fren mesafe si en iyi lastik önerisi istiyorum

Merhaba arkadaşlar 2 sene önce maddiyattan ötürü hepsiburada yorumlara bakarak 118 TL den kumho lastik almıştım. Antalyada yaşadığım için 4 mevsim yaz lastiği kullanıyorum. Gecen gün yavaş ve mesafeli olmama rağmen sol şeritte aniden duran bayana arkadan carptim . frene basar basmaz ABS girdi resmen buzda dans ettim Kia sorento ya vurdum tampon sağına doğru catladi sag far içeri girdi camurlugu kasti biraz şükür motor aksamı na birşey olmadı . burdan çıkardığım ders en iyi fren mesafesi olan lastik arıyorum yardim edermisiniz. 205/55 R16 lastikler

Merhaba arkadaşlar 2 sene önce maddiyattan ötürü hepsiburada yorumlara bakarak 118 TL den kumho lastik almıştım. Antalyada yaşadığım için 4 mevsim yaz lastiği kullanıyorum. Gecen gün yavaş ve mesafeli olmama rağmen sol şeritte aniden duran bayana arkadan carptim . frene basar basmaz ABS girdi resmen buzda dans ettim Kia sorento ya vurdum tampon sağına doğru catladi sag far içeri girdi camurlugu kasti biraz şükür motor aksamı na birşey olmadı . burdan çıkardığım ders en iyi fren mesafesi olan lastik arıyorum yardim edermisiniz. 205/55 R16 lastikler
Her markanin talebe göre değişen modelleri vardir..
Yagmur performansi
Gürültü oranı
Yakit tasarrufu
Konfor
.....
Benim yorumum continantel
Çogu firmanin ekipman lastigi

ZUK Z2131 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011

Lastikleriniz kadar balata ve disklerinizin durumu da fren mesafesini etkiler. Bi çok kişinin yaptığı hata sıcak diske su tutmaktır. Böylece diskler ani soğumadan solayı çarpılma oluyor. Örnek olarak disk kalınlığı 8 mm iken çarpıldıktan sonra dönüş sırasında kalınlık çarpılmadan dolayı 10-11 mm lere çıkar. Bu sizin aracınızın erken abs ye girmesi demek,abs sizi kısa mesafede durdurmaz kiletlenmeyi önlediği için sadece manevra şansı verir. Bu durum varsa eğer araçta en mükemmel lastiği de taksanız aracınızın fren mesafesi istediğiniz seviyeye gelmez. Lastikten önce bence disk balata fren yağı, teker bilyaları rot balans ayarı,ön takımda boşluklu çalışan bişey var mı ona baktırın. Daha sonra da ortalama bi lastik te taksanız fren mesafesi sizi tatmin edecektir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Lastikleriniz kadar balata ve disklerinizin durumu da fren mesafesini etkiler. Bi çok kişinin yaptığı hata sıcak diske su tutmaktır. Böylece diskler ani soğumadan solayı çarpılma oluyor. Örnek olarak disk kalınlığı 8 mm iken çarpıldıktan sonra dönüş sırasında kalınlık çarpılmadan dolayı 10-11 mm lere çıkar. Bu sizin aracınızın erken abs ye girmesi demek,abs sizi kısa mesafede durdurmaz kiletlenmeyi önlediği için sadece manevra şansı verir. Bu durum varsa eğer araçta en mükemmel lastiği de taksanız aracınızın fren mesafesi istediğiniz seviyeye gelmez. Lastikten önce bence disk balata fren yağı, teker bilyaları rot balans ayarı,ön takımda boşluklu çalışan bişey var mı ona baktırın. Daha sonra da ortalama bi lastik te taksanız fren mesafesi sizi tatmin edecektir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bunlara rutin baktiriyorum hocam zaten. Lastik te yanlış yaptigimi paylaşmak istedim akil parası iste

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kumho ilk alındığında iyiymiş gibi gelebilir fakat çabuk yıpranan lastiklerden 10bin km sonra iş görmez hal alıyor diye yapılan kullanıcı yorumları çok fazla. Ben kullanmadım fakat siz de tecrübe etmişsiniz. Falken ziex ze914 kullanıyorum ben memnunum.

Yorumlar için teşekkürler sayın arkadaşlarım

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
fren mesafe si en iyi lastik önerisi istiyorum

Bu konuda farklı bir bakış ortaya koymak istiyorum. Bana göre bu ülkedeki yollarda en kaliteli lastik bile yol tutuş yeteneğini gerçek manada gösteremez
Herkes şu gerçeği hesaba yeterince katmıyor, lastiğin yola tutunması için uygun zemin lazım.

Kendi deneyimimi şöyle anlatayım;
Aracımda yazlık Continental PremiumContact 5 lastik var, civic gibi ciddi torku olmayan bir araçla ben şehiriçi yol güzergahımda biraz gaza yüklenerek kalkış yaptığımda araç direk patinaja kalıyor, biraz sert frenajlı kullandığımda hızlıca abs devreye girmeye başlıyor. Lastik daha 20bin kmde bile değil ve 2014 üretimi, çok eskide değil. Halbuki bu lastik uluslararası birçok testte en yüksek puanları alanlardan biri (2015 yılından yani lastiği aldığımdan beri böyle).
Tesadüfen geçen yıl kayseri-kırıkkale yolunda yeni yol yapım çalışmasının bittiği yoldan geçerken kırmızı ışığı geç farkettim, haliyle frene biraz yüklendim ve hafif yokuş aşağı olmasına rağmen nerdeyse ABS devreye girmeden araç durdu. cidden tuhaf geldi çünkü cidden frene yüklenmiştim yolunda boş olmasının etkisi ile ışıktan ani kalkıp üst üste dur kalk yaptım ve lastik inanılmaz tutuş gösteriyordu, lastiğe nerdeyse patinaj bile attıramadım O an kaliteli tutan asfalt denen kavramı ilk defa hissettim desem yeridir Benim yaşadığım ufak tecrübeye dayanarak bence temel suçlu lastik markalarından ziyade bence ülkemizdeki asfalt kalitesinin uluslararası standartlarda olmaması.

Geri