Düşük devirdeyken çıkan cızırtı

2500 devirin altındayken iki telin birbirine sürtmesi gibi insanı gıcık eden bir ses geliyor. Sesin kesilmesi için vites düşürmek veya gaza basıp deviri yükseltmek gerekiyor. Acaba bu neden kaynaklanıyor, fikri olan varsa yardımcı olabilir mi?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
2500 devirin altındayken iki telin birbirine sürtmesi gibi insanı gıcık eden bir ses geliyor. Sesin kesilmesi için vites düşürmek veya gaza basıp deviri yükseltmek gerekiyor. Acaba bu neden kaynaklanıyor, fikri olan varsa yardımcı olabilir mi?

Trim sesi olmasın sesin geldiği yeri bulmaya çalışın.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Buradan sesi takip etmediğiniz sürece yardım etmek çok zor. Öncelikle motor bölmesinden mi geliyor dashborddan mı? Bunu kesinleştirmeniz lazım. Eğer motor bölgesinde ise sadece soğukta mı oluyor yoksa sürekli mi onu gözlemlemeniz gerekiyor.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Buradan sesi takip etmediğiniz sürece yardım etmek çok zor. Öncelikle motor bölmesinden mi geliyor dashborddan mı? Bunu kesinleştirmeniz lazım. Eğer motor bölgesinde ise sadece soğukta mı oluyor yoksa sürekli mi onu gözlemlemeniz gerekiyor.

Yerini tam olarak kestiremiyorum ama ses biraz yakınlardan geliyor gibi. Maalesef hava da motor da soğuk-sıcak farketmiyor, sadece düşük devirde iken gaz verip devir 2500’e gelinceye kadar çıkıyor. Yüksek devirde ses yok.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Yerini tam olarak kestiremiyorum ama ses biraz yakınlardan geliyor gibi. Maalesef hava da motor da soğuk-sıcak farketmiyor, sadece düşük devirde iken gaz verip devir 2500’e gelinceye kadar çıkıyor. Yüksek devirde ses yok.

O zaman ses gelirken elinizi kapıya, göğüse, torpidoya bastırarak kesilen noktayı bulmanız gerekir. Genelde kemer, torpido tarzı yerlerde gelir bu ses. Torpido kapağını söküp bir bakın ses kesiliyor mu.

Aracınız
Şu sebeple sordum, triger bakımında eleman benim aracın klima kasnak kapağına çarpıp yamultmuş. Araba çalıştığında tarif ettiğiniz gibi bir ses gelmeye başladı. Kontrol ettiğimde kasnak kapağı kasnağa sürtüyor.
Bu ses her devirde geliyor aslında. Sadece yüksek devirlerde motor sesi yükseldiğinden bu sesi örtüyor.
Benim başıma gelen bu şekildeydi.
Umarım sorununuzu çözersiniz.
Selamlar...

Bir tutkudur Vtec.

Geri