Aracımdan soğuyorum :(

Araç içinden gelen ses olayı için lastiklerde hava 45 civarı olabilir. Aracı yeni aldığınızı belirtmiştiniz ,yeni araçların hepsinde lastiklerde hava çok fazla oluyor.
1 sene önce alırken benim başıma gelmişti.
45 hava ile tahta tekerlek üzerinde gidiyor gibi olursunuz :)

ben bildiğin buz kestim bugün. aracı alalı 17 gün oldu. bir okulda müdür yardımcısıyım. 15 gün aracı okula götürmedim. bugün ilk defa götürdüm. nede olsa öğrenci yok dedim. okulun en sakin yerine çektim aracı. aksam tam arabaya binecem bir baktım kaputta dört tane koca koca ayakkabı izi ve ne yazık ki bir tanesi kaputun sol taraftaki çıkıntılı yeri ezmiş. 17 günlük araç kaput ezik. polis çağırdım geldiler. hocam yapcak birsey yok. biz tutanak tutarız ancak siz kameralara bakın kimin bastığını netleştirip öyle çağırın dediler. 15.00-17.00 arasını izledim birsey göremedim. zaten canım sıkıldı çıktım okuldan. yarın sabah gidince oturup 08.00-15.00 arasını da izleyeceğim. araca basanı bulursam mahkemede süründüreceğim kesin de ne çıkar onu bilmiyorum.
Bunlari yapan ogrenci müsfetteleri ise yaziklar olsun. Ogrencilere Allah korkusunu asilayamamisiz yaziklar olsun bize...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Arkadaşlar bende fb7 kullanıcısıyım severek isteyerek ve araştırarak aldım aracımı daha 1 yıl oldu
Hondanın araçlarında müşterilerine vaad ettiklerine bakarak bu aracı almak gerekiyor.
1- Tak tuk diye gelen sesler sadece bozuk asfaltlarda geliyor ki zaten japon araçlarının hiçbirinde alman süspansiyon konforu yok hondanın tüm araçları böyle
2- LPG de çıkan ufak tefek arıza ışığı sorunları çok basit kaynaklı ve rahat çözülebilen sorunlar çünkü bu araç lpg ye %100 uyumlu serviste taktırdıysanız servise bayiyse bayiye bir kaç kez gittiğinizde sorun çözülür.
3-Farların buğulanması aracın yeni olmasıyla kaynaklı Honda mutlaka çözüm üretecektir ki bu konuda hondadan bilgi alanlar yazmışlardı zaten
4-LPG enjektör sesi her araçta var aracın içinden bu sesi nasıl duyuyorsunuz ben anlamadım inanın 98 model Honda aracımda bile ben içerden duyamıyordum sesi kafanıza takmayın yani
5-Donanımlarla ilgili eleştirilerinize bende katılıyorum ama aracı aldıktan sonra bunlar yüzünden araçtan soğumanız garip geldi bana çünkü bu kadar para verip aldığınız aracın tüm ayrıntı donanımlarına bakmadınız mı ben lastik markasına kadar bakmıştım
6-Exu donanımda bulunan led farlar çok fazla övgü almıştı çok kaliteli aydınlatmaya sahip olduğu için kullanıcı görüşüne bişey diyemiycem
7-Araçlar artık o kadar pahalı ki Exu modelinde sunulan donanımları bir alman arabasıyla kıyaslayın fiyat çok artıyor

Herkese saygılar...

bende de fb7 var. yalitim konusunda biraz sorunlu oldugu soylenebilir ancak benim icin onemli olan guvenlik ve sorunsuzlukdu, o yuzden pek dert etmiyorum biraz gurultu yapsin artik:).
fc5 ilk ciktiginda teste gitmistim, bizim fb7 lere gore cok cok sessiz geldi arac bana, daha bir oturakli olmus. bu konuda yazdiklarinizi gorunce sasirdim acikcasi.
fb7 yi alirken piyasadaki fiyat-performans orani en iyi olan aracti civic. ancak fc5 icin bunu soylemek biraz zor(ozellikle fiyat acisindan soyluyorum). yeni model cikarmissin, fiyati cok yuksek tutmussun tamam. ancak, aracin beygir gucunde, torkunda en ufak bir iyilesme yok. cvt koyup f1 vitesi kaldirmissin ...vs.
honda tr bizi uzuyor maalesef.

lmertl

0
Aracınız
Yeni araç alan tüm arkadaşlara hayırlı olsun,güle güle kullanmak nasip olsun.
Ben de fb7 sahibi biri olarak şunu söyleyemek istiyorum ses sistemi ve yalıtıma takılmazsanız araç gerçekten çok başarılı ve keyifli bu arada aracım benzinli .
Bu iki handikapta 2500-5000TL bir harcama ile son bulacaktır.
Kim ne derse desin aracınızdan soğumayın neden mi? Sorunsuzluğu ve görünüşü efsane olacak bir araç kesinlikle.
Dün akşam işten eve dönerken fc5 parlament mavi executive donanımlı bir araç gördüm.Led farlarıyla karanlıkta süper bir görsel şölen sunuyordu.
Dış tasarımı için bile alınabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende EXe fc5 var
- farlar buğu yapmıyor
- özellik olarak yani donanım olarak memnunum
- üzerindeki lastikler kaliteli
- aracımdan ses gelmiyor
- aracımda lpg Yok fakat uzun yıllardır Honda kullanıyorum fb6-fb7 de bindim ve hiç birini bayiden lpg li almadım hep dışarda taktırdım yarı parasına
- şuan da taktıracağım lpg sadece bir yerde taktırırım Onuda isteyene söyleyebilirim
- brc evet araçta ses yapıyor bunu yıllardır güvendiğim Ustam söylüyor sen gfi tak diyor ekranda görünecek benzin kapağı yerinden dolacak orjinal olacak diyor
- en az 3 aracıma bu usta taktı lpg ve en az 10-12 arkadaşımın aracınada bu usta taktı hiç birinde ne bir ses ne de şikayet var
- parasının aracımı kişiye göre değişir
- motor derseniz atmosferik iyi arızasız. turbolu olup masraf çıkaracak olduktan sonra bence gereği Yok turbolu olup lpg takılmayınca yine bi anlamı Yok
- ben lpg fb7 ye taktırmadım
- fb6 ya taktırdım
- lpg takma taraftarımıyım değilim
- eşim bineceği için takılsa iyi olur neden derseniz 2 araca fazla mazot benzin gideri olmasın başka bi amacı Yok
- diğeraracı almamış olsa idim lpg asla takmayı düşünmezdim fc5 te

Bende de fc5 var. Açıkçası buradaki sorunların hiçbiriyle karşılaşmadım desem yeridir. Hatta çok şaşırdım bu sorunlara. Konfor konusunda özellikle sorun görenleri anlamam mümkün değil. İnanılmaz bir tadı var arabanın sürüşte. Hangi araçla kıyaslayarak bu aracın fiyatına yüksek diyorsunuz açıkçası anlamadım. Valla arabanın ufak tefek eksikleri varsa da bence tipi her şeyi unutturur. Forumda yazanları okuyan valla arabayı almaktan vazgeçer. Gerçek istisnai mekanik sorunlardan bahsetmiyorum. Genel donanımı beğenmeyenlerden bahsediyorum.

kevin

0
Fc5 exe var,yol sesi haricinde bir şikayetim yok Allah'a şükür , ses yalıtımınıda araştırıyorum bulursam yaptırmayı düşünüyorum

Aracınız
fc5 exe sahibiyim. aracım 700 km'deyken bahsedilen lpg sesi gelmeye başladı ve gerçekten çok rahatsız edici ''araçtan soğutan''bir ses. Servis bu sesin normal olduğunu, bunun bir çözümü olmadığını alışmam gerektiğini söylüyor ancak ben bu sesten son derece şikayetçiyim. Başka lpg sistemlerini deneyen veya sesle ilgili çözüm bulan arkadaşlar olursa paylaştıkları taktirde çok sevinirim. bunların dışında aracın fiyatını hak ettiği kanaatindeyim, kasislerde ses sıkıntısı ya da farlarda su alma, buğu yapma gibi sıkıntılar yaşamadım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
1991, 1999, 2012 elegance otm ve 2016 FC5 elegance otm civic'im oldu. Şimdiye kadar ki performansı en iyi ama konforu en kötü araba. En büyük sıkıntım, hiç sesli sürücü uyarısı olmaması. 2012 civic'de tüm uyarılar hem sesli hemde ekranda görüntülü uyarı idi. Bunda ise sadece ışıklı uyarı var. Sürüş esnasında gözünüz sürekli uyarı ekranında olmalı.
kapılar çok zor kapanıyor. Sesli uyarı da vermediğinden 2 defa kapım açık sürüş yapmışım. Geçenlerde gene sesli uyarı olmadan benzin ışığı yanmış ve menzil "0" gösteriyor. Sürekli gösterge panelini kontrol etmek zorunda olmak çok rahatsız edici.
Şoför koltuğundan öne doğru bakıldığında ön kaput ve çamurluk birleşim yerleri görünüyor.

5" ekran ise 1980'lerin teknolojisini hatırlatıyor. Sadece saat ve dinlediğin radyo kanalı bilgisi.. kilometre sıfırlama çubuğu ise rezalet.
2012 civic'imi çok özlüyorum :'(

Bende yeni kasaya geçsem nasıldır diye düşünüyordum :) Emektar FB7 ile devam şimdilik en iyisi gibi görünüyor :)

Geri