Civic FC5 Fc5 ilk muayene süresi?

Arkadaşlar aracım Civic fc5 elegance eco otm. Bugün fark ettim aracımın ruhsatında muayene geçerlilik tarihinde 29.03.2019 yazıyor. Tescil tarihi 29.03.2017. Tüvtürk te ilk muayene 3 yıl daha sonra 2 yılda bir muayene edilir diyor. O halde benim ilk muayene tarihim 29.03.2020 değil midir?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar aracım Civic fc5 elegance eco otm. Bugün fark ettim aracımın ruhsatında muayene geçerlilik tarihinde 29.03.2019 yazıyor. Tescil tarihi 29.03.2017. Tüvtürk te ilk muayene 3 yıl daha sonra 2 yılda bir muayene edilir diyor. O halde benim ilk muayene tarihim 29.03.2020 değil midir?

Aracınız tüplü değil mi?

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Tüp takılıp muayeneye girdikten sonra sıfır arac gibi dusunme kardesim. Muayene suresi iki yıla dusuyo bende aynı hatayı yaptım 130tl ceza odedim muayene de.. Ceza neyse bu donemde kaza VS yapsaydım kasko ve sigorta sıkıntı cıkartır Dı tahminen.. Muayenesiz arac oluyor haliyle.. Rç

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
O iste bi yanlislik var bence bende sifir fabrikasyon cikis lpgli aldim muayene tarih tescil tarihinden 3 yil sonrasi hatta arabayi aldigimizda ruhsata bakip "iyi lan muayenesi 3 yil sonraymis" demistim.

#06afm316 #fc5 #civic

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Orada şöyle bir durum oldu diye hatırlıyorum daha önceki konularda okuduğum kadarıyla;

İlk çıktığında araçlar lpg'li olduğu için muayenesi 2 yıldı. sonra buna itiraz eden arkadaşlar oldu aracın fabrikasyon lpg'li olduğunu trafikteki görevlilere anlattılar onlar da belgeleri yeniden düzenleyip 3 yıla çıkarmışlardı ruhsattaki muayene yazısını. Yani durum şu ki trafik şubeye başvurup bu işte yanlışlık var dersek 3 yıl olarak yeniliyorlar. Ben zamanında böyle anlamıştım, yanlışsa düzeltiniz :)

Merhabalar. Benim aracım 2017 Nisan çıkışlı aracı alacağım dönem Honda’nın tuvturk ile çalışmaları devam ediyor bilgisi almıştım. Yine de bekleme durumum yoktu ve aracı aldım muayeneye gittim. Yanlış hatırlamıyorsam mayıs ya da hazirandı Honda anlaşma sağlamış tuvturk ile. Bu tarihlerden sonra araç alanların ilk muayene süresi 3 yıla çıktı şeklinde bir yazı okumuştum. Yazıyı çok net hatırlıyorum. Ama trafiğe gidip itiraz edilse ne olur bilgim yok. İtiraz edip muayene tarihini değiştiren var mı aramızda?

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhabalar. Benim aracım 2017 Nisan çıkışlı aracı alacağım dönem Honda’nın tuvturk ile çalışmaları devam ediyor bilgisi almıştım. Yine de bekleme durumum yoktu ve aracı aldım muayeneye gittim. Yanlış hatırlamıyorsam mayıs ya da hazirandı Honda anlaşma sağlamış tuvturk ile. Bu tarihlerden sonra araç alanların ilk muayene süresi 3 yıla çıktı şeklinde bir yazı okumuştum. Yazıyı çok net hatırlıyorum. Ama trafiğe gidip itiraz edilse ne olur bilgim yok. İtiraz edip muayene tarihini değiştiren var mı aramızda?

Aynen dediğniz doğru. bende aracımı 2017 yılının ramazan ayına girmeden almıştım. Mayıs sonuydu galiba. bende de 3 yıl görünüyor. Bizden önce alan arkadaşım aracı almadan muayeneye sokturmuştu. 2 yıl yazıyor onun ruhsatta.

Geri