2016 fb7 kaloriferi açtığımda gelen ses

2-3 gündür farkettim daha önce böyle bişey yoktu kaloriferi açtığımda sağ kapı tarafındaki gözenekten çok hafif bi ses geliyor sanki bişey sürtüyomuş gibi rahatsız edici bi ses değil ama hissediliyor yeni olmaya başladı . Kafama takıldı bilgisi olan yada daha önce böyle bişeye rast gelen yardımcı olabilirmi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Polen filtresini çıkartın torpidonun içerisinden
Oraya yaprak vs benzer bir şey gelmiştir o ses yapıyordur fan çalıştıkça

Eger fandan gelen ses sadece sicak hava açıkken yapıyorsa ve frene falan basınca geliyorsa, her zaman olmayan ama baya rahatsız edici ve 1-2 saniye süren, sanki vantilatör çalışırken içine yumuşak plastik bir nesne sokulduğunda çıkabilecek bir sesse ; bunun için Honda Türkiye bülten yayınlamıştı ve benim aracımda bu ses vardı. Ankara Honda Efe'deki bir servis görevlisi bu sorunu göğsü komple sökmeden nasıl tamir edileceğini bulmuştu. Ben de bunu öğrenince Adana Honda Tekbaş'a gittim ve bu servis elemanıyla telefonda görüştürdüm birbirine tarif ettiler ve yaklaşık 5 dakikada halledildi.(Adana'daki servis komple göğsün söküleceğini ve 2 gün sürebileceğini söylemişti.) Eğer böyle değil de sanki uzaktan kumandalı çocuk arabalarının dinamosunun çalışmasına benzeyen bir sesse bu herkeste var ve çözümü yok zannımca.

Eger fandan gelen ses sadece sicak hava açıkken yapıyorsa ve frene falan basınca geliyorsa, her zaman olmayan ama baya rahatsız edici ve 1-2 saniye süren, sanki vantilatör çalışırken içine yumuşak plastik bir nesne sokulduğunda çıkabilecek bir sesse ; bunun için Honda Türkiye bülten yayınlamıştı ve benim aracımda bu ses vardı. Ankara Honda Efe'deki bir servis görevlisi bu sorunu göğsü komple sökmeden nasıl tamir edileceğini bulmuştu. Ben de bunu öğrenince Adana Honda Tekbaş'a gittim ve bu servis elemanıyla telefonda görüştürdüm birbirine tarif ettiler ve yaklaşık 5 dakikada halledildi.(Adana'daki servis komple göğsün söküleceğini ve 2 gün sürebileceğini söylemişti.) Eğer böyle değil de sanki uzaktan kumandalı çocuk arabalarının dinamosunun çalışmasına benzeyen bir sesse bu herkeste var ve çözümü yok zannımca.

Polen filtresini sökmeyede fırsatım olmadı öyle çok abartılı değil hafif bi ses dikkat etmezsen farkına bile varmıyosun bende yeni farkettim daha önceden varmıydı diye kendimi sorgular oldum . Sadece sağ gözenekten geliyo ön cama verdiğimde bu ses yok. poleni söküp bi bakıcam artık ses sizin dediğinz gibi herkeste varsa sorun etmeye gerekte yok

O zaman iki ihtimal:
1) Sağ gözeneği sağa ve sola hareket ettirmeye çalıştığımız nikelajlı kısım boşluk yapmıştır. Yolda giderken ses geldiği zaman elinizi ona dokundurun ve ses çıkmasını engellemeye çalışın eğer ses kesilirse sorun o kısımdadır.(Benim araçta bu sorun var.)
2) Sağ gözeneğin içine yaprak girmiştir o sallanıyordur. Kompressor tabancası bulursanız içine biraz hava sıkın.

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim hepsini deneyeceğim bu ara bide yoğun çalışıyorum sadece işe git gelde görüyorum arabayı bi boş zamanım olsa hepsine bakıcam burdanda paylaşırım artık çok sağolun

Polen filtresini söktüm pek kirli değildi bi iki çekirdek kabuğu ölü sinek vs temizledim taktım ses hala devam ediyor pek rahatsız edici değil böyle devam edeyim bakalım hayırlısı olsun

Geri