Civic Fc5 Trafik kayıt kamerası Rangetour I1000s

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aliexpress ten aldığım trafik kayıt kamerasının montajına başlayarak Fc5 i de mıncıklayalım biraz dedim :)
Fb7 den farklı bazı kısımlar var montaj resimlerinde aşağıda paylaşacağım,

Kamera kutu içerisinde iki kamera çıkıyor istenirse sadece ana ünitede satın alınabiliyor, ben çift kamera aldım paket içeriği aliexpress linki,

https://www.aliexpress.com/item/New...32776277020.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.Q7GoNW

Ana kamera için iki farklı bağlantı seçeneği var ister çift taraflı bant ile isterseniz vantuz ile yapıştırma aparatı bulunuyor.
Arka kamera çift taraflı bant ile arka cama yapışıyor, sol altta toplu bulunan kablo ana kamera ile arka kameranın bağlantı kablosu.

Ana kameranın enerji kablosu çakmaklıktan çıkıyor torpido arkasından sağ direk içerisine giriyor oradan tavan döşemesi kenarından dikiz aynasına geliyor,

Direk plastiği Fb7 gibi çekerek klipslerden kurtararak olmuyor, resimde işaretlediğim airbag yazısı aslında kapak kapağı açtığınız zaman altında bir tane civata bulunuyor bu civatayı da açmanız gerekiyor, sonrasında dışarı doğru çekerek klipslerden kurtarıyoruz.

Direk plastiğinin sökülmüş hali,

Torpidonun sökülmesi Fb7 ile aynı arkadaki stoplar içeriye bastırılarak torpido yerinden kurtarılıyor ancak fc5 te torpidoda amortisörü var resimdeki amortisörün kancasından kurtarmak gerekiyor, sonrasında torpido çekilerek yerinden sökülüyor.

Kabloların geçtiği kısım,

Arka kamera hattı aynı şekilde direkten aşağıya iniyor, kapı kenarındaki plastiklerin içerisinden arkaya doğru gidiyor, sökmesi çok basit çekerek klipslerden kurtarılıyor.

Arka koltuğun yanındaki plastikten yukarı çıkıyor tavan döşeme kenarından arka camın ortasına gidiyor,
Arka kameranın cama yapıştırılmış hali,

Ön kamera montaj bitmiş hali,

[video=youtube;cNvzHaBJ-CU]https://www.youtube.com/watch?v=cNvzHaBJ-CU[/video]

https://www.youtube.com/watch?v=cNvzHaBJ-CU

https://www.youtube.com/watch?v=KAybzegQq18

nokiac

0
Hayırlı olsun, Faydalı bir uygulama.
Fb7 aracımda EAGLE marka araç içi kamera var. Çok faydasını gördüm gerçekten. Diğer arkadaşlara da tavsiye ederim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@nokiac Hocam teşekkür ederim, belki sadece kaza olduğunda lazım olacak bir şey ama ihtiyaç duyulduğunda keşke olsaydı denilebilecek kadar da faydalı bir şey :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
maksu Hocam teşekkür ederim :eek:k:

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Direkteki parçaları çıkarıp takmak kolay mı? O bölgede izolasyon yapmayı düşünüyorum da...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@NoFeaR Direkteki parçaları çıkarıp takmak kolay mı? O bölgede izolasyon yapmayı düşünüyorum da...

Ön direkleri söktüm söküp takması kolay arkaların durumunu bilmiyorum.
Airbag yazısı olan kapağı açıyorsunuz içerideki civatayı söküp direk plastiğini dışa doğru çekerek klipslerini attırarak yerinden çıkartıyorsunuz bu kadar.
Direkten airbag ve kablolar geçiyor oraya neden yalıtım yapmayı düşünüyorsunuz?

Aracınız
Ön direkleri söktüm söküp takması kolay arkaların durumunu bilmiyorum.
Airbag yazısı olan kapağı açıyorsunuz içerideki civatayı söküp direk plastiğini dışa doğru çekerek klipslerini attırarak yerinden çıkartıyorsunuz bu kadar.
Direkten airbag ve kablolar geçiyor oraya neden yalıtım yapmayı düşünüyorsunuz?

Daha önce fb7 aracımda da o bölgeden ses geliyordu servis çözmüştü bu araçta da aynı ses var servis sallamıyor artık bu tür şikayetleri kendim bir şeyler yapmayı deniyeceğim o yüzden. verdiğiniz bilgier için teşekkürler...

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Çok başarılı olmuş, kablolar da görünmediğinden temiz duruyor.
Allah kaza bela vermesin inşallah da gerek kalmasın izlemeye..

Ben siparişi veriyorum hocam, müsait olunca benim araca da bir el atarız artık :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Çok başarılı olmuş, kablolar da görünmediğinden temiz duruyor.
Allah kaza bela vermesin inşallah da gerek kalmasın izlemeye..

Ben siparişi veriyorum hocam, müsait olunca benim araca da bir el atarız artık :)

Teşekkürler hocam, elimden gelen tüm desteği veririm tabiki :)
Hocam alacak isen yeni üyelik ile alım yapılınca aliexpress 4 $ indirim yapıyordu bilgin olsun.

Geri