Civic FB7 Kapı eşiği montajı

[MENTION=1919]fahrios[/MENTION] tekrar merhaba. Bu el becerinize ve tesisat bilginize bağlı aslında. Derler ya hani her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır diye. Ben sigorta kutusundan alma taraftarıyım. Akarı yok kokarı yok. Fotoğraftaki sigorta aparatı ile kesme delme yapmana da gerek kalmıyor.

4ee0c53c197aff9d029c9dcab745197b.jpg

e8702c621915a0db93f03e433d8bf278.jpg

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Üstat tam olarak ne zaman paylasacaksin?

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

[MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam sigorta paneliyle az bucuk muhabbetimiz varda bu kapi esigi montaji foto yada videosu varmi . bide sigortadan cekince nasil yanacak led.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=3760]Erkan.alper[/MENTION] merhaba. Dün misafirlerim olduğu için ilgilenemedim. Yarın düzenlersem Çarşamba paylaşmış olurum.

Tamam ustat montajını tam benim istediğim gibi yapmışsın tavanla ugrasmamissin sabırsızlıkla başlamak için seni bekliyorum

[MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam kapi esigi led montaji video mu yapacaksiniz fd6 icinde stabilmi video

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam kapi esigi led montaji video mu yapacaksiniz fd6 icinde stabilmi video
Fotoğraf albümü oluşturacağım, açıklamaları ile. Ben mantığını aktaracağım. Ama bu işlere uzaksınız tesisatçıya yaptırın. Avometre mutlaka kullan ki tesisatı takip edebilesiniz. Bende fb7 var, 6da mantık ne kadar değişir bakmak lazım.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar merhaba, Konuyu biliyorsunuz. 11/11 indirimlerinde aliexpressten 41 dolara aldığım hareketli kapı eşiğinin montajını geçen hafta yapmıştım. Çalışma mantığı videoda mevcut. Bunu bir sunum haline getirerek sizinle paylaşmak istedim. Biraz zor bir montaj oldu siz siz olun bu havalarda montaj yapmayın. Bazen telefonun flashı bazense direk kamerası soğuk hava şartları nedeniyle çalıştırılamıyor uyarısı aldı. Çekmek istediğim bir çok fotoğrafı bu yüzden çekemedim. Arkasından pc de yaşadığım bir problem nedeni ile bütün sunumu telefonda hazırladım. Yani aşağıdaki fotoğrafların hepsi telefonumda yapıldı. Eğrisiyle doğrusuyla beğenilerinize bırakıyorum. Konu sonunda lazım olabilecek linkleri bulabilirsiniz.

civic kap_ e_i_i montaj_ 1.jpg

civic kap_ e_i_i montaj_ 2.jpg

civic kap_ e_i_i montaj_ 3.jpg

civic kap_ e_i_i montaj_ 4.jpg

civic kap_ e_i_i montaj_ 5.jpg

civic kap_ e_i_i montaj_ 6.jpg

civic kap_ e_i_i montaj_ 7.jpg

civic kap_ e_i_i montaj_ 8.jpg

civic kap_ e_i_i montaj_ 9.jpg

civic kap_ e_i_i montaj_ 10.jpg

civic kap_ e_i_i montaj_ 11.jpg

civic kap_ e_i_i montaj_ 12.jpg

civic kap_ e_i_i montaj_ 13.jpg

civic kap_ e_i_i montaj_ 14.jpg

civic kap_ e_i_i montaj_ 15.jpg
civic kapı eşiği montajı 16.jpg

civic kapı eşiği montajı 17.jpg

civic kapı eşiği montajı 18.jpg

bu arada işinize yarayacak linkleri paylaşıyorum ;

1: ScotchLok / Snap-Lock Connectors: https://www.aliexpress.com/item/50x.../1926581376.html?spm=2114.13010608.0.0.Y9sXcI

Bu konnektörlerin özelliği aşağıdaki gibidir. İhtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Red Connectors: 0.4mm to 1mm² / 22-16awg cable

Blue Connectors: 1.1mm to 2.6mm² / 16-14awg cable

Yellow Connectors: 2.5mm to 6.5mm² / 12-10 awg cable

2: sigorta kutusuna taktığım konnektör : https://www.aliexpress.com/item/5-x...32600360795.html?spm=2114.13010608.0.0.FwyaBn

olurda fotoğraflar silinirse yedeği burada ---------------->>>>>>> https://yadi.sk/d/PbcuB-M632bnYZ

:thank::thank::thank::thank::thank::thank::thank:

Moderatörün son düzenlenenleri:

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=3760]Erkan.alper[/MENTION] , @onanc, [MENTION=1919]fahrios[/MENTION] sunum yukarıda

[MENTION=964]maksu[/MENTION] öncelikle ellerinize sağlık harika anlatım olmuş hemen aklıma gelen bir kaç soruyu sorayım.
Arka kapıları da baglarsam 5a yeterli olur mu?
Arka kapıları sökmek için nereleri sökmek gerekiyor ona da sözel olarak deginirseniz gerisini ilk fırsatta halledebilirim diye düşünüyorum :)

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=964]maksu[/MENTION] öncelikle ellerinize sağlık harika anlatım olmuş hemen aklıma gelen bir kaç soruyu sorayım.
Arka kapıları da baglarsam 5a yeterli olur mu?
Arka kapıları sökmek için nereleri sökmek gerekiyor ona da sözel olarak deginirseniz gerisini ilk fırsatta halledebilirim diye düşünüyorum :)

Teşekkür ederim gerek soğuk havanın azizliği, gerekse de sunumu telefon ile hazırlamak biraz özensiz oldu. Kusura bakmayın artık.

Soruna gelince pozitif ucun devamını arka tarafa o plastik korumanın altından devam ettireceğiz. Şase de yine switch ten. Böylece 4 kapı da bağımsız olur. 5A sigorta ile 5 mt led sürersin. Sıkıntı olmaz yani.

Geri