Fd6 kasa temiz civic ariyorum..

Aracınız
Arkadaşlar cümleten selamın aleyküm. Kendim eski kasa fiesta kullanıyorum aracımı satıp üstüne biraz koyup fd6 kasa düşünüyorum bütçem maksimum 40000 e kadar çıkıyor 35-40 arası temiz bir civic bulabilir miyim? Önerir misiniz? Nelere dikkat etmem gerekli alırken kronik sıkıntıları var mıdır ? Şimdiden teşekkür ederim :) :eek:k:

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar cümleten selamın aleyküm. Kendim eski kasa fiesta kullanıyorum aracımı satıp üstüne biraz koyup fd6 kasa düşünüyorum bütçem maksimum 40000 e kadar çıkıyor 35-40 arası temiz bir civic bulabilir miyim? Önerir misiniz? Nelere dikkat etmem gerekli alırken kronik sıkıntıları var mıdır ? Şimdiden teşekkür ederim :) :eek:k:

O fiyatlara elegance alman doğru olmayabilir bulursun ama hasar kaydı yüksek ve hırpalanmış olur. 2007-2008 modelde premiyum(orta donanım) belki bulunabilir. Her araçta olduğu gibi klasik şeylere dikkat edersiniz ama modifiyeye uygun bi araç olduğundan ona dikkat edin. Direksiyon kutusu ve ön amortisör kule bilyaları kronik sorunu diye biliyorum. Direksiyonu sağa sola çevirirken ve tam dönüş esnasında değişik sesler duymanız mümkün. Ön takımı biraz hızlı harcayan bi araç. 200-300 verip düzgün bi yerde expertize sokmanızın faydasını görürsünüz, hem geçmişini hem de ilerleyen dönemde aracın size ne gibi sıkıntılar yaratabileceğini öğrenirsiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Çok teşekkür ederim hocam 1-2 ay içerisinde gelecek toplu bi param var ona göre bana çok masraf çıkartmayacak bi bu araç geldi aklıma premium otomatik düşünüyorum ufak defek hasar kaydı çok fazla önemli değil diri bir araç olsun yeterli binmeye alıyorum sonuç olarak bu rakamlara çok fazla hasar kayıtsız yok zaten önemli olan düzgün bir işçilikle yapılması belki 2004 model falan da düşünebilirim yani bindiğim süre içinde sanayide harcadığım 200-300 tl den ziyade zaman kaybı çok fazla oluyor. Dediklerinizi dikkate alacağım tekrardan teşekkür ederim, inşallah forumunuzda kendime bi yer edinmeyi düşünüyorum :D :eek:k:

kayhanbozkus

0
Yönetici
2004-2006 vtec es yada ls kasa bulabilirsiniz. Soylediginiz fiyat araliginda temiz fd6 kasa bulmaniz biraz zor olabilir. Ama dedigim kasada bulmaniz daha mumkun.

2004 Vtec Es7
2013 Elegance Fb7
2017 Elegance Fc5

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fd6 kasa temiz civic ariyorum..

FD6 kasa ve bakımlı bulma ihtimaliniz çok düşük, hatta ciddi kazalı ve bakımsızları bile 45in altına veren uzun zamandır görmedim.

2009 ve sonrası makyajlı kasa içi konuşuyorum, Eleganceler 65-55 bandında, premiumlar bunun 2-3 bin aşağısı, dreamlarda 45-50 bandında gidiyor. çoğu kişi farkında değil ama dream modelleri bence ederinin bayağı altına gidiyor aslında, kendimde dream model bir fd6yı aldım, günlük hayata kullanıyorum. Çoğu kişi boya değişene takılıyor ama bence bakımlı araç çok daha kıymetli.

Mesela çoğu 100bini geçen civicte mutlaka Akü, subap ayarı, teker bilyaları (Bunu çoğu kişi bilmez bile), motor kulağı, direksiyon kutusu, rot-rotbaşları, amörtisör takozları, fren-balatalar, şanzıman yağı, fren hidroliğinin durumu, lastikler, silecek-far grubu gibi temel bölgelere bakılmalı ama biz kaportaya odaklanıyoruz. Halbuki sadece yeni lastik takımı 1000-1500 arası değişiyor.

FD6 kasa ve bakımlı bulma ihtimaliniz çok düşük, hatta ciddi kazalı ve bakımsızları bile 45in altına veren uzun zamandır görmedim.

2009 ve sonrası makyajlı kasa içi konuşuyorum, Eleganceler 65-55 bandında, premiumlar bunun 2-3 bin aşağısı, dreamlarda 45-50 bandında gidiyor. çoğu kişi farkında değil ama dream modelleri bence ederinin bayağı altına gidiyor aslında, kendimde dream model bir fd6yı aldım, günlük hayata kullanıyorum. Çoğu kişi boya değişene takılıyor ama bence bakımlı araç çok daha kıymetli.

Mesela çoğu 100bini geçen civicte mutlaka Akü, subap ayarı, teker bilyaları (Bunu çoğu kişi bilmez bile), motor kulağı, direksiyon kutusu, rot-rotbaşları, amörtisör takozları, fren-balatalar, şanzıman yağı, fren hidroliğinin durumu, lastikler, silecek-far grubu gibi temel bölgelere bakılmalı ama biz kaportaya odaklanıyoruz. Halbuki sadece yeni lastik takımı 1000-1500 arası değişiyor.
Tebrik ederim sizi..ağziniza sağlik.
Bende 2010 fd6 dream var 80bin de şuan.satmayi düşünüyorum araç bakimlı.47bin tl istiyorum.hasar kaydı vs toplamda 17bin küsür ama pert kaydı vs yok..kullandigim pek çok arabadan daha zevkli...arabami cok performans lı kullaniyorum şimdi bide iridyum buiji takmayi dusunuyorum..yani kisacası dream deyip gecmeyin güzel zevkli bi arabaIMG_20180113_164844_20180114_001442.jpg

ZUK Z2131 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Tebrik ederim sizi..ağziniza sağlik.
Bende 2010 fd6 dream var 80bin de şuan.satmayi düşünüyorum araç bakimlı.47bin tl istiyorum.hasar kaydı vs toplamda 17bin küsür ama pert kaydı vs yok..kullandigim pek çok arabadan daha zevkli...arabami cok performans lı kullaniyorum şimdi bide iridyum buiji takmayi dusunuyorum..yani kisacası dream deyip gecmeyin güzel zevkli bi arabaEkli dosyayı görüntüle 5381

Araba piyasası uçmuş demek ki. 2010 dream 17 bin hasar kaydı 47 ye giderse benim araç 67 ye gider herhalde hocam çok söylemedin mi ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Araba piyasası uçmuş demek ki. 2010 dream 17 bin hasar kaydı 47 ye giderse benim araç 67 ye gider herhalde hocam çok söylemedin mi ?

80bin km ye göre bence uygun fiyatı :) hele vsa varsa cidden uygun. yani şöyle absürt bir örnek vereyim, tanıdığım bir esnaf 130bindeki herhangi bir kaza-boya değişen olmayan ancak bakımsız olduğuna emin olduğum (bakım vakti geldiği elden çıkarıyor gibiydi) 2010 elegance için 60dan bir kuruş inmem dedi. Fiyatını indir diyene direk 70bine satılan FB7leri ve 100bine satılan sıfırları anlatıyor. Hele bu göçük olayı sonrası pek tipi beğenilmeyen FB7ler bir anda kıymete bindi :)))

80bin km ye göre bence uygun fiyatı :) hele vsa varsa cidden uygun. yani şöyle absürt bir örnek vereyim, tanıdığım bir esnaf 130bindeki herhangi bir kaza-boya değişen olmayan ancak bakımsız olduğuna emin olduğum (bakım vakti geldiği elden çıkarıyor gibiydi) 2010 elegance için 60dan bir kuruş inmem dedi. Fiyatını indir diyene direk 70bine satılan FB7leri ve 100bine satılan sıfırları anlatıyor. Hele bu göçük olayı sonrası pek tipi beğenilmeyen FB7ler bir anda kıymete bindi :)))
Ewet vsa var

Geri