LPG'li araçta Benzin tüketimi

Aracınız
Arkadaşlar merhaba,

Aracım 2013 model Fb7 fabrika çıkıl LPG'li. Tüm LPG'li araçlar çalışırken vs. benzin harcadığını biliyorum.
Şu sıralar biraz fazlamı benzin harcıyor acaba diye düşünmeye başladım.
13 gün önce 20TL'lik aldığım benzin bitti. Havalar soğuk belkide ama en fazla 2dk daha fazla çalışıyor motor ısınınca hemen lpg'ye geçiyor.
Benzin göstergesi doğru göstermiyor evet biliyorum ama 20tllik benzin aldığımda 90km gider diyor. 13 günün sonunda sıfırlandı 0 km gider diyor. Aşağı yukarı doğru gösteriyor diye biliyorum modül takılmasa bile. 0 km gider diyincede korkuyorum gerçekten bittiyse araç çalışmaz diye.

Sizce normalmi ? 160km yol yaptım bu 13 gün içerisinde LPG ile. Bu süre zarfında 20tl'likte benzinim gitti. Aya vurursak nerdeyse ayda 50TL Benzin parası ödemiş olucam ve lpg'nin hiçbir anlamı kalmıcak zaten LPG'de bile 40 kuruş yakıyor İstanbul trafiğinde.

Arkadaşlar merhaba,

Aracım 2013 model Fb7 fabrika çıkıl LPG'li. Tüm LPG'li araçlar çalışırken vs. benzin harcadığını biliyorum.
Şu sıralar biraz fazlamı benzin harcıyor acaba diye düşünmeye başladım.
13 gün önce 20TL'lik aldığım benzin bitti. Havalar soğuk belkide ama en fazla 2dk daha fazla çalışıyor motor ısınınca hemen lpg'ye geçiyor.
Benzin göstergesi doğru göstermiyor evet biliyorum ama 20tllik benzin aldığımda 90km gider diyor. 13 günün sonunda sıfırlandı 0 km gider diyor. Aşağı yukarı doğru gösteriyor diye biliyorum modül takılmasa bile. 0 km gider diyincede korkuyorum gerçekten bittiyse araç çalışmaz diye.

Sizce normalmi ? 160km yol yaptım bu 13 gün içerisinde LPG ile. Bu süre zarfında 20tl'likte benzinim gitti. Aya vurursak nerdeyse ayda 50TL Benzin parası ödemiş olucam ve lpg'nin hiçbir anlamı kalmıcak zaten LPG'de bile 40 kuruş yakıyor İstanbul trafiğinde.

20 TL den fazla benzin alin [MENTION=8813]UfukAydın[/MENTION] ?

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
20TL'lik benzin ile benzin pompasını elinize almanız yakındır. çeyrek deponun altına inmenizi pek tavsiye etmem.

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
13 günde 160km gittiginize gore kisa mesafelerde kullanmissiniz aracı. Dolayısıyla benzin tüketimi bence normal. Kisa mesafe kullanimlarda lpgnin hicbir faydasi yok. Ozellikle araci calistirip hemen hareket ettigimde 20litrelerde oluyor benzin tuketim ortalamasi. Malum kış sartlari olunca daha da fazla yakiyor ve lpgye gecis uzun sürüyor. Ben sizin aracta problem oldugunu düşünmüyorum

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Motor ısısı 35 derece civarına gelene kadar benzinle gidiyor araç. Kış aylarında motor daha geç ısınacağı için daha uzun süre benzinle gidiyoruz.
Ben Haziran ayı başında doldurduğum benzin deposunu kasım başında bitmeden tekrar doldurttum. Şu an yarım depo civarında kaldı. Yani yazın beş altı ay giden bir depo benzin kışın iki üç ay gidiyor benim kullanımıma göre.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
13 günde 160km gittiginize gore kisa mesafelerde kullanmissiniz aracı. Dolayısıyla benzin tüketimi bence normal. Kisa mesafe kullanimlarda lpgnin hicbir faydasi yok. Ozellikle araci calistirip hemen hareket ettigimde 20litrelerde oluyor benzin tuketim ortalamasi. Malum kış sartlari olunca daha da fazla yakiyor ve lpgye gecis uzun sürüyor. Ben sizin aracta problem oldugunu düşünmüyorum

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Evet hep kısa mesafe kullanıyorum aracımı. Zaten bir ihtiyaç için değil zevk için aldım ve modifiye yaptım. Açıklamanız için teşekkür ederim.
Büyük ihtimal dediğiniz gibi normal bir durum bu ozaman. Teknikten anlamadığım için soruyorum. 20tllik benzin 3,5lt ediyor zaten. Buda yeterince az bir miktar.
Normal bir durummu diye sormak istedim olumsuz bir dönüş ne bu forumdan nede diğer arkadaşlardan aldım. Sanırım normalmiş , teşekkürler :)

Aracınız
Motor ısısı 35 derece civarına gelene kadar benzinle gidiyor araç. Kış aylarında motor daha geç ısınacağı için daha uzun süre benzinle gidiyoruz.
Ben Haziran ayı başında doldurduğum benzin deposunu kasım başında bitmeden tekrar doldurttum. Şu an yarım depo civarında kaldı. Yani yazın beş altı ay giden bir depo benzin kışın iki üç ay gidiyor benim kullanımıma göre.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Evet kış olduğu için , normalde yazın 30-40 saniyede LPG'ye geçiyordu. Bu sefer 2dk filan sürüyor havalar soğuk çünkü.
Kışın biraz benzin alıcaz anlaşıldı :)

Zaten benzin ve lpg araclarin en gicik yani bu benzin alinca arabadan soguyorum ? 0 km gider deyince depo doluya yakinken de diyor bazen tüp koyunca geri 500 km gider diyor. En soldaki yakit gostergesi yine iyi. 20 tl de benzin alinnazki ama hocam ? 100 tl alin en az 2 ay kafa rahat olsun.

Geri