Arkadaşlar merhaba

emr61

0
2010 dream Honda Civic e sahipim 20 gün önce yağını yeni değiştirdim bugün başka bir arıza nedeniyle ile gittiğim usta araba hafif rampada yağını ölçtü eksik dedi 1 litre yağ ekledi kafama takıldı bı kaç yere gösterdim onlarda yağ fazla dedi 1 litre kadar yağı tekrar geri aldirttim tekrar yağ ilave edilip geri çekilmesinden dolayı bi sıkıntı oluşurmu

General Mobile 4G Dual cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
2010 dream Honda Civic e sahipim 20 gün önce yağını yeni değiştirdim bugün başka bir arıza nedeniyle ile gittiğim usta araba hafif rampada yağını ölçtü eksik dedi 1 litre yağ ekledi kafama takıldı bı kaç yere gösterdim onlarda yağ fazla dedi 1 litre kadar yağı tekrar geri aldirttim tekrar yağ ilave edilip geri çekilmesinden dolayı bi sıkıntı oluşurmu

Araç düz bi zemindeyken yağ çubuğundan çekip kontrol edebilirsin( yağ çubuğu da cins bi araçtır civic ) bi sorun olmaz fazla yağın geri alınması, eğimli yerlerde yapılan kontrollerde eksik yada fazla olması normaldir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Düz yolda bile baksaniz araç belli süre bekledikten sonra doğru ölçüm oluşur rampada ölçüm olmaz

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=11790]emr61[/MENTION] fazla yağ basıncı arttırır üst kapağa baskı yapar, uzun süre kullanımda krank keçesine zarar verebilir. 200 300 ml genelde zarar vermez ancak fazlası durumu değiştirebilir. Çok yüksek devir yapmadın ve çok kullanmadan yağı aldıysan sıkıntı olmayabilir. Yağ ölçümü düz bir zeminde stop ettikten en az 15 dk sonra ölçülmeli ve fotoğraftaki çizgili alan içinde olmalı. O çizgili alanın ortası normal seviye. Alt minimum üst max seviye. Yağ ekledikten sonra seviye nereye geldi baktınız mı?
761daed6de7e15ffa6cdb8cfa4efefd2.jpg

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

emr61

0
[MENTION=11790]emr61[/MENTION] fazla yağ basıncı arttırır üst kapağa baskı yapar, uzun süre kullanımda krank keçesine zarar verebilir. 200 300 ml genelde zarar vermez ancak fazlası durumu değiştirebilir. Çok yüksek devir yapmadın ve çok kullanmadan yağı aldıysan sıkıntı olmayabilir. Yağ ölçümü düz bir zeminde stop ettikten en az 15 dk sonra ölçülmeli ve fotoğraftaki çizgili alan içinde olmalı. O çizgili alanın ortası normal seviye. Alt minimum üst max seviye. Yağ ekledikten sonra seviye nereye geldi baktınız mı?
761daed6de7e15ffa6cdb8cfa4efefd2.jpg

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Çok teşekkür ederim sağolun yağ seviyesi çizgili bölüm un üstüne geçip boğaz a kadar gelmişti 50 km anca yapmışım dir yağı aldıktan sonra sonra ki kontrol de çizgili bölüm de kaldı

Geri