Acemi

muzur

0
Arkadaşlar meraba;
Foruma yeni üye oldum, zaten sürücü dünyasına da yeni katılanlardanım. 33 yıllık yaşantımın 32 yılında hiç araba sürmek gibi bir merakım olmadı. 2 çocuk olunca baktım hayat otobüs koltuklarında gitmiyor ehliyet alalım sonra arabada değil honda alalım diye düşündüm. Honda hiç merakım yokken bile dikkatimi çeken bir marka olmuştur. Arabalar hakkında ne kadar acemi olduğumu anlamışsınızdır. 32 yaşından sonra okuma yazma nasıl zor oluyorsa bu iş de bana öyle zor geldi.
Gelelim asıl konuya. Forumda FD6-FN1-FK2 gibi kısatmalar mevcut bunlar ne demek neyin kısaltması çözemedim, beni konuya alıştırmanız rica olunur :) Sabırlı davranışlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ayrıca otomatik vites - hybird araç hakkında yorumlarınız ve düşünceleriniz nedir, tabi otomatik vites olması lazım eşiminde kullanımı için rahat olacaktır. Hybird olması şart değil.
Yorumlarınızı bekliyorum.

kayhanbozkus

0
Yönetici
FD6 FN1 FK2 FC5 FB7 ES7 bu tarz kisaltmalar kasa kodu. Yanlissa illa ki duzelten olacaktir şasi numarasinin icinde var olan kodlar mesela 2004 vtecim NLAES7 diye basliyordu.

2004 Vtec Es7
2013 Elegance Fb7
2017 Elegance Fc5

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yazdıklarınız kasa kodları olarak geçiyor her araç için bulunan şasi numarası o kodlarla başlar. Hybrit araçlar şehir içi kullanımda ekonomi sağlıyor yüksek hızda genel olarak araçlar benzin tüketiyor.Otomatik vitesler tabiki kişisel seçim ama bayanlar açısından çok avantajlı ayrıca konfor da ön planda oluyor honda otomatik vites ayrı keyif verir :)

muzur

0
Yazdıklarınız kasa kodları olarak geçiyor her araç için bulunan şasi numarası o kodlarla başlar. Hybrit araçlar şehir içi kullanımda ekonomi sağlıyor yüksek hızda genel olarak araçlar benzin tüketiyor.Otomatik vitesler tabiki kişisel seçim ama bayanlar açısından çok avantajlı ayrıca konfor da ön planda oluyor honda otomatik vites ayrı keyif verir :)
Bilgi için teşekkür ederim. Honda araçlarında manuel alırsan hata edersin diyenler oldu. Otomatik çok iyidir alırsan honda yada toyata dediler anlamadığım için araştırma içindeydim Honda'da karar kıldım. Bakalım başka yorumlarada ihtiyacım olacak tabiki şuan bilgi açısından sıfırım çünkü hiç merak edip kontak çevirmedim.
Umarım sonu da başlangıcı kadar güzel olur.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Araç lpg li olan eco versiyonu açısından hem fabrika çıkışlı olması hem de sorunsuz çalışması sebebiyle sınıfında baya önde. Genel olarak her araçta olan sorunlar civicde de bulunuyor fakat bence olmazsa olmaz konularda özellikle şanzıman ve motor konusunda asla üzmez sizi.

Aracınız
Hosgeldiniz, buradan ne anlatabilirim ki size şimdi :))) Çok tehlikeli bir sektördür, sektör diyorum normal bi yerde çalışan extra da al satıcılar vardır bu işten 500 1000 kazanan o kişilerden uzak durun. Size tavsiyem sıfır bir araba almanız veya bütçeniz kısıtlı ise kurumsal bir firmadan araba bakmanız daha uygun olur. Tecrübe ister bilgi ister TR de 2. El araba piyasası çok tehlikeli, illa sahibinden almak istiyorsanız ilk ya da 2. Sahibinden almaya çalışın. Elden ele dolaşmış arabalardan hayır gelmez. Ayrıca temiz mal İnternete kolay kolay düşmez. Başka bir tavsiyede aile dostunuzdan araba almanızdan yana olmalıdır fakat almadan önce eğer istanbuldaysaniz buraya yazın size nereye baktirmaniz gerekecegini nelere dikkat etmeniz gerektiğini daha ayrıntılı bir şekilde yazabilirim. İlk önceliğiniz sedan bir araba ihtiyaçlarınızı karşılayabilir mi ? Karşılaşacak ise, bütçeniz ne kadar ? Sahip olmayı istediğiniz arabadan beklentileriniz ? (Yakıt, konfor vs ) Toyota da guzel arabadir,

SM-T800 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

muzur

0
Hosgeldiniz, buradan ne anlatabilirim ki size şimdi :))) Çok tehlikeli bir sektördür, sektör diyorum normal bi yerde çalışan extra da al satıcılar vardır bu işten 500 1000 kazanan o kişilerden uzak durun. Size tavsiyem sıfır bir araba almanız veya bütçeniz kısıtlı ise kurumsal bir firmadan araba bakmanız daha uygun olur. Tecrübe ister bilgi ister TR de 2. El araba piyasası çok tehlikeli, illa sahibinden almak istiyorsanız ilk ya da 2. Sahibinden almaya çalışın. Elden ele dolaşmış arabalardan hayır gelmez. Ayrıca temiz mal İnternete kolay kolay düşmez. Başka bir tavsiyede aile dostunuzdan araba almanızdan yana olmalıdır fakat almadan önce eğer istanbuldaysaniz buraya yazın size nereye baktirmaniz gerekecegini nelere dikkat etmeniz gerektiğini daha ayrıntılı bir şekilde yazabilirim. İlk önceliğiniz sedan bir araba ihtiyaçlarınızı karşılayabilir mi ? Karşılaşacak ise, bütçeniz ne kadar ? Sahip olmayı istediğiniz arabadan beklentileriniz ? (Yakıt, konfor vs ) Toyota da guzel arabadir,

Arabadan beklentim yeni bir kullanıcı olarak brni istediğim yere götürsün ve kısa vade de sorun çıkarmasın. Premium elagance dream bunlar nedir bilmem. Şekle ve fiyata ve 3 yıl sonraki satılabilme ihtimalinide düşünerek bakıyorum. Önerileriniz gerçekten altın değerinde mesela yukarıdaki ilan için düşünceleriniz nedir?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hybrid nedense pek tutulmadı. Diğer modeller için de forumda kasa kodları var. Yıllara göre de sıralama mevcut. Kullanım kılavuzları var. Dream-Premium-Elegance-Executive olarak boştan doluya doğru gidiyor kasalar. İlanını gönderdiğiniz kasa fd6 mesela, elegance modelinde sunroof ve vsa var güvenlik ve aksesuar açısından daha zengin.

Aracınız
Bagcilar, Esenyurt bu taraflar bana sıcak gelmemiştir hiç bir zaman. Araba 12 parça 7 yerinden darbe almış. Boyalı araba yolda bırakmaz, fakat parça değişmediyse tamir edilen parçalar varsa macun zamanla sıkıntı çıkarır çatlama yapar. Yani kısacası beğenmedim, ilan yeterince açıklayıcı değil. Honda marka araba almakta kesin kararlimisiniz ? Bana net bütçenizi belirtin bende size ona göre bir araba tavsiye edebilirim. Ayrıca bu kaslardan pek tavsiye etmem piyasası iyi olduğu için çok el değiştiriyor ve arabanın boyadan ziyade asıl değerini düşüren unsur budur. 2010 model bir FD6 var komşumda genelde yatiyor, geçenlerde akü bitmişti takviye yaptım araba daha 22 binde eskidigi için satmayı düşünüyordu satmamasi konusunda uyardım kendisini, yeni bir araba almak kolay değil ve son çıkan kasa civic ler hoşuma gitmiyor kozmetik açıdan değil başka sebepleri var, bir malın kalitesi satış sonrası belli olur motor ve vites kutusuna lafım yok neyse ince konular bunlar abicim :)))

Geri