Lastik Seçim

İyi günler arkadaşlar. 2016 model fb7 kasa aracım var 30.000 bakımına girdiğimde lastiklerin 2mm altında olduğu ve değişmesi gerektiği servis tarafından söylenildi.
Aracıma daha önce voglant 4 cm spor yay taktırmıştım. Jantları değiştirmeyi düşünmüyorum. Orijinal lastik ebatıda 205/55/16 dır. Ben bu oranı 225/55/16 yapabiliyor muyum? Bilgisi olan yorum yapabilirse. IMG_0106.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
İyi günler arkadaşlar. 2016 model fb7 kasa aracım var 30.000 bakımına girdiğimde lastiklerin 2mm altında olduğu ve değişmesi gerektiği servis tarafından söylenildi.
Aracıma daha önce voglant 4 cm spor yay taktırmıştım. Jantları değiştirmeyi düşünmüyorum. Orijinal lastik ebatıda 205/55/16 dır. Ben bu oranı 225/55/16 yapabiliyor muyum? Bilgisi olan yorum yapabilirse. Ekli dosyayı görüntüle 5221

Paran varsa yaparsin tabii neden yapamayasin da neden 205'i 225 yapma gereksinimi duydunuz anlamadim. Ayrica 2 yillik aracin lastigi nasil oluyo da bu kadar cabuk bitiyor. Anlamadim dogrusu.

HUAWEI MT7-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

speed

0
Benim aracda 2015 model arka lastikler bitti önden çekişli arabanın arka lastikleri yemesi şaşırtıcı değilmi.

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Paran varsa yaparsin tabii neden yapamayasin da neden 205'i 225 yapma gereksinimi duydunuz anlamadim. Ayrica 2 yillik aracin lastigi nasil oluyo da bu kadar cabuk bitiyor. Anlamadim dogrusu.

HUAWEI MT7-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Servisteki personel virajlı yollarda çok kullanılınca visa sistemi devreye girdiği için lastik ömrünü kısaltmaktadır şeklinde bilgi verdi.
Benim merak ettiğim bizim jantların genişliği nedir?
6.5 genişlikte en son 215
7 de ise en son 225 taban genişliği yapılabilmektedir.
Tabanı genişletme amacım ise 205 in dar olmasıdır.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bizim FB7 henüz 18k kilometrede on lastiklerin emniyet çizgisine inmesine çok az kaldı arka lastikler gayet iyi durumda yaz basinda ön ve arka lastiklerin yerini degistirecegiz, gecen yaz çok uzun yol yaptık ve hepsinde de viraj vardı bütün virajlarada fazlasıyla sert girdik lastikler çoğu virajda öttü hadi on lastikler bundan yenmiş olsun ama [MENTION=6869]speed[/MENTION] hocam sizin arka lastiklerin bitmesine bende anlam veremedim

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

speed

0
Bizim FB7 henüz 18k kilometrede on lastiklerin emniyet çizgisine inmesine çok az kaldı arka lastikler gayet iyi durumda yaz basinda ön ve arka lastiklerin yerini degistirecegiz, gecen yaz çok uzun yol yaptık ve hepsinde de viraj vardı bütün virajlarada fazlasıyla sert girdik lastikler çoğu virajda öttü hadi on lastikler bundan yenmiş olsun ama [MENTION=6869]speed[/MENTION] hocam sizin arka lastiklerin bitmesine bende anlam veremedim

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Çok kişiye dedim ama kimse çözemedi bu işi nasıl kullandıysam artık arabayı öyle gazabasan patiçeken elfireni çeken biride değilim.

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

araştırma yaptığım bir konuydu yardımcı olmak isterim aynı sorunla bende uğraşıyorum, 16'' için yanak minimum 55 seçilebiliyor ancak 50ler için 16ınch seçeneği yok, 225 daha tabanlı yapar yol tutuşu sağlar fakat şöyle bir durum dezavantajı var, lastik geniş olunca yönlendirmelerde ve rot balans ayarı sorunu oluşuyor ve yanaktan daha çok yeme yapıyor, ben açıkcası kendim 215/55/16 94W ile değiştirmeyi düşünüyorum marka olarakta aldığım amca lastik değiştirmedim oğlum hiç orjinal lastikeri dedi, continental var temmuzda vizeye girdim sorunsuz geçti fakat lastik istiyor, michelin,lassa,continental arasında kaldım ama continental'den yana olucak sanırım tercihim.

Geri