Civic Periyodik Bakım Fiyatları - Özel Servis mi Yetkili Servis mi?

yau

0
Benimde 30bin bakımı geldi catti. Filtreleri alabilecek bir yer internet adresi tavsiye eder misiniz ?

MI 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Terakki honda 30000 bakımı. Polen filtresi temizlenip takıldı. Yağı ben götürdüm. Eneos 0W20. İşçilik pahalı geldi. Onun haricinde normal rakamlar.
Ekli dosyayı görüntüle 3964

işçilik pahalı degil resmen soygun olmuş :) yuh yani ben sanayide eski arabamın(focus) yag ve filtrelerini degiştirirdim usta 20tl aldı 2 ay evvel. Burada ek olarak lpg bakımı var. Gerisi aynı yag,polen ve hava filtre değişimi için 200tl işçilik mi alınır. Düşünün yag ve filtresini aldıgınız yerler bedava zaten yag ve filtre değişimini yapıyor. Geriye sadece Polen ve hava filtresi değişimi işi kalıyor artık siz hesap edin.. zaten malzemeyi pahalı satıyor bari işçiliği ucuz olsa gözümüze gelmez.

Benim sorum şu yagı kendin götürdün garantiyi bozar gibi tabirler kullanmadılar degil mi ? Bende kendim alıp götürmeyi düşünüyorum. Birde kalorifer havalandırma sistemi diye bir kalem var orada ne yaptılar ?

Aracınız
Yağdan dolayı garantiyi bozar demediler. Ama yağdan kaynaklı bir arıza olursa garanti kapsamında olmaz diyorlar.
"kalorifer havalandırma sistemi temizliği" Kalorifer boru tesisatını bakteriden arındırmak için ilaçlı bir temizlik miş :p.
Balata temizleme spriye bir tüp kullanıyorlarmı bilmiyorum. Bir dahaki gidişimde kalanı istemeyi düşünüyorum.

Aracınız
işçilik pahalı degil resmen soygun olmuş :) yuh yani ben sanayide eski arabamın(focus) yag ve filtrelerini degiştirirdim usta 20tl aldı 2 ay evvel. Burada ek olarak lpg bakımı var. Gerisi aynı yag,polen ve hava filtre değişimi için 200tl işçilik mi alınır. Düşünün yag ve filtresini aldıgınız yerler bedava zaten yag ve filtre değişimini yapıyor. Geriye sadece Polen ve hava filtresi değişimi işi kalıyor artık siz hesap edin.. zaten malzemeyi pahalı satıyor bari işçiliği ucuz olsa gözümüze gelmez.

Benim sorum şu yagı kendin götürdün garantiyi bozar gibi tabirler kullanmadılar degil mi ? Bende kendim alıp götürmeyi düşünüyorum. Birde kalorifer havalandırma sistemi diye bir kalem var orada ne yaptılar ?

Yağdan dolayı garantiyi bozar demediler. Ama yağdan kaynaklı bir arıza olursa garanti kapsamında olmaz diyorlar.
"kalorifer havalandırma sistemi temizliği" Kalorifer boru tesisatını bakteriden arındırmak için ilaçlı bir temizlik miş :p.
Balata temizleme spriye bir tüp kullanıyorlarmı bilmiyorum. Bir dahaki gidişimde kalanı istemeyi düşünüyorum.

Aracınız
Honda Yetkili Servisinde çalışan deneyim Usta olan bir arkadaşımdan aldıgım bilgiye göre; "- Tüm bakımları dışarıda yaptırabilirsiniz bişey olmaz ancak şanzıman yagını mutlaka servisteki yag ile degiştirin dedi çünkü serviste ki yagda özel katkı bulunuyor dışarıdaki yaglarla aynı degil Şanzıman içindeki kayışın bakımını yapıp koruyan bir madde imiş. Ve bu sadece Honda nın ürettirtigi şanzıman yagında mevcutmuş" bilgilerinize.

10.000 ve 20.000 bakiminda yetkili servise gittim. 360 ve 460 tl bayildim. 30.000 bakimina kesinlikle ozel servise gidiyorum. Sirf konya yetkili servisi yuzunden garantiyi bozacagim. 1 saatte periyodik bakim mi olur allah aşkına? Bakim 1 saat yikama 2.30 saat. Su an 29.400 kmdeyim. Ozel servisten 230 tl fiyat aldim. 2 3 haftaya girerim.

Bende aynı dertten muzdaribim. Sonuç olarak özel e mi gittin yoksa yetkiliye mi. Merak ettim. Benim de yarın 50000 bakımı var

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Geri