lpg li denilen yani üretim sonrası fabrikada kurulan BRC tesislerinde lpg dönüşümü yapılmış ECO modeli olan bir araç. Ama ruhsatta eco ibaresi geçmiyor bilginize...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2015
Bunu en belirgin nasıl anlayabiliriz.

b12c16cdfa7dd932f209f9cf6727ca00.jpg

Faturaya baktım şimdi. Faturada da bu şekilde geçiyor. Eco ibaresi yine yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri