Navitech Nx-221 ve Nx220 Güncelleme Anlatımı

Aracınız
kardeş nerden bulcam bu linki
Navitech Nx-221 cihazımı güncellemek için forumu biraz araştırdım, fakat istediğim bilgiye ulaşamadım. Dün cihazı en güncel haritaya güncelledim. Forumda, navitech kullanıcısı çok olduğu için faydalı olacağı düşüncesi ile buraya konu açtım ve güncelleme ayrıntılarını anlatacağım. Benim cihaz navitech nx-221, fakat nx-220 de aynı seride olduğu için aynı yöntemle güncellenebilir.

1- Öncelikle cihazın orijinal hafıza kartının yedeğini mutlaka bilgisayara alın.

2- Farklı hafıza kartlarına haritayı yükleyip güncelleme yapsanız bile güncelleme sonrasında orijinal hafıza kartı harici navigasyon çalışmıyor.

3- adresina girip kaydolun seçeneğinden cihaz markası olarak NAVİTECH, seri olarak da en alttan 4. sırada bulunan NX---R series olanı seçiyoruz.

4- Daha sonra devam et butonu ile üyeliği tamamlayıp üyelik sonunda Naviextras_Toolbox_Setup dosyasını bilgisayara indirip kurulumu yapıyoruz.

5- Navigasyon cihazının micro sd kartını çıkarıp bilgisayara bağlıyoruz ve kurduğumuz Naviextras Toolbox dosyasını çalıştırıyoruz ve oturum aç seçeneğine daha önce adresine üye olduğumuz kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.

6- Naviextras Toolbox güncelleme programı sd karttaki yazılımı bulup cihazı tanıyınca güncelleme seçeneğini tıklayıp güncelleme dosyaları indiriliyor ve sd karta kaydediyor. Güncelleme öncesinde yedek alıp almayacağımızı soruyor, bu tamamen sizin tercihiniz. Ama daha öncesinde bilgisayarda mutlaka yedeğiniz olsun.

Burada önemli olan bir hususta sd karttaki navigasyon dosyalarının tek klasör içerisinde olmaması. Tek klasör içinde olduğu zaman Naviextras Toolbox güncelleme programı hafıza kartındaki navigasyon dosyalarını görmüyor. Dilimin döndüğü ölçüde anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı bir konu olur.

ikokci

0
Aracınız
Civic FC5 2017
İlk sayfada mesajın içeriğinde linkler ve anlatım mevcut.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ikokci

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Mobildeyseniz ondan gözükmüyor olabilir

ENSAR

0
Sd kartin ne ise yaradigini bilmiyordum arabayi aldigim kisiye al bu bende kalmis dedim ve geri versim oda ses cikarmasi aldi.adam bulamiyorum diyo simdi ne yapmam gerekiyor bulamazsa lutfen yardim :(

ikokci

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Yeni bir sd karta forumda paylaşılan igo navigasyonu kopyalayarak kullanabilirsiniz.

Geri