FC5 CVT mi MANUEL mi?

Tekrar baktım kimi sitede ( hepsi bildiğim güvenilir otomobil siteleri) dediğiniz gibi kimi sitede çift kavrama yazıyor
ne olursa olsun ikiside tork konvertör kadar sağlam değiller

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

O güvenilir dediğiniz sitelere güvenmemenizi tavsiye ederim. CVT şanzımanda çifti bırakın tek kavrama dahi yoktur ve tork konvertör kadar hatta daha sağlamdır.

Aracınız
Civic FC5 2020
cvt şanzuman tork konvertörlü olandan daha sağlam.40000 km de bir yağı düzgün değiştirilirse uzun süreler problem çıkarmaz

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
40000 de bir demişsiniz Toyota multidrive s modellerinde ve Honda jazz cvt modelinin bakım kitapçığında" 22,500 km de bir değiştirilmesi gerekiyor" yazıyor

vss

0
Aracınız
40000 de bir demişsiniz Toyota multidrive s modellerinde ve Honda jazz cvt modelinin bakım kitapçığında" 22,500 km de bir değiştirilmesi gerekiyor" yazıyor

yeni civic te cvt yağı olarak hcf-2 adlı yağ kullanılıyor.bu yağ diğer modellerdeki cvt yağından farklı.40000 km de bir yağ,bujiler ve sübap boşluk ayarı yapılıyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracınız
FC5 manuel vitesi çok güzel konumlandırmışlar. DEk gelirse manuel viteslisini test edeceğim.
Araca oturur oturmaz kendini spor bir arabada zannediyorsun. Araç seni sarıyor resmen.
Ama arka koltukların ortasına dek gelen tümseği neden kaldırmadılar anlamadım. O iyi olmamış.

Aracınız
FC5 manuel vitesi çok güzel konumlandırmışlar. DEk gelirse manuel viteslisini test edeceğim.
Araca oturur oturmaz kendini spor bir arabada zannediyorsun. Araç seni sarıyor resmen.
Ama arka koltukların ortasına dek gelen tümseği neden kaldırmadılar anlamadım. O iyi olmamış.

onun adı şaft tüneli aracın boyutlarında değişim olduğu için tüneli kaldıramamışlar

Trust

0
Aracınız
CVT şanzuman çift kavrama değil ama o mantık ile çalışan başka sistem. Ama kesinlikle çift kavrama değil.

Aracınız
Cvt şanzıman sonsuz döngü içinde olan şanzıman kısaca vites oranları olmayan vites demek kayışlı sistem.Cift kavrama ile alakası yoktur sıkışık trafikte asla ısınma yapmaz kavrama olmadığı icin sarsıntı olmaz ve dünyanın en sorunsuz sanzimanlaridir honda ise sağlamlığı ile tanındığı icin yeni teknoloji yerine geleneksel cvt şanzıman tercih edilmiştir.Ne kadar sorunsuz o kadar sade ve basit mekanizma demektir basitlik ise kullanış zevki açısından bir artı kazandırmaz ama basınızda ağrımaz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Arkadaşlar Benim Merak ettiğim bir husus var CVT şanzıman da Yokuş aşağı gazdan ayağını çektiğinde motor freni yapar mı yapmaz mı ? Yada Şu şekilde sorayım motor frenini kullanmak mümkün müdür?

vss

0
Aracınız
Arkadaşlar Benim Merak ettiğim bir husus var CVT şanzıman da Yokuş aşağı gazdan ayağını çektiğinde motor freni yapar mı yapmaz mı ? Yada Şu şekilde sorayım motor frenini kullanmak mümkün müdür?
yeni kasa civic te yokuş aşağı ayağınızı frende tutarsanız devir yükseliyor.

Geri