Akü problemi ve uyarı ışığı

Aracınız
Aracım 2 gün önce çalışması akü problemi olduğunu anladım takviye güç kablosu ile başka bir aracın aküsü ile çalıştırdıktan sonra problem olmadi fakat kontakta beklerken yağ ışığı turuncu bir isik ve akü ışığı yanıyor bekleyince turuncu ışık sönüyor diğerleri araç çalıştığında sönüyor i mid ekranında hiç uyarı almadım

Bu ışıkların yanması normal miIMG_20180127_123518.jpgIMG_20180127_122142.jpg

PRA-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=9532]fozerpalet[/MENTION] Akü problem çıkarınca arıza ışıkları yanıyor bu normal bir durum, siz problem çıkardıktan sonra aküyü değiştirmediniz mi?
Değiştirmediyseniz akünüzü değiştirmeniz gerekiyor.

Aracınız
Merhaba arkadaşlar benim başımda çok enterasan bir sorun var konu acamadıgımdan buraya yazdım ne kadar doğru bilmiyorum konuya geleyim benim 2012 model civic eco fb7 aracım var benzinli aracının akışı müzik dinlerken bitti takviye ettik çalıştırdık akücüye gittim servis bana 150 km bu arada akücü aracın eksik sarj ettiğini rolentide 12.7 volt sarj degeri oldugunu ve normalde 14 lerde olması gerektiginikömürlere bakılması gerektiğini söyledi bende yapmasını söyledim aracın sa4j dinamosunu söktük ve konnektörünü değiştirdik geri taktık fakat araç tekrardan aynı rolentide 12.7 volt gösterdi o arada ben farlarla oynadım ve farları acınca 14.5 volt oluyor kapatınca 12.7 lere düsüyor elektrikçi bunun normal olmadığını söyledi sizce bu arıza nedendir yardımcı olabilirmisiniz. başına böyle bir aorun gelen varmı bu arada sarj degerini konjektörü degistirmeden önce farlar kapalı sekilde ölçmüştük sevgiler..

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=7890]oznozsoy[/MENTION] Bildiğim kadarı ile cevap vereyim, akü şarjı bittikten sonra akünün normal haline dönmesi için yaklaşık durmadan 2-3 saat çalışması gerekiyor diye biliyorum, siz bu durumu sağlamadı iseniz akünüz tam şarj olmamış olabilir, [MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam sen bu konularda daha bilgilisin yorumun nedir?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Yani bu durum bana çok enteresan geldi. Altarnatörde bir sıkıntı olmadığı aşikar çünkü 14 v u farlar açılınca görüyor. Far tesisatında bir oynama olmuş muhtemel. Farlarınız veya gündüz farları led mi bu arada? Bu olay gündüz farlarından çıkacak gibi geliyor ama yanlış yönlendirme yapmak istemem. Ayrıca amerikan park varsa onu da belirtir misiniz? [MENTION=7890]oznozsoy[/MENTION] [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION]

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Merhaba arkadaşlar benim başımda çok enterasan bir sorun var konu acamadıgımdan buraya yazdım ne kadar doğru bilmiyorum konuya geleyim benim 2012 model civic eco fb7 aracım var benzinli aracının akışı müzik dinlerken bitti takviye ettik çalıştırdık akücüye gittim servis bana 150 km bu arada akücü aracın eksik sarj ettiğini rolentide 12.7 volt sarj degeri oldugunu ve normalde 14 lerde olması gerektiginikömürlere bakılması gerektiğini söyledi bende yapmasını söyledim aracın sa4j dinamosunu söktük ve konnektörünü değiştirdik geri taktık fakat araç tekrardan aynı rolentide 12.7 volt gösterdi o arada ben farlarla oynadım ve farları acınca 14.5 volt oluyor kapatınca 12.7 lere düsüyor elektrikçi bunun normal olmadığını söyledi sizce bu arıza nedendir yardımcı olabilirmisiniz. başına böyle bir aorun gelen varmı bu arada sarj degerini konjektörü degistirmeden önce farlar kapalı sekilde ölçmüştük sevgiler..
Probleminiz ne durumda baktırdınız mı?

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
[MENTION=964]maksu[/MENTION] Merhaba abi aracın aküsünü şarj ettik servisi arayıp sordum çalışma şekli böyle dediler bende vardır bir bildikleri dedim ama bugün aracı temizlerken müzik dinledim aracın aküsü yine bitti araçta ekstra zenon farlar var ama onları ben 2 sene önce aldım onlardan yapacağını düşünmüyorum kime sorduysam bi aksilik var diyor araç far açıkken gece gündüz hiç sıkıntı vermiyor farları kapalı gezerseniz şarj değeri 12 lere düşüyor ve yolda kalıyor şuan icin farlar açık gezmek zorundayım

Aracınız
Servisi arayıp sorunu söyledim sarj değerlerinin normal olduğunu araç farları açınca otomatik olarak sarj değerlerinin yükseleceğini söylediler sorun aküde dediler bende aküyü zorla gârantiden degistirdim şuan bi sorun yok deniyorum akü yine biterse servise gidicem son çare herkeze iyi günler

Geri