Honda Civic Executive Eco 2017 Modeli Yakıt Tüketimi

Aracınız
Merhabalar ;

Aracı geçtiğimiz Perşembe Günü Aldım İstanbul Yenibosna Şubesinden LPG Fulledim Benzin Yarıyı geçtim, Fakat LPG'de 2 diş LPG vardı üstünede 85 TL fulledim 175 KM Yol yaptım üstüne 85 TL 'ye yani Neden bu kadar çok yakmıştır acaba ? Normal mi Anlamadım gitti Dizel Araba sattım ki daha az yakıtı olsun diye LPG düşündük hep ters tepti acaba diyorum ilk depo olduğu için mi ? Yada ilk otomatik arabam acaba ondan mı agresifte kullanmadım 120 geçmedim yani istanbul'da geçecek yol yok zaten Sizde bu durum neden kaynaklanmış olabilir tercübeli olanlar yardımcı olabilirmi kafam çok takıldı ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=11435]Kockaf52[/MENTION] Lpg 2 diş gösterirken mi 85 TL lik gaz aldınız bu kısmı anlayamadım?
Sıfır araçlar bir süre çok yakıyor bu bir gerçek, sizin aracı tanımanız motorundan alışmasından sonra yakıt biraz düşecektir.

Aracınız
[MENTION=11435]Kockaf52[/MENTION] Lpg 2 diş gösterirken mi 85 TL lik gaz aldınız bu kısmı anlayamadım?
Sıfır araçlar bir süre çok yakıyor bu bir gerçek, sizin aracı tanımanız motorundan alışmasından sonra yakıt biraz düşecektir.

Hocam Arabayı Aldığımda 2 diş gösteriyordu LPG Hemen AYGAZ 'a gittim Fullettim 85 TL Oraya geldiğimde 11 Km deydi araba fulledim gezdim istanbulda vs 182 KM Tekrar 1 dişe düşünce dedim ki fulleteyim ben gene Bu sefer 95 TL yakıt aldı Bakalım ne kadar gidecek bu yakıt anlamadım gitti valla Bu kadarı fazla bence Bir sıkıntı mı var acaba

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam Arabayı Aldığımda 2 diş gösteriyordu LPG Hemen AYGAZ 'a gittim Fullettim 85 TL Oraya geldiğimde 11 Km deydi araba fulledim gezdim istanbulda vs 182 KM Tekrar 1 dişe düşünce dedim ki fulleteyim ben gene Bu sefer 95 TL yakıt aldı Bakalım ne kadar gidecek bu yakıt anlamadım gitti valla Bu kadarı fazla bence Bir sıkıntı mı var acaba

Öncelikle lpg göstergeniz hatalı gösteriyor, lpg düğmesine parmağınız ile basılı tutun sinyal sesini duyduktan sonra gösterge kalibre oluyor, bu şekilde daha sağlıklı depo seviyenizi görürsünüz, yakıt konusunda 1000km ye kadar biraz yakıta katlanın halen azalma olmaz ise servise lpg ayarı için gidin derim.

Aracım 4500km de
120 tl gaz doldurdum
Antalya dan kaş ilçesine gittim geldim eco mod kapalı. Ve dönüşte şehir içi kullandım 450 km yol yaptı

LG-D802TR cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
arkadaşlar merhaba,
düşük yakıt seviyesi şansına sahip olan arkadaşlara imreniyorum. benim 2017 eco exe otomatik aracım var. şuan 7500 km'de. arabaya alışma, arabanın bana alışma süresi çoktan geçti :)
uzun yolda araç yaklaşık 24 kuruş(3 TL'den aldığım zaman, yani ortalama 8lt /100 km) fakat şehir içi kullandığımda, full depo ile 110 km yol yaptım, 2 çizgi kaldı. yani yaklaşık bu seviyede yakarsa 30 km daha yol yaparım. full depo 140 km şehir içi yapıyor. yani neredeyse km'de 80 - 90 kuruş yakıyor.
benim gibi müzdarip olan hiç mi yok? şehir içinde agresif sürüş yapmıyorum, gaza ani yüklenmeler ani frenler de yapmıyorum.

ywzckr

0
arkadaşlar merhaba,
düşük yakıt seviyesi şansına sahip olan arkadaşlara imreniyorum. benim 2017 eco exe otomatik aracım var. şuan 7500 km'de. arabaya alışma, arabanın bana alışma süresi çoktan geçti :)
uzun yolda araç yaklaşık 24 kuruş(3 TL'den aldığım zaman, yani ortalama 8lt /100 km) fakat şehir içi kullandığımda, full depo ile 110 km yol yaptım, 2 çizgi kaldı. yani yaklaşık bu seviyede yakarsa 30 km daha yol yaparım. full depo 140 km şehir içi yapıyor. yani neredeyse km'de 80 - 90 kuruş yakıyor.
benim gibi müzdarip olan hiç mi yok? şehir içinde agresif sürüş yapmıyorum, gaza ani yüklenmeler ani frenler de yapmıyorum.

Benim tuketimim de fazla hocam sehir ici 100km de 13lt civarlarinda 41 kr filan benzini de katarsak 50kr civarinda tuketimim ama senin gibi 80 kr 1 defa gelebildim oda daga tirmandirirken. Yokuslu arazide aracinizi kullaniyorsaniz bu tuketim anca elde edilir. Yada lpg tusuna basili tutun tekrar kalibrasyon yaptirin lpg gostergesi her zaman dogru gostermiyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Benim tuketimim de fazla hocam sehir ici 100km de 13lt civarlarinda 41 kr filan benzini de katarsak 50kr civarinda tuketimim ama senin gibi 80 kr 1 defa gelebildim oda daga tirmandirirken. Yokuslu arazide aracinizi kullaniyorsaniz bu tuketim anca elde edilir. Yada lpg tusuna basili tutun tekrar kalibrasyon yaptirin lpg gostergesi her zaman dogru gostermiyor.

tekrar merhaba,
ben arabayı aldığımdan beri ilk kez depoyu full şehiriçi kullandım. bugün yazıyı yazdıktan sonra başka sayfalarda belirttiğiniz gibi kalibrasyonu denemek için öğlen arasında arabada lpg tuşuna uzun süre basılı tutarak kalibre ettim. sonuç inanılmaz :D 2 çizgi kalan depo, 6 çizgiye çıktı :D
teşekkürler yardımlarınız için, umarım sadece gösterim kaynaklı bir hatadandır, depoyu bitirince merak eden arkadaşlar için kaç km yaptığımı söyleyeceğim.
iyi günler.

Aracınız
Civic FC5 2017
arkadaşlar merhaba,
şehir içi 41 kurus yaktı. daha sonra full depoyla 110-120-130 km hız aralığında tekirdağa gittim hava -4 dereceydi. 1 depo ile 380 km yol yaptım.

ywzckr

0
arkadaşlar merhaba,
şehir içi 41 kurus yaktı. daha sonra full depoyla 110-120-130 km hız aralığında tekirdağa gittim hava -4 dereceydi. 1 depo ile 380 km yol yaptım.

Hocam -4 derecede ne yakiyor bilmiyorum ama benim arac 110 ile 3-7 derece araliginda 400 bulmadi. Lpg icin gercekten fazla yakiyor arac. Ama bunda lpg de cok oyun var ulkede suanda bunun etkisi var. Ekonomik olarak sorundayiz istasyonlarin maksimum kar %10 imis indirim yaparak %5-7 dusuyormus faiz oranlari arttigi icin kredi karti %2.5 komisyon istiyormus bankalar adamlara %3 kar anca var. Bir istasyon 10000 litre satsa 300 litre kar elde ediyor 1800 lira gunluk yapar aylik 54 bin kâr adamin iscileri ve kirasini karsilamaz evimin karsisindaki opetin aylik kirasi 80 bin eiz dusunun. Ozel ders ders ogrencimin babasi petrolcu ailecek petrolculer, adam bana kârini gosterdi anlatti akaryakittan ve petrolun icindeki market/lokanta market daha fazla kar elde ediyor petrol satisindan adam sayip sovdu ekonomiye. Bakin acik soyluyorum net gormus biri olarak petrol isi yurumuyor bu sekilde devam ederse arabaya su koyacaz. Yakit az gidiyorun turkcesi petrolcu kar elde edemedigi icin vatandasi kazikliyor.
Sizle nerdeyse benzer tuketimlerimiz ekonomi iyi degil bence bu surecte aracin fazla yaktigindan degil, akaryakit kalitesinin cok kotu olmasi bizi bu hale sokan, tabi aracta fabrika verilerinde olani yakmiyor tuketim icin bir yazilim yapmalari lazim ama yapacaklarini sanmiyorum. Bu hepimize yansiyacak zamanla eminim.

Geri