Honda Civic Fd6 Çok Geç Marşla Çalışması

Herkeze merhabalar aracim sabahlari tek marşda calismiyor ozellikle hava sogukken ilk olarak motor ariza isigi yaniyordu bende lpg bakimi yaptirdim fakir karisim diyordu bujiler degisti aku yuzde 60 cikdi 10 bin bakimi yapildi
en son subap ayari yaptirdim 3 tanesi sıkı cikdi arac suan cok guzel yuruyor motor isigi suan arabayi sıkinca yakmaya basladi geri sonuyor ama sabahlari hala ayni sorun devam ediyor aracim hava sogukken tek marsda almiyor marsi uzAtiyor 1 2 dk isitiyorm oyle cikiyorum yola motor isinana kadar devir 250 rp lere kadar dusuyor istop etcek diyorm kendini topluyor eski seviyesine geri geliyor isininca hersey normal servise goturcem ama sorun suan bellli olmadigi icin adamlar habire biseler degistircekler yardimlarinizi bekliyorum aracim 2010 honda civic drem modelidir

SM-A720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=11191]ErayBey07[/MENTION] Boğaz kelebeği temizliği yapıldı mı?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Honda Civic Fd6 Çok Geç Marşla Çalışması

Boğaz kelebeği temizliği ve kalibrasyonunu yaptırın. Yanlız subap ayarının doğru yapıldığına emin misiniz? Yada contanın durumunun iyi olduğuna. Ben sanayi de contanın baliyle motora yapıştırıldığını ve sente aralıklarını bilmeden subap ayarı yaparım diyen usta görünmlü şahısları gördüğüm için artık bizzat serviste başında durarak yaptırıyorum, şimdilik ayarları iyi yaptılar. Ayrıca elimde resmi faturalı iş kağıdım oluyor, olmadı mı en azından biryerlere şikayetçi olabilirim diye düşünüyorum.

eros

0
2012 fb7 1 sene oldu alalı. lpg de ve benzinde ışıklarda durduğumda ara ara sarsıntı yapıyordu.Sanayide bir ustaya boğaz kelebeğini temizletmek için götürdüğümde hava filitre boğaz hortumu yırtılmış.yenisini sanayii de bulamadım usta geçici olarak yapıştırıp bant sararak tamir etti.Boğaz kelebeği temizlendi.Sabahları soğukta ilk çalışmada devir 1500 ve üzeri çalışıyor sanki otomatik çitle çekilmiş gibi gaz vermeye basladi.Biraz ısınınca 900 devire iniyor .Kalkışta hiç gaz vermeden yüksek rölantide gitmeye başladı araba.Araba tuhaf gelmeye başladı.Acaba hava hortumundaki yırtık kapandığından mi yoksa boğaz kelebeği temizliğinden mi kaynaklanıyor bilemedim.Ayrıca kelebek ayar mi yapılması gerek.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
2012 fb7 1 sene oldu alalı. lpg de ve benzinde ışıklarda durduğumda ara ara sarsıntı yapıyordu.Sanayide bir ustaya boğaz kelebeğini temizletmek için götürdüğümde hava filitre boğaz hortumu yırtılmış.yenisini sanayii de bulamadım usta geçici olarak yapıştırıp bant sararak tamir etti.Boğaz kelebeği temizlendi.Sabahları soğukta ilk çalışmada devir 1500 ve üzeri çalışıyor sanki otomatik çitle çekilmiş gibi gaz vermeye basladi.Biraz ısınınca 900 devire iniyor .Kalkışta hiç gaz vermeden yüksek rölantide gitmeye başladı araba.Araba tuhaf gelmeye başladı.Acaba hava hortumundaki yırtık kapandığından mi yoksa boğaz kelebeği temizliğinden mi kaynaklanıyor bilemedim.Ayrıca kelebek ayar mi yapılması gerek.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gaz kelebegını temızlettıkten sonra soz ettıgınız durumun olması normal zamanla duzelır

Geri