2012 fb7 oksijen sensörü

dodi34

0
Aracınız
Herkese merhaba,

2012 fb7 atiker lpg li civic var.
Araba lpgde arıza ışığı yakıyordu onu yaptırdık . Şimdide oksijen sensörü ve katalizör hatası veriyor. Katalizör sordum bugün 1000 tl dendi. Egzozcu büyük ihtimalle Oksijen sensörü arızalı dedi. Bu sensör temizlesek randıman verir mi başına gelen oldu mu acaba? Ve bizim arabanın katalizörü boşaltılmıyomuş dedi usta doğru mudur teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

end18

0
araç 35000 de bakımları yapıldı yağ filitre efeden aldim dışarda yaptırdım. 32500 de bakıma girdi. bakımdan öncede aynı sorun vardı. hondaci mehmete görürdüm sorunu bulamadilar. gaz tepkileri çok yavaş özellikle rampalarda bitiyor araç. aldiğimda böyle bir sorun yoktu. servise götürdüm bisey yok diyorlar. filitre kısmi rampalarda cok ses yapiyor. araç nefes alamiyor sanki

end18

0
subap ayarı yaptırmadım gerek yok dediler.hem servis hem hondaci mehmet lpg filtrelerini degistirdim ayar yaptırdım. hem benzin hem lpg aynı sorun devam ediyor yüksek düzde giderken proplem yok araç gidiyor. ama yuke binince filitre sesi çok sesli

dodi34

0
Aracınız
Hocam gerek yok derken km ye istinaden dediler fakat lpgli olduğu için sağlam bir ustaya yaptırmalısın subap+gaz kelebek temizliği ve adaptasyon bu işlemlerden sonrada lpg ayarına gitmelisin

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=5217]dodi34[/MENTION] Masrafa girmektense öncelikle temizleterek bir deneyin derim.
Bir önceki aracım accordta boşaltılmıştı problem yaşamadım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hava hortumunda herhangi bir çatlak yada yırtık olmadığı kontrolünü yaptınız mı? Oksijen sensörü de emaneten çıkma bir araçtan değiştirerek denemeye çalışın bence.

Geri