Arac ilk calismada gelen ses

Arkadaslar 2010 elegance aracim var. Motor sogukken gün içerisindeki ilk çalıştırmada motordan bir saniye civari bi ses geliyor. Daha önce başına gelen var mi acaba? Kaynağı nedir. Sıkıntı çıkarır mi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaslar 2010 elegance aracim var. Motor sogukken gün içerisindeki ilk çalıştırmada motordan bir saniye civari bi ses geliyor. Daha önce başına gelen var mi acaba? Kaynağı nedir. Sıkıntı çıkarır mi

Sanki araba calisirken kontagi tekrar cevirirsinizde cirt diye bir ses gelir oyle bir ses mi ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Evet aynı ses benim aracımda da var. Bu ses accordlarda da varmış. Yani kronik gibi birşey. Ustam bu sesin sebebini marş dinamosundaki gresin donmasından ve işlevini yerine getirememesinden ötürü yaptığını söyledi. Zaten araç bu sesi soğukken ilk çalıştırmada yapıyor. Motor sıcakken sonraki çalıştırmalarda bu ses yok. Yani ustamın dediği gibi. Problemin kaynağı belli.

Aracınız
Aynı sıkıntıyı bende yaşadım hatta açmış olduğum bir konu var videoya çekmiştim bu sesi bakarsanız foruma görürsünüz. Forumda benzer sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar varmış ve hepsi marş ilr alakalı olduğunu söyledi. Fırsat bulup memlekete gittiğimde hondacı bir ustaya götürdüm. Kendisine çektiğim videoyu izlettim
Ve forumdaki arkadaşlar gibi marş dinamosundan olacağını elektrikçiye söktürüp dişlilerin falan yağlanıp temizleneceğini söyledi. Açıkçası bir sorun olmadığını söyleyince yaptırmadım çünkü vaktim yoktu. Soğuk havalarda yapar ilk marş aldığında sıkmayın canınızı müsait bir zamanınızda iyi bir ustaya söktürüp temizletip yağlatın sıkıntı kalmaz. 100-150 lira ya mal olur en fazla.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu sorun havaların soğumasıyla bende de başgösterdi :) Bu soruna yaptırmayanlarda ilerde başka herhangi bir sorun oluştu mu peki, tecrübesi olan arkadaşlardan paylaşım bekliyorum :)

Geri