Subap ayari sonrasi lpg durumu

Omer42

0
Arkadaşlar merhaba.. aracıma subap ayarı yaptırdım ardından lpg ayarı ve depoyu fulledim.. şimdi 40 km oldu lpg 2 dis yanıyor.. ustama da guveniorm.. sizce neden böyle olmuştur..

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar merhaba.. aracıma subap ayarı yaptırdım ardından lpg ayarı ve depoyu fulledim.. şimdi 40 km oldu lpg 2 dis yanıyor.. ustama da guveniorm.. sizce neden böyle olmuştur..

Lpg nin ışıklarına aldanmayın , benim aracımda da tam doluyken 4 diş yanıyor, 180-200 km de 4 diş bitip kırmızı ışık yakıyor. Kırmızı da bi 180-200 daha gidiyorum ş.içi. Her lpg aldığımda trip A yada trip B den birisini sıfırlayıp doldurduktan sonra kaç km gittiğimi takip ediyorum sadece daha güvenilir oluyor. Ama şöyle bi uyarı yapayım lpg li araç kullanırken deponuzda en az yarım depo olacak şekilde benzin bulundurun ki Uzun yola çıktığınızda benzin pompasını yakmayın.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Omer42

0
[MENTION=11758]w0lkan[/MENTION] aynen hocam benzine dikkat ediorm zaten.. yalnız yakit düşsün die subap ayarı yaptırdım şehir içi 30 lt lpg ile 270 km gidiordum.. şimdi göz lpg ışıklarına takıldı bakiorm 40 km olmuş 2 dis azalmış canım sıkıldı.. peki bitti uyarısı verip lpg Yi tekrar aç kapa yapiormusunuz ?

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
[MENTION=11758]w0lkan[/MENTION] aynen hocam benzine dikkat ediorm zaten.. yalnız yakit düşsün die subap ayarı yaptırdım şehir içi 30 lt lpg ile 270 km gidiordum.. şimdi göz lpg ışıklarına takıldı bakiorm 40 km olmuş 2 dis azalmış canım sıkıldı.. peki bitti uyarısı verip lpg Yi tekrar aç kapa yapiormusunuz ?

Lpg tankınız küçük anladığım kadarıyla, hondalar ş.içi benzinde zaten 9 litreleri tüketir,lpg de ise 1-2 litre daha fazladır yani 11-12 litre. Bu hesaba göre 30 litre ile 270 km normal gibi duruyor. Sorunuza gelince; bazen lpg bitmeye yakınken mecbur kalıp overload(tam gaz) yaptığım oluyor,bu şekilde yaptığımda daha erken bitti uyarısı veriyor.( lpgnin tank içindeki basıncı düştüğü içindir büyük ihtimalle). Stabil sürüşe geçtiğimde tekrar lpg ye geçiriyorum aracı bi sorun olmuyor. Bu sıkıntı lpg doluyken yada yarımken falan değil son 10-20 km si kalmışken yapıyor.

Omer42

0
Lpg tankınız küçük anladığım kadarıyla, hondalar ş.içi benzinde zaten 9 litreleri tüketir,lpg de ise 1-2 litre daha fazladır yani 11-12 litre. Bu hesaba göre 30 litre ile 270 km normal gibi duruyor. Sorunuza gelince; bazen lpg bitmeye yakınken mecbur kalıp overload(tam gaz) yaptığım oluyor,bu şekilde yaptığımda daha erken bitti uyarısı veriyor.( lpgnin tank içindeki basıncı düştüğü içindir büyük ihtimalle). Stabil sürüşe geçtiğimde tekrar lpg ye geçiriyorum aracı bi sorun olmuyor. Bu sıkıntı lpg doluyken yada yarımken falan değil son 10-20 km si kalmışken yapıyor.

Anladım hocam teşekkür ederim bilgileriniz için

Abi bunu soracağına git şuan Lpg yi fulle. Aldığı miktarı gittiğiniz Km y bölün Km ye ne yaktığınız çıksın. Bitmesini beklemeye gerek Yok

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Brc nin tüp biterkenki sesini nasıl kapatırız ne yaptıysam tıkyok

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben kameraya çakmaklıktan güç çekerken 2 vidayı sökerek orayı açtığımda buzzer görmüştüm. Sistemden hiç ses çıkmasın diyorsan buzzer ın bir kablosunu kes hiç ses soluk çıkmaz [MENTION=6869]speed[/MENTION]

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

speed

0
[MENTION=964]maksu[/MENTION] hafta sonu brc ye gidicem yoksa biryöntemi iş başa düştü demektir söküp sesi zayıflatmak için bantla falan yapıştırırım . İşterindeki bir elektrik mühendisi arkadaş hoparlör ile arasına basit bir devre koyarak sesi 3. Ya 5 dakkada bir bip lemesi sağlana bilir yaparsak hayır için maliyetine dağıtıcam

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri